MZK Kędzierzyn-Koźle

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
BUS_z_KKozla

MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: BUS_z_KKozla »

MZK dysponuje 54 autobusami.Są to:
3 Solarisy Urbino 18
6 Ikarus 280
1 Ikarus 260
1 Autosan H6
1 Man NL223
6 Man NL222
12 Ikarus 412
4 Ikarus 415
14 Jelcz M11
4 Jelcz M121
2 Kapena Thesi City
MZK obsługuje 11 lini. Trasy tych linii:
1.Zakłady azotowe-Koźle Stadion
2.Os.Piastów-Rogi Stocznia
3.Kuźniczka-Blachownia Elektrownia
4.Kędzierzyn PKP-Koźle PKP
5.Pogorzelec-Sławięcice
8.Pogorzelec-Blachownia Elektrownia
9.Pogorzelec-Sławięcice przez: Cisowa
12.Pogorzelec-Lenarowice
13/H.Koźle PKP-Blachownia Elektrownia/Biurowiec Zakładów Chemicznych
14.Sp.Inpaco-Koźle PKS
15.Koźle PKS-Lenartowice
Linie rekreacyjne
7.Zakłady Azotowe-Biurowiec Zakładów Chemicznych
10.Biurowiec Zakładów Chemicznych-Dębowa

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

BUS_z_KKozla pisze:3 Solarisy Urbino 18
12 chyba.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Dokładnie. Poza tym tabor MZK Kędzierzyn-Koźle jest taki sobie. Przeważają oczywiście kilkunastoletnie wysokopodłogowce, ale MZK ma też trochę niskaczy. Szczeólnie podoba mi sie podejscie do taboru pana Cupuły, który co jakis czas kasuje starsze autobusy zastępując je nowoczesnymi nówkami. A tak BTW podobno kiedyś w Kędzierzynie-Koźlu była afera (mówiono o tym w "Interwencji"). Ponoć firma kontrolująca autobusy MZK zatrudniała osoby, które były karane. Czy MZK zmieniło moze firmę, która ma za zadanie kontrolować bilety w autobusach MZK :?: .

BUS_z_KKozla

Post autor: BUS_z_KKozla »

Po pierwsze nie Cupała tylko Capała,a po drugie masz racje co do taboru MZK Kędzierzyn Koźle.
Choc mieszkam w Kędzierzynie Kozlu popieram cie ze tabor mzk jest taki sobie. :roll:

Jak możesz używaj też polskich znaków ;) - mod. Damhan
Ostatnio zmieniony 2006-07-13, 21:33 przez BUS_z_KKozla, łącznie zmieniany 1 raz.

marekJG

Post autor: marekJG »

Dlaczego nie ma KM do Zdzieszowic przecież to niedaleko. Jakie linie mają największą częstotliwość a jakie najmniejszą.?

BUS_z_KKozla

Post autor: BUS_z_KKozla »

najwieksza czestoliwosc kursowania ma linia nr 1 ktora jezdzi z Azot do Stadionu w Kozlu

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Jakim taborem obsługiwana jest ta linia? czy jeżdżą na niej tylko niskacze/wysokopodłogowce, czy też panuje totalna dowolność?

BUS_z_KKozla

Post autor: BUS_z_KKozla »

Na tej lini jezdza tylko wysokopodlogowe lecz mozna zobaczyc na niej niskopodlogowce. Na niej prawie nie jezdza przeguby

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

A na jakich liniach jeżdżą przeguby? i czy kursują codziennie, czy też tylko w dni robocze?

Adrian_

MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Adrian_ »

Z racji tego, iż nie mamy na tym forum aktywnych użytkowników z Kędzierzyna-Koźla (był co prawda 1, ale od jakiegoś czasu już się nie udziela) przybliżę, wam trochę KM w tym leżącym na Opolszczyźnie mieście:

Linie autobusowe:

1 Koźle (stadion „Odra”) – Zakłądy Azotowe "OXO"
2 Rogi Stocznia – Os. Piastów
3 Elektrownia Blachownia - Os. Kuźniczka/ Kuźniczka Cmentarz
4 Koźle (dworzec PKP) – Kędzierzyn (K. Miarki)/ Kędzierzyn ( dworzec PKP)
5 Kędzierzyn- Os. Pogorzelec (Elizy Orzeszkowej) - Sławięcice (bar Danka)
7 Zakłady Azotowe - Biurowiec Blachownia
8 Kędzierzyn- Os. Pogorzelec (Elizy Orzeszkowej) - Elektrownia Blachownia
9 Kędzierzyn- Os. Pogorzelec (Elizy Orzeszkowej) - Osiedle Sławęcice (Batorego)
12 Osiedle Lenartowice (ul. Nowowiejska)- Os. Pogorzelec (Elizy Orzeszkowej)
13 Elektrownia Blachownia- Koźle (dworzec PKP)
14 Inparco- Koźle (dworzec PKS)
15 Osiedle Lenartowice (ul. Nowowiejska)- Elektrownia Blachownia/ Koźle (PKS)
5/9 Os. Pogorzelec (Elizy Orzeszkowej) - Osiedle Sławęcice (Batorego)
przez Miejsce Kłodnickie i Cisową
9/5 Os. Pogorzelec (Elizy Orzeszkowej)- Osiedle Blachownia
przez Kuźniczki, Cisową, Miejsce Kłodnickie.

Tabor autobusowy:

1x Autosan H6-06,
6x Ikarus 280 (4x Ikarus 280.26 i 2x Ikarus 280.58),
1x Ikarusa 260/A,
1x Ikarus 260.73A,
12x Ikarus 412.08,
4x Ikarus 415.14,
14x Jelcz M11,
4x Jelcz M121MB,
2x Kapena Thesi City,
6x MAN NL222,
1x MAN NL223
4x Solaris Urbino 12


Jednocześnie warto też dodać, iż MZK Kędzierzyn-Koźle zamierza kupić 1 fabrycznie nowy autobus. Na razie nie wiadomo nic więcej w tej sprawie :).

Poprawione- mod. Damhan
Ostatnio zmieniony 2006-11-09, 17:08 przez Adrian_, łącznie zmieniany 3 razy.

Damhan

Post autor: Damhan »

Z tym, że nie wiem kogo to zainteresuje skoro nikt nie zna specyfikacji tras, ani nawet położenia owych ulic i pętli, a już tym bardziej nie zaciekawią nikogo godziny odjazdów autobusów, których nawet nie wiadomo ile jest i jakie typy. Dlatego radziłbym Adrianie żebyś usunął ten temat samodzielnie.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Damhan pisze:Dlatego radziłbym Adrianie żebyś usunął ten temat samodzielnie.
Przepraszam, że wyrażę przeciwną opinię do Twojej Damhanie, ale moim zdaniem temat ten powinien pozostać, chociażby dla zasady. Przecież z Kędzierzyna-Koźla nie ma zbyt wielu postów, a każdy temat przybliżający komunikacje miejską w Kędzierzynie-Koźlu jest na wagę złota. Jeśli zaś chodzi o tabor to MZK K-K na dzień dzisiejszy eksploatuje 54 autobusy: 1 Autosana H6-06, 6 Ikarusów 280 (4 Ikarusy 280.26 i 2 Ikarusy 280.58), 1 Ikarusa 260/A, 1 Ikarusa 260.73A, 12 Ikarusów 412.08, 4 Ikarusy 415.14, 14 Jelczy M11, 4 Jelcze M121MB, 2 Kapeny Thesi City, 6 MAN-ów NL222, 1 MAN-a NL223 oraz 3 Solarisy Urbino 12. Linie, jak i trasy wypisałem powyżej. To już coś wnosi do tematu. Poza tym zawsze można poszukać na forum tematów o MZK Kędzierzyn-Koźle. To są wystarczające argumenty za tym, by ten temat jednak pozostał.

Damhan

Post autor: Damhan »

A ja dalej podtrzymam swoją opinię. temat miałby tu rację bytu gdyby było co najmniej dwóch aktywnych użytkowników z Kędzierzyna- Koźla. Temat z reguły jest do dyskusji. Tutaj, przewiduję, ze nikt się nie wypowie, więc pozostanie kolejny martwy temat, ale ok. jeszcze przynajmniej parę dni zostanie. Druga sprawa, ze jeżeli chcesz przybliżać nam KM w Kędzierzynie- Koźlu należało zacząć od wypisania liczby i typów autobusów, przejrzystego wypisania linii i ich częstotliwości oraz w miarę możliwości zamieścić lub zrobić samemu schemat sieci (broń Boże nie pisać o zmianach rozkładów. Ja również mógłbym napisać o zmianie trasy i rozkładu gdańskiej 148, ale nie piszę, bo nikogo to nie zainteresuje, a jak będzie ciekawy to zajrzy na stronę przewoźnika bądź organizatora). Pozwoliłem sobie tymczasem trochę zmodyfikować twoje posty. Nie miej mi tego za złe, ale tak będzie się lepiej czytać. ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

I pozwolę sobie nieco odświeżyć temat z nadzieją, że ożywię w nim choć trochę dyskusję. Otóż jakiś czas temu kol. BusKKozle (czy jakoś tak) pisał o przetargu na dostawę 1 fabrycznie nowego autobusu dla MZK. Autobusem, który został wyłoniony w tym przetargu został Solaris Urbino 12 III-ciej generacji, który już od pewnego czasu porusza się po ulicach Kędzierzyna-Koźla. Otrzymał nr. taborowy 153 i jest to już 4-ty Solaris w tej firmie :).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:Autobusem, który został wyłoniony w tym przetargu został Solaris Urbino 12 III-ciej generacji, który już od pewnego czasu porusza się po ulicach Kędzierzyna-Koźla.
Dobra wiadomość. Szkoda, że tylko jeden. Ciekawy jestem, czy będzie ich kiedyś więcej. :cool:

[ Dodano: 2006-11-09, 16:09 ]
Ooops. Powiedzialbym ogromne Oooops. Obejrzałem zdjęcie tego SU 12 III MZK KK i... jestem w szoku. Ten autobus jest w makijażu MPK Radom. Dlaczego ? Czyż nie można było wymyśleć czegoś oryginalnego ? :chytry:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:Ciekawy jestem, czy będzie ich kiedyś więcej.
Na pewno będzie ich więcej. Jak już wcześniej wspomniałem kędzierzyńskie MZK posiada juz 4 Solarisy, co oznacza, iż marka Solaris sprawdziła się już w Kędzierzynie ;). Niestety, MZK Kędzierzyn-Koźle jest wbrew pozorom bardzo biedne i nie wiadomo, kiedy pojawi się nowy autobus. Na razie muszą ratować się pojedynczymi zakupami.
J-31 pisze:Dlaczego ? Czyż nie można było wymyśleć czegoś oryginalnego ?
Jest to związane z unifikacją malowania miejskiego na autobusach MZK Kędzierzyn-Koźle. Teraz każdy nowy Solaris ma otrzymywać tego typu malowanie (ogólnie rzecz biorąc każdy nowy autobus będzie otrzymywał w/w malowanie).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To ja pozwolę sobie pokazać - na zasadzie porównania - rysunki dwóch autobusów, tj. MPK Radom i MZK Kędzierzyn Koźle. Ten rysunek z podpisu zniknie pewnie już niedługo (jest awaryjnie).

Obrazek
Obrazek

Oba makijaże są oczywiście identycznie - jest jednak mała różnica. Zwróćcie uwagę na dolny pas. ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Wielkie dzięki za rysunki J-31 :). Oba te autobusy mają podobny do siebie makijaż, niemniej jednak różnią się od siebie, kędzierzyński Solaris posiada dolny pas nieco grubszy i w innym odcieniu. Idąc dalej: radmoski Solaris Urbino 12CNG posiada nieco szerszy tyłw przeciwieństwie do Solarisa z Kędzierzyna-Koźla. Oprócz tego kędzierzyński Solaris ma o jeden przycisk więcej przy 1-szych drzwiach i o jeden przycisk mniej przy drzwiach środkowych. Tych drobnych elementów jest jeszcze kilka, wiec nie będę ich wymieniał, gdyż są widoczne gołym okien ;). Co do malowania: nie mówmy od razu, że MZK K-K podrobiło malowanie Radomia. Przecież dyrektor MZK Kędzierzyn-Koźle mógł nie wiedzieć o malowaniu gazowych Urbino 12 w Radomiu (a z tego, co wiem zwykłe Solarisy III-ciej generacji z Kędzierzyna nie były przeznaczone dla potrzeb Radomia :mruga:), a z resztą malowanie to nie jest opatentowane przez radosmkie MPK, więc może je mieć praktycznie każdy autobus w Polsce. I jeszcze mała sugestia dotycząca Twojego podpisu: kędzierzyński Solaris Urbino 12 III przyszedł do MZK w październiku, a nie w listopadzie :mruga:.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:I jeszcze mała sugestia dotycząca Twojego podpisu: kędzierzyński Solaris Urbino 12 III przyszedł do MZK w październiku, a nie w listopadzie
Podpis tyczy się okresu, kiedy został zrobiony rysunek. A ponieważ zrobiłem go w listopadzie, zatem jest tam 11.2006. I oznacza jedynie "stan na miesiąc/dzień". ;)

DAMEK_Z_KK

Post autor: DAMEK_Z_KK »

Ostatnio zmieniony 2009-01-01, 19:10 przez DAMEK_Z_KK, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”