MZK Kędzierzyn-Koźle

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Szymon »

wojtek1611 pisze:(nie znalazłem nigdzie informacji o motorze, ale pewnie też jest inny)
Na FB tak piszą.

A nie uważacie, że lepiej by wyglądał z czarnym pasem ze światłami? ;)

kedzierzynianin

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: kedzierzynianin »

21 nowych autobusów – o tyle odświeży swój tabor Miejski Zakład Komunikacyjny w Kędzierzynie-Koźlu dzięki środkom unijnym. Z większości eurobusów mieszkańcy już korzystają. Kolejne dwa, brakujące do „oczka”, trafią do miasta w ciągu tego półrocza. Projekt Kędzierzyna-Koźla znalazł bowiem uznanie w oczach zarządu województwa opolskiego podczas naboru wniosków do dofinansowania w ramach działania 3.2 Transport publiczny.
Nowe autobusy zostaną zakupione wśród pojazdów tzw. klasy maxi – o długości 10,5-13 metrów i pojemności do 100 osób. Autobusy te będą niskopodłogowe i niskowejściowe, czyli osoby starsze czy niepełnosprawne wygodnie z nich skorzystają. Nowe nabytki MZK muszą też spełniać standardy emisji spalin.
Koszt zakupu nowych autobusów wyniesie około dwóch milionów złotych. Ponad 1,1 mln złotych z tej kwoty będzie stanowić dofinansowanie.
Gmina Kędzierzyn-Koźle od kilku lat składała dobrze przygotowane wnioski w ramach naborów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2007-2013. Korzystał na tym tabor MZK, który został wymieniony w blisko połowie. Dzięki środkom unijnym stare i nieekologicznie pojazdy znikły z ulic miasta. Flota MZK liczy teraz 46 autobusów.
Źródło: http://www.kedzierzynkozle.pl/portal/in ... 0&id=62241

Tej wiadomości trochę nie rozumiem, czy jest tu mowa o tym, że MZK kupi aż 21 autobusów, czy są wliczone w to już wcześniejsze zakupione autobusy dzięki środkom unijnym (Solarisy Urbino 12, Sory BN8,5 oraz Solarisy Urbino 10). Obstawiam raczej drugą opcję, bo za 2 miliony się 20 autobusów nie kupi, co najwyżej 2.
Jeśli dobrze pamiętam to ze środków unijnych kupionych zostało 19 autobusów (8 szt. Solaris Urbino 12, 8 szt. SOR BN 8.5 oraz 3 szt. Solaris Urbino 10), czyli jeśli faktycznie w tekście "21 nowych autobusów" są wliczone wcześniej zakupione autobusy, to zostaną kupione jeszcze 2 autobusy klasy MAXI.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: J-31 »

Drugie zdanie z Twojego cytatu "Z większości eurobusów mieszkańcy już korzystają", wyraźnie odpowiada na Twoje pytanie. 19 szt. już kupiono, a teraz jeszcze te 2 pojazdy = 21 autobusów. ;)

kedzierzynianin

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: kedzierzynianin »

No w sumie fakt ;) Ciekawe, kto dostarczy 2 nowe autobusy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: J-31 »

Jeśli jeszcze nie było przetargu, to dopiero będzie, ale pewnie znów będą znane Wam doskonale autobusy z zielonym jamnikiem ;)

kedzierzynianin

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: kedzierzynianin »

Pewnie tak ;)

Trochę spóźniona i może nie tak ważna informacja (nie związana z taborem):
Automaty do sprzedaży biletów dostarczy firma Merona Poland z Wrocławia. http://www.mzkk-kozle.com.pl/bip/pliki/ ... 012015.pdf

MKM_KK
Posty: 118
Rejestracja: 2009-03-16, 20:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: MKM_KK »

Na zajezdnie MZK dotarły dwa kolejne SU 10. Niestety nie udało mi się zrobić fotki. Autobusy są w takim samym malowaniu jak pierwszy SU 10.

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Szymon »

MKM_KK pisze:Na zajezdnie MZK dotarły dwa kolejne SU 10. Niestety nie udało mi się zrobić fotki. Autobusy są w takim samym malowaniu jak pierwszy SU 10.
I to jest właśnie polska niekonsekwencja - macie trzy schematy malowania. Ale nie przejmujcie się, w Opolu jest 10 :retard:

kedzierzynianin

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: kedzierzynianin »

Dzisiaj pożegnaliśmy Ikarusy 415.
Została tylko jedna sztuka tego autobusu - #204

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: wojtek1611 »

Nie wiesz czy mają w planach go odrestaurować? :smile2:

kedzierzynianin

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: kedzierzynianin »

Niestety nie wiem.
Myślę jednak, że nie będzie odrestaurowany, ponieważ ta ostatnia 415-tka, która nam została miała remontowany silnik i to pewnie dlatego jeszcze się z nią nie pożegnano.
Chociaż wszystko jest możliwe i może MZK postanowi go kiedyś odrestaurować, bo jak wiemy Ikarusy te były mało popularne w Polsce ;)

MKM_KK
Posty: 118
Rejestracja: 2009-03-16, 20:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: MKM_KK »

Ikarusy 412 też były w pewien sposób unikatowe.

kedzierzynianin

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: kedzierzynianin »

Zapomniałem o tym wspomnieć, dlatego z tego powodu też wątpię w odrestaurowanie 415-tki.

marexgt

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: marexgt »

Już od dzisiaj można zobaczyć nowe 10-metrowe Solariski #173 und #174 ;) Tak jak już ktoś wspomniał oba dostały malowanie swojego starszego brata #171 ;) Co do malowań to w naszym MZK obowiązuje aż 7 malowań , ale w upływie czasu ma to się zmieniać :) W kwestii 415-tki wyrażę się tak, że obecnie nie ma "swojego" kierowcy i będzie wyjeżdżał gdy nie będzie można czegoś innego podstawić, nawet Ikarus 260 #208 jest wyżej w hierarchii, w końcu rok młodszy i jeszcze ma "swojego kierowcę" ;) Pozdrawiam !!

marexgt

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: marexgt »

Przepraszam, za post pod postem, ale Gmina Kędzierzyn-Koźle ogłosiła kolejny przetarg na zakup autobusów. Konkretnie chodzi o 2 sztuki w klasy MAXI ;)

solaris150

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: solaris150 »

Oczywista oczywistość że będzie to solaris, niestety. Teraz pytanie czy jeszcze urbino III czy już urbino IV.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Marcin N »

Jak będą się chcieli wylansować to nie zdziwię się jak zobaczę Urbino IV w tym "karawanowym" malowaniu ;)

Awatar użytkownika
zanzar
Ekspert
Ekspert
Posty: 245
Rejestracja: 2008-01-26, 22:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: zanzar »

Ikarus 415 jest odrestaurowany przez nich. Kiedy wyjedzie zobaczymy, wiem, że działają w tej sprawie.

kedzierzynianin

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: kedzierzynianin »

Jest już podany wybór oferty z przetargu na dostawę 2 autobusów klasy MAXI.
Jak się wszyscy spodziewali, wygrał Solaris.
Co ciekawe, żadna inna firma nie startowała w przetargu.
Jestem ciekaw, czy będzie to III, czy IV generacja, jednak wydaje mi się, że będzie III. No i jestem ciekaw co z tymi biletomatami, miały być do 30 kwietnia ;)

solaris150

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: solaris150 »

Tak jest znowu Solaris, oby IV generacji bo III jest już trochę nudna w mojej ocenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”