Otokar - ogólnie

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
ŁK-MZK

Otokar - ogólnie

Post autor: ŁK-MZK »

Na testach w MZK Przemyśl pojawił się dość ciekawy wynalazek. Mianowicie jest to Otokar Vectio 250 LE z silnikiem Mana, produkcja turecka.

===========

Zdjęcia nie są najwyższych lotów, ale autobus nie najlepiej się ustawił, a wykonałem fotki poglądowe, lepsze możliwe, że wykonam jutro. Spróbuje zrobić też wnętrze, zdjęcie pulpitu.

Z tego co zdążyłem zobaczyć, autobus w tym malowaniu prezentuje się dość fajnie. Liczba miejsc siedzących to 24 miejsca plus jedno miejsce kierowcy.

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Przypomina MAN-a NM 192. Inne są ściany przednia i tylna. Podejrzewam że bebechy też są MAN-a. To ma skrzynie manualną czy automatyczną?

Awatar użytkownika
zegarmistrz
Posty: 45
Rejestracja: 2009-12-01, 12:37
Lokalizacja: Radymno

Post autor: zegarmistrz »

Ciekawy jestem wnętrza tego wynalazku :roll:
Ostatnio zmieniony 2010-04-13, 23:23 przez zegarmistrz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Post autor: Formuła1 »

A nie wynalazku? Odnośnie tego wozu "dizajn" jest w miarę ładny. jedyne co mi się w ty wozie nie podoba to te wystające osie za karoserię.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Ale ciekawostka! A przecież do tej pory Otokar na naszym rynku nie działał :)

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Nie powiem, całkiem ładnie się prezentuje. Czekam na fotki wnętrza i wrażenia kierowców oraz pasażerów :)

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

No, no, całkiem ładny pojazd. Swoją drogą jechałem czymś (niestety nie wiem czym) podobnym w Turcji ;)

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

Mi tez przypomina Man-a NM 192 :) Ja bym prosił jak da radę o zdjęcia wnętrza, i komory silnika z miłą chęcią rzucił bym okiem na silnik :D I ciekawi mnie właśnie skrzynia biegów :?:

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Więc spokojnie po kolei. Wpierw wrażenia z jazdy tym pojazdem.
Silnik: pojemność 6,5 l
Skrzynia biegów: Automat Voith
Cena: w granicach krótkiego Autosana SanCity

Sama jazda nim to przyjemność. Ma większą moc niż Solaris Alpino. Nie tłucze nim, nie szarpie, jedyne co dało się odczuć to trzeszczące szyby przy drzwiach.
Kierowca narzekał na fotel, jest dość niewygodny nawet po regulacji. Kolejny minus to brak szybki przy kabinie kierowcy i ustawienie panelu pulpitu w taki sposób, że przy większym tłoku ludzie mogą coś nie chcący nacisnąć.
Pulpit:
Obrazek

Autobus posiada naturalnie klimatyzacje.
Również co ciekawe drzwi mogą być otwierane na pilota oprócz guzików;)
Samo wnętrze autobusu jest bardzo przestronne. Pasażerowie chwalili to właśnie sobie.
Wnętrze:
Obrazek
Obrazek

Komora silnika, zgodnie z prośbą ;)
JELCZU85 pisze:Ja bym prosił jak da radę o zdjęcia wnętrza, i komory silnika z miłą chęcią rzucił bym okiem na silnik
Obrazek

Autobus spodobał się pasażerom, prezesowi i kierowcy. Ma szansę ze względu na cenę pojawić się na stałe w Przemyślu. Niestety nie mam informacji co do spalania, ale będę posiadał takowe jutro. Co do przyszłości tego autubusu będę informował na bieżąco ;) .
Ta wersja bodajże udaje się z Przemyśla do Tarnowa w czwartek. Autobus przyjechał do Przemyśla bezpośrednio z fabryki w Turcji.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Czyli krótko powiedziawszy - ciekawa propozycja na naszym rynku. Jakbyś go porównywał do SA8,9LE czy M09LE, to który jest lepszy, ten, czy któryś z polskich produktów?

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Lepszy jest nieznacznie Solaris Alpino od Otokaru pod względem jakości i komfortu jazdy, aczkolwiek zbyt dużo pali.
Otokar jest w sam raz jak dla mnie do takiego miasta jak Przemyśl. Podejrzewam, że spalanie będzie dochodziło do 25l/100 max, a przestronność i komfort jazdy jest bardzo dobry. Przede wszystkim zagospodarowanie wnętrza jest jak najbardziej na plus z tej trójki.
O Autosanie mówiło się wiele, ale w stosunku do tych dwóch autobusów jest na straconej pozycji. Jedynie co za nim przemawia to spalanie i cena i tylko tyle.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Wiadomo coś więcej kto jest dealerem Otokara w Polsce? I z jakimi modelami wchodzą na rynek polski?

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Marcin_558 pisze:Wiadomo coś więcej kto jest dealerem Otokara w Polsce? I z jakimi modelami wchodzą na rynek polski?
To jest chyba pierwszy model tak naprawdę sprowadzony do Polski. Nikt w Polsce go nie nabył. Przeglądałem wczoraj Phototrans i te autobusy znalazłem tylko we Francji i w Belgii i oczywiście w Turcji.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

ŁK-MZK pisze:Przeglądałem wczoraj Phototrans i te autobusy znalazłem tylko we Francji i w Belgii i oczywiście w Turcji.
To, że nie ma nic na TWB nie oznacza, że nie ma ich w Polsce. Przecież nie wszystko mus mieć swoje zdjęcie, a tym bardziej trudno by pisało co miałby oferować ten producent u nas...
Ale najwidoczniej Otokar jest zainteresowany naszym rynkiem. W internecie można znaleźć świeżą informację, że Otokar jest zainteresowany dostawami pojazdów dla Polskiej armii. Udało się także ustalić, że ich partnerem w Polsce jest Pol-Mot Rail z Warszawy.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

To najwyraźniej dopiero wziął się za nasz rynek, bo mimo tego, że na TWB nic nie ma, to po prostu nie słyszałem o testach czy zakupach tego pojazdu ;)

Gustawek

Post autor: Gustawek »

I nawet pulpit daje rade ;) . Czytając Twoje wrażenia ŁK-MZK, widze, ze ten autobus ma wiele zalet. Zatem - czy jest szansa, by MZK zakupiło taki o to pojazd :)?
A co do zdjęc - możemy spodziewać się ujęć z trasy?

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Gustawek pisze:A co do zdjęc - możemy spodziewać się ujęć z trasy?
Mam zdjęcia z innej pętli, ale zapewne pojawią się zdjęcia moje na TWB to od razu zapodam linki ;)
Dziś nie miałem za wiele czasu na focenie w różnych miejscach, ale chciałem zrobić zdjęcia poglądowe.
Jutro będę rozmawiał z prezesem, więc będę w stanie powiedzieć coś więcej. Myślę, że jest szansa. Przy zakupie tego modelu zapewne powstał by serwis.

pol

Post autor: pol »

Marcin_558 pisze:Wiadomo coś więcej kto jest dealerem Otokara w Polsce? I z jakimi modelami wchodzą na rynek polski?
Dealerem w polsce wyłącznym jest firma GRAN Sp.z oo z Łodzi: biuro@gran.info.pl z przemyśla jedzie do tarnowa potem do katowic takie inforacje dostałem z turcji z centrali otokara. Autobusy naprawdę dobrze się prezentują i są solidnie wykonane bo to fabryka wojskowa produkująca dla NATO wszystkie podzespoły europejskie ciekawostką jest niezależne zawiesznie przednie VOITH-a (musi się dobrze prowadzić) dostałem więcej informacji ale napisze jutro. Z miejskich mają jeszcze super 12metr niskopodłogowy i chyba przeguba na jesieni puszczają do seryjnej produkcji.Jak macie jeszcze fotki na zywo robione to dajcie..

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Z tego co się zorientowałem na pulpicie to mają oprócz tego modelu właśnie wersje 3-drzwiowe. Są trzy kontrolki na drzwi ;) .
pol pisze:macie jeszcze fotki na zywo robione to dajcie..
Jutro wstawie pozostałe, jeszcze jutro mu zrobie jakieś ;)
pol pisze:dostałem więcej informacji ale napisze jutro
Czekam z niecierpliwością czego się dowiedziałeś ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Może uzupełniając. Silnik ma 250KM, a co do wersji trzydrzwiowej, to takowej nie ma. Jest jeszcze tylko 12 metrowy Kent i on jest trzydrzwiowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”