MZK Kędzierzyn-Koźle

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
MKM_KK
Posty: 118
Rejestracja: 2009-03-16, 20:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: MKM_KK »

Z pogłosek jednak dowiedziałem się, że remontowany ma być drugi most na Odrze... Ale nie wydaje mi się żeby były to wielkie remonty... możliwe że tylko poprawa estetyki i elewacji... Więc z linią W za niedługo będziemy mogli się pożegnać. Jak ktoś jeszcze chce się "przejechać" tą absurdalną linią to ma ostatnią szanse.

marexgt

Post autor: marexgt »

Raczej jak pisałeś. Jak ten drugi będą robić to tylko właśnie estetyka i elewacja.A jak już będą robić na poważnie jak Długosza no to ten remont by wykończył MZK. I jeszcze zauważyłem że Ikarus 280 #303 już coś dawno nie jeździ , remont już miał , czyżby na złom poszedł ??

Janusz_K

Post autor: Janusz_K »

Mnie interesują zdjęcia tych SORów jak tylko ktoś będzie miał proszę o wrzucenie.
Można sobie już pooglądać potworki :diabeł: na TWB:
http://www.phototrans.eu/14,474262,0,SOR_BN8_5_8.html :shocked:

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

Nie powiem pasuje do nich to malowanie.

solaris150

Post autor: solaris150 »

Halo Halo, to może tak, ikarusy 280 kursują dalej na tych liniach co kursowały (5,13,H,czasem 1,2) więc proszę tu nie pisać głupot;-) ikarus 280 303 został skasowany jakby ktoś pytał, natomiast 314 dostał w spadku po 303 silnik i teraz już będzie pokazywał się na ulicach. Co do sor-ów to jeżdżą na liniach o małym ruch no z wyjątkiem 3. na liniach takich jak: 3,4,7,8,9,12,14,15. jedynie na linii nr 3 zawsze było trochę ruchu wiec nie wiem czemu tak zarządził kierownik. Co do remontu mostu to pomału kończy się remont i linie powrócą do poprzednich tras. Foto sor-a http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/998 ... eb990.html

MKM_KK
Posty: 118
Rejestracja: 2009-03-16, 20:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: MKM_KK »

Oczywiście z kierowcą nie będę się kłócić ;)

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Ale ładne macie te Sory, pierwszy raz w życiu podoba mi się jakiś Sor ;) Aż się muszę wybrać do was :P

solaris150

Post autor: solaris150 »


Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

No to ładnie :-P

MKM_KK
Posty: 118
Rejestracja: 2009-03-16, 20:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: MKM_KK »

Po raz kolejny jakiś absurd w Kędzierzynie-Koźlu... dzisiaj już kierowcy nie muszą liczyć pasażerów.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Skoro tak, to mogli sobie zamówić przynajmniej do najnowszych SORów bobry potrafiące liczyć do tysiąca :mruga:

solaris150

Post autor: solaris150 »

Liczenie zostało wznowione.... http://www.radiopark.com.pl/index.php?o ... &Itemid=38 Możecie nasłać następną telewizje ;)

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Nie prościej zamontować bramki liczące pasażerów?

Lopez

Post autor: Lopez »

KB pisze:Nie prościej zamontować bramki liczące pasażerów?
A co wychodzi taniej?

MKM_KK
Posty: 118
Rejestracja: 2009-03-16, 20:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: MKM_KK »

To jest po prostu paranoja... polak potrafi jak to się mówi...
Ale przynajmniej nowe autobusy są, a to się raczej dla pasażera tylko liczy :D
Ostatnio zmieniony 2011-04-09, 13:31 przez MKM_KK, łącznie zmieniany 1 raz.

marexgt

Post autor: marexgt »

Witam !
Z czego co wiem to niby spora liczba Ikarusów 412 zakończyła żywot. Zauważyłem że również chyba kilka sztuk Jelcza M11 też poszły na kasacje (bo na trasie widziałem tylko #429 , # 431 , # 434 , # 436).
Kierowcy już nie będą musieli liczyć pasażerów ponieważ teraz będzie liczona ilość sprzedanych biletów.
Od 11 kwietnia MZK zmienia rozkład jazdy. To oznacza likwidacje linii nr 12 i 14.Oprócz tego linie nr 5 , 8 i 9 zamiast kończyć trasę na ulicy Orzeszkowej będą kończyć na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Bema(czyli trochę dalej) a linia nr 2 nie będzie kończyć wszystkich kursów na stoczni (jak to było zawsze). Pozostałe linie będą miały drobne modyfikacje.Choć ostateczny rozkład będzie w wrześniu.
Pozdrawiam !

solaris150

Post autor: solaris150 »

Tak, prawie wszystkie ikarusy 412 poszły na żyletki,został tylko wóz 221 i 218, co do jelczy to zostały tylko 4 sztuki. likwidacja linii 12 i 14 oznacza również likwidację miejsc pracy. Wiem tyle że emeryci, którzy byli z doskoku dostali już wypowiedzenia. Podejrzewam również, że z normalnych etatów też zostaną zwolnieni kierowcy :( I tak proszę państwa zaczęło się likwidowanie połączeń- powolna śmierć komunikacji miejskiej.

Pozdrawiam

marexgt

Post autor: marexgt »

Czy tam śmierć chyba nie.MZK ma trudną sytuacje finansową przyszedł nowy prezydent i chce poprawić finanse (Oprócz MZK jeszcze jednej miejskiej spółki) zauważyli że linia 12 i 14 są nierentowne , zlikwidowali.I dobry krok że niektóre kursy dwójki kończą się już w Koźlu na PKP bo Rogi nie potrzebują aż tyle połączeń a zawsze jakaś oszczędność dla MZK.

MKM_KK
Posty: 118
Rejestracja: 2009-03-16, 20:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: MKM_KK »

Ale czy oszczędnością będzie przedłużenie 5,8,9 do ul.Partyzantów? Będzie to wyglądało tak, że te linie bedą nadrabiały kilometry gdyż po tej ulicy jeździła 14 z małą liczbą kursów i znikomą frekfencją, ktorą i tak likwidują. Bezsensowność.

solaris150

Post autor: solaris150 »

Halo, ale linia 5,8 i 9 nie została przedłużona bo ktoś tak chciał tylko tam jest jedyne teraz miejsce gdzie autobusu mogą normalnie zawrócić. Ulica Orzeszkowa została teraz ulicą jedno kierunkową, natomiast wyjazd z niej w innym kierunku jest nie możliwy ze względu na ograniczenia masowe (3,5 t) A co do linii nr 14 to w sumie jej kursy zostały przerzucone na linię nr 4, dla mnie to głupota bo teraz niektóre "4"jadą tylko do pkp a niektóre do inparko, tak jakby nie można by było pozostawić linii 14 tylko zmienić jej trasę a tak tylko ludziom w głowach mieszają. Kolejne zmiany w rozkładach już za nie długo... Co do "2"to jest tak pocięta, że ludzie wracający po 22 z pracy do Koźla Rogi nie mają teraz dojazdu, i gdzie tu jest logiczne myślenie?????

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”