Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Przemek »

Informuję wszem i wobec, że ruszyła imitacja starego warszawskiego serwisu Przegubowiec. Na razie będzie uboższym krewnym mojej wrocławskiej strony, ale mam nadzieję, że się to rozkręci. Legendy to nie zastąpi, ale jak się nie ma co się lubi... ;)
http://warszawskiprzegubowiec.tk :spam: :ban:

Mile widziana krytyka*/rada*/pomoc* warszawskich kolegów w celu doprowadzenia jej do minimum użyteczności ;)

* - niepotrzebne skreślić ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: J-31 »

Kędzior, to Twoja robota ? Chciało Ci się ? :-P

Jak na początek to jest super :)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Przemek »

Tak, to moje wypociny :lol: Po cichu liczę, że moja decyzja wpłynie na ojców założycieli prawdziwego Przegubowca, bo hejtu z ich strony spodziewam się najbardziej ;), i jednak zdecydują się reaktywować serwis w starym składzie i materiałem, który czytało się do poduszki.

Wiem, że oczekiwania są bóg wie jakie, ale nie pozostawiam złudzeń, że to nie będzie coś co zastąpi Przegubowca w starej wersji. Bo go nie zastąpi. Choćby nie będę miał tylu wybitnych artykułów, co oryginał, i czy w ogóle uda mi się pozyskać prawa do przedruku starych tekstów. I dostanie mi się za żerowanie na legendzie, ale mam to w nosie. T budowałem wzorując się na Przegubowcu i przez 10 lat stawiałem na jak najwyższą jakość, nawet kosztem niższych słupków odwiedzin. Przez 10 lat próbując pogodzić szkołę, a potem pracę i życie prywatne z hobbystycznym prowadzeniem portalu tematycznego. A skoro nie ma od lat Przegubowca, to co szkodzi, by go upamiętnić takim pomnikiem. Mistrz zainspirował ucznia, a teraz uczeń wspomina mistrza i próbuje dalej ciągnąć ideę, jaka przyświęcała twórcom oryginału.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: J-31 »

Po pierwsze primo - jeśli to mają być wypociny - to ja przepraszam bardzo :chytry:

Po drugie primo - jeśli przez ostatnie (bodajże) 4 lata - twórcy Przegubowca nie zdecydowali się reaktywować swojej legendy, czyli oryginalnego Przegubowca, to znaczy, że po prostu nie mają na to albo czasu, albo ochoty, albo priorytety są już inne. Życie :cool:

Jak by chłopaki chcieli reaktywować Przegubowca - to już dawno by przywrócili do życia. A skoro tego nie zrobili, to znaczy, że mają inne plany życiowe i należy to uszanować ;)

Po trzecie primo - jeśli, Kędzior, chciałoby się kontynuować ich pracę, a więc swoją wersję Przegubowca,, to po prostu skontaktuj się z autorami oryginału. Nie wiem jaka jest ich opinia, ale może udało by Ci się z nimi wejść w współpracę, może udostępnili by Ci swoje artykuły. Szczególnie, że były one niezwykle ciekawe i cenne. Szkoda, aby uległy zapomnieniu :)

.... tyle tylko, że Bierzesz na swoją głowę nie lada wyzwanie i pewne obowiązki, bo strona musi "żyć", a jak wiemy nie zawsze jest na to czas ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: pmaster »

Chwilowo nie mieszkam w Warszawie, mimo tego służę krytyką/radą/pomocą:
1. Następcą Przegubowca jest http://omni-bus.eu
2. W gronie autorów Przegubowca były (chyba) zbyt duże kwasy żeby tak po prostu podali sobie ręce i zatańczyli wokół ogniska
3. Sukcesu twej inicjatywie nie wróżę z następujących powodów:
- istnieje duże ryzyko tego, że – podobnie jak wszystko inne (włącznie z tym forum) dotychczas – rozgrzebiesz to i porzucisz w połowie
- patrz punkt 1

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Przemek »

Jak wszystko inne - a można prosić o konkretne przykłady? Bo akurat T miało tylko jedną planową dwutygodniową reorganizacyjną przerwę w 2008r. (Były też nieplanowe, bo upierałem się by używać darmowych hostingów, których zawodność powodowały odpływ odwiedzin w późniejszym okresie.) A tak to prowadzone jest przeze mnie od 8 marca 2007r. po dziś dzień i na pewno tak szybko z niego nie zrezygnuję.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: pmaster »

Choćby to forum i parę innych kwestii. w ogóle coś mi się kojarzyło, że miałeś jakieś strony aktualizowane co kilka lat.
A żeby było merytorycznie, wyprodukowałem korektę tego tekstu o NG313, który nie dość że merytoryczny średnio, to jeszcze stylistycznie tak raczej na dwójkę z plusem na zachętę:ObrazekCo na czerwono trzeba usunąć, co na zielono — dopisać.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Przemek »

Akurat NG313 to ksero artykułu z portalu-matki, czyli T. Zredagowanie jednego artykułu z reguły nie trwa kilku minut, a pojazdów w komunikacji miejskiej było dość sporo i na ich uzupełnienie potrzeba trochę czasu.

Rozumiem, że wysoką merytorykę posiadają artykuły w których wynika, że Volvo 7000A o nr 8046 jest unikatowe, bo przejażdżka nim jest wyjątkowym przeżyciem? Taki styl preferuje moja niebieska konkurencja o mało wyszukanej nazwie. Wybacz, ale nigdy nie onanizowałem się na widok autobusu, a tamtejsze niektóre wpisy ewidentnie wskazują na ich
takie zainteresowania. W dodatku zżynają moje pomysły i są promowani przez MPK z publicznych środków, mimo tego, że istnieją o prawie 2 lata krócej od T.

Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 119
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Burmistrz »

Oprócz Omni-Busa, Przegubowca zastępuje także http://www.wgkm.waw.pl/portal/ , więc myślę że "rynek" jest już nasycony tego typu stronami ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: J-31 »

Jeśli Uwielbiacie nocne horrory, to polecam to zdjęcie... ale koniecznie do obejrzenia wieczorową porą :diabeł:

:strzałka: http://busphoto.ru/photo/182546/

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Auper »

Święty obraz nie dziwi, bez niego też bym nie wsiadł, bez szans...;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: pmaster »

To jest ikona, jak na nią klikniesz to te nowe drzwi się zamkną.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: oolek15 »

Auper pisze:Jakie to słuchawki? Ja prawie rok męczę CAL i jestem bardzo zadowolony jak za taką kasę
Pozwólcie, że jako naczelny górnik KMF odkopię wątek "słuchawkowy". Dawno tu nie zaglądałem, a jakoś po świętach Bożego Narodzenia kupiłem sobie AKG K240 MK II ;) Do tego póki co budżetowy DAC - S.M.S.L. M2 - na razie wystarczy, chociaż i tak nie kupiłem ich tylko do komputera (a tym bardziej do telefonu - tutaj zupełnie się nie sprawdzają).

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Auper »

A powiedz mi jak jest z wykonaniem esemesela? bo też w niego celuje ale boje się nieco chińszczyzny... I przede wszystkim czy pojawiają się jakieś szumy po załączeniu tego pudełeczka?

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: oolek15 »

Auper pisze:A powiedz mi jak jest z wykonaniem esemesela? bo też w niego celuje ale boje się nieco chińszczyzny... I przede wszystkim czy pojawiają się jakieś szumy po załączeniu tego pudełeczka?
Szumów brak. Samo wykonanie dobre, nic się nie rozlatuje zaraz po wyjęciu z pudełka. Na minus na pewno brak jakiegoś wyłącznika. No i to, że (przynajmniej w moim egzemplarzu i z K240) na wyjściu słuchawkowym jest jakby nieco mniej basu niż na wyjściu liniowym (za to na tym drugim nie można regulować głośności za pomocą pokrętła). Ogólnie jak na swoją cenę i zasilanie przez samo USB to polecam. U mnie zastępuje zintegrowanego Realteka HD Audio, więc jest lepiej. Docelowo jednak będę polował chyba na coś lepszego.
A co do K240 - do odsłuchu z Behringerem X32 sprawdzają się genialnie, przy komputerze jest OK, ale ze względu na to, że są półotwarte do słuchania muzyki w autobusie raczej nie polecam. Jeżeli uda Ci się zagłuszyć hałasy z zewnątrz - spora grupa pasażerów dookoła będzie mogła posłuchać muzyki razem z Tobą (czy tego chcą czy nie). No, ale raczej nie do tego zostały stworzone :P Scena bardzo duża, brzmienie mi odpowiada.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Auper »

Chodzi mi również o zastąpienie integry, a że mam małą płytę główną no to już mi stary audigy nie wejdzie obok 1060-tki ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: pmaster »

Aleś waluty sypnął na te grajki. Ja kiedyś chciałem wzmacniacz, ale są takie drogie, że myślałem czy by samemu nie polutować.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: J-31 »

Najstarsi Górale twierdzą w takich sytuacjach: "a kto bogatemu zabroni" :diabeł:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: Przemek »

Są tacy, co kilka tysięcy wydają na telefon pozbawiony takich podstawowych rzeczy, jak gniazdo słuchawkowe i jeszcze gotów są twierdzić, że to okazja...

A Warszawski Przegubowiec, dalej działa ;) Mało tego, rozwija się powoli, jak papier toaletowy :rotfl:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Temat zashoutbox, jak autobus zatramwaj

Post autor: J-31 »

Słowa uznania, Kędzior, że Ci się chce :)

A swoją drogą aż trudno uwierzyć, że to już rok bez EN94 na WKD, ale za to dzisiejsza WKD jest już rzeczywiście w XXI wieku. W godzinach szczytu kursują z Warszawy co 10 minut. Pesy zrobiły się jakby cichsze i żwawsze po zmianie napięcia. Generalnie jest coraz lepiej. No i czekamy na ciąg dalszy remontów infrastruktury :cool:

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”