Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Przemek »

Ciekawe z jakiej racji ten mandat - za to, że klient nie odebrał paragonu? W drukarkach u nas transakcje są rejestrowane nie tylko w systemie, ale też i na drugiej rolce. Jest też zalecenie służbowe, by nieodebrane oryginały paragonów odkładać. I co? Za to też się przychrzanić mogą?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: J-31 »

Ciekawe z jakiej racji ten mandat - za to, że klient nie odebrał paragonu?
Za to, że ekspedientka nie dała klientowi paragonu... tyle, że nie zdążyła tego uczynić, bo klientka szybko pobiegła. Powinna w tej sytuacji położyć go na ladzie. Tak przynajmniej twierdzi Urząd Skarbowy ;)

Mogą się do Ciebie przyczepić, jeśli po prostu nie Dasz klientowi paragonu ;)

Bardzo często jestem świadkiem jak kasjerka w markecie krzyczy za klientem - "paragon". ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: faja_k »

Nie za to. Za to, że najpierw wydała towar a później nabiła go na paragon. W kasach marketów nie ma tego problemu, w większych spożywczakach również. W tych, w których kasjerzy wstukują jakiś kod zamiast skanować jest inaczej. I abstrahując od sensowności szarej strefy itp. to zgodnie z obecnie obowiązującym prawem jest to słuszny sposób kontroli. Obowiązkiem klienta nie jest brać paragon, wiele osób ma to gdzieś. Klient widząc, że kasjer coś wstukuje na kasie nic nie podejrzewa, odchodząc przed drukowaniem paragonu kasjer może nie potwierdzić tego kodu i paragonu nie wydrukować.
Nie wiem natomiast jak wygląda procedura anulowania zakupu, czy kasjer musi załączyć oryginał paragonu do takiej operacji, jeśli tak to kontrolerzy postąpili zasadnie.

Ja to bym się jednak nadawał na urzędnika, pracownika działu reklamacji, komornika czy innego sk...syna. Zawsze potrafię znaleźć jakieś uzasadnienie do istnienia przepisu czy procedury.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: pmaster »

Uzasadnienie jest proste — poluzować trochę to cała Polska będzie robić wałki i skończymy jak Grecja. A że kontrolerzy czasem popełniają nadużycie to inna kwestia.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: K4016td »

A ja znam bardzo prosty sposób znany z marketów tu w Angli. Reszta razem z paragonem, do ręki jest dawana, a czy klient wyrzuci go do kosza przy wyjściu to już nie ich interes.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Przemek »

Jak mi klient zostawia paragon, to od razu go wyrzucam. Paragon, nie klienta.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: J-31 »

Ja się też spotykam w marketach w Warszawie z sytuacją, że kasjer bądź kasjerka daje mi resztę razem z paragonem ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Auper »

Takich najbardziej nienawidzę, potem wpycham wszystko do portfela portfel rośnie chwytam to czuję że pełny potem otwieram a tam same śmieci i nie ma czym płacić...

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Przemek »

A ja patrząc na to z drugiej strony - najbardziej nie lubię takich klientów, którzy wtedy kiedy zaczynam pracę, (nie mam wtedy 100 i 50zł w kasetce) kupują pierdołę za 0,99zł i chcą zapłacić "zygmuntem starym". A widzę, że mają monetę 5zł w porftelu.

Nie dość, że potem nie ma czym wydawać, to potem mają taki wypchany żelastwem (bo wszystkie 50, 20 i 10zł w ten sposób mi pozabierali a czymś wydać trzeba) portfel. A potem jeszcze pretensje - jak mogę NIE MIEĆ im wydać w grubszych.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Auper »

No i masz, dogódź tutaj wszystkim... Kartą płacić i już...;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Przemek »

Dopóki, jak każdego 24 grudnia, się terminale nie zatkają ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: J-31 »

Spoko jak przyjadę do Wrocka, to koniecznie z workiem groszówek. Będzie przyjemne z pożytecznym - terminal się nie zatka, ale za to ile będzie drobnych do wydania :lol:

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: K4016td »

Jak chciałem kiedyś zapłacić żółtymi przy kasie w sklepie osiedlowym to gościu mnie wyśmiał :D Powiedział żebym poszedł do banku to zmienić bo on nie będzie tego liczył bo jest kolejka :D Wołaliśmy na niego per 'zdziertus' ale to temat na innego posta :D

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Rudy »

Najlepiej ceny podnieść jak First z tekstem "żeby pasażerowie i kierowcy nie musieli szukać drobnych" :retard:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Przemek »

Też bym sobie kpił, gdyby ktoś mi dał wór jednogroszówek w kwocie 100zł. Pomijając to, że zabrakłoby czasu na liczenie, to jeszcze nie miałbym miejsca w kasetce na to.

A tak zmieniając temat - czy Cherry Coke już definitywnie znika z polskiego rynku? Dzisiaj u mnie na sklepie widziałem już Coca Cola Cherry na tej samej półce, co Cherry Coke. O dziwo - oba mają ten sam kod kreskowy.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: K4016td »

A między Cherry Coke a Coca Cola Cherry jest jakaś różnica? :D

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Przemek »

W "blank teście" nie wyczuwam żadnej różnicy smakowej. Ale sugerując się opakowaniami - tak :D
Idealny przykład autosugestii ;)

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: wojtek1611 »

K4016td pisze:A między Cherry Coke a Coca Cola Cherry jest jakaś różnica? :D
Według mnie trochę w smaku. Coca Cola Cherry była nie była dostępna w Polsce, jej odpowiednikiem była Cherry Coke, choć tak jak napisał Kędzior ostatnio chyba to się zmienia ;)
-------------------------------------------------------------
Napój o nazwie Coca-Cola Cherry można nabyć u niezależnych importerów, którzy sprowadzają go z krajów Europy Zachodniej, głównie z Wielkiej Brytanii. Coca-Cola Cherry można również kupić w wielu innych krajach (np. na Słowacji czy w Niemczech), gdyż nazwa Coca-Cola Cherry jest bardziej rozpowszechnioną marką dla tego napoju.

Brytyjska i Amerykańska Coca-Cola Cherry znacznie różni się smakiem od produkowanej w Polsce Cherry Coke. Polski napój posiada jedynie delikatną wiśniową nutę smakową, podczas gdy w napoju brytyjskim aromat tego owocu dominuje w smaku.

Dzięki importowi na rynku polskim dostępna jest również dietetyczna odmiana napoju, Diet Coke with cherry.
I wyjaśnione

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Przemek »

Mowa o brytyjskiej i amerykańskiej Coca Cola Cherry a nie tej polskiej. Więc nie tak do końca wyjaśnione ;)

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: K4016td »

Brytyjska i Amerykańska Coca-Cola Cherry znacznie różni się smakiem od produkowanej w Polsce Cherry Coke. Polski napój posiada jedynie delikatną wiśniową nutę smakową, podczas gdy w napoju brytyjskim aromat tego owocu dominuje w smaku.
W sumie po głębszym zastanowieniu, powiem wam że, potwierdzam powyższe zdanie, ogólnie brytolskie słodycze czy napoje są jakieś takie słodsze :D A w kwestii tej wiśniowej, myślałem że to tylko inna nazwa tak jak Coca Cola Light a Diet Coke chociaż i tu może da się wyczuć różnice. Nie potrafię tego porównać :)

Wiem jedynie że cola z Biedronki i Hoop Cola smakuje tak samo, bo to jest ten sam producent :-P

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”