MZK Kędzierzyn-Koźle

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
marexgt

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: marexgt »

Wszystkie autobusy zakupione z dotacji unijnej mają takie naklejki. Jak dobrze się orientuje wszystko co zostało zakupione/zrobione za pieniądze z Unii Europejskiej musi być w jakiś sposób wyróżnione. Przy drogach są to różne tablice informacyjne, na stronach internetowych wszelakie bannery a autobusy jeżdżą obklejone itp. itd.

Akurat Solaris Urbino 10 #171, Solarisy Urbino 12 #163-#170 i wszystkie SOR'y BN 8,5 #4-#11 zostały zakupione za pieniądze unijne więc i taką informację muszą mieć "na sobie" a, że przy okazji mają takie naklejki to według mnie fajna sprawa. Fajnie to wygląda a poza tym pokazują charakterystyczne obiekty Kędzierzyna-Koźla (Dworzec kolejowy PKP, Baszta Montalemberta, Hala Widowiskowo-Sportowa "Azoty", na Solarisach Urbino 12 i SOR'ach Śluza Koźle, Kościół św. Mikołaja i ruiny dawnego pałacu w Sławięcicach).
Zresztą dwa pozostałe Solarisy Urbino 10 które mają przyjechać do Kędzierzyna w lutym 2015 również będą tak obklejone.

Inaczej sprawa się ma z Solarisem Urbino 12 które ma na dniach przyjechać które zostało zakupione za środki własne. Ale 12-stka (zresztę te dwie 10-ątki też) być może przyjedzie w nowym malowaniu firmowym MZK. Póki co ma je Mercedes Citaro G #300 i Solaris Urbino 12 #155 czyli czarne i na dole srebrne czyli nazwane w przypadku Mercedesa "Metro Desing" :)

Inną ciekawostkę jest to, że w przyszłym roku (najprawdopodobniej w połowie roku) przy przystankach "Kędzierzyn dw. PKP (98), "Osiedle Piastów 2" (78) i "Koźle dw. PKP" (172) staną biletomaty i być może zostanie wprowadzona karta miejska.

Widać, że zmiany są i to na pewno cieszy :)

kedzierzynianin

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: kedzierzynianin »

Z tego co wiem, to biletomat ma być postawiony nie na przystanku Koźle Dw. PKP, lecz na przystanku Koźle Dw. PKS :)

Solaris Urbino 12 w tym nowym malowaniu fajnie wygląda, tak elegancko.
Solaris Urbino 10 też bardzo fajnie wygląda z zewnątrz jak i wewnątrz. :)
Co do tych naklejek na autobusach, to myślę, że jest to fajne rozwiązanie dla tych autobusów kupionych ze środków unijnych. Nie ma jakichś reklam sklepów na cały pojazd, tylko autobus reklamuje miasto różnymi budynkami charakterystycznymi - fajne rozwiązanie.
Jeszcze testowany jest Solaris Urbino 15, by sprawdzić czy się sprawdzi w naszym mieście, być może MZK szykuje się do kupna tej długości autobusów.
MZK zmienia się na jeszcze lepsze :)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Marcin N »

marexgt pisze:Inaczej sprawa się ma z Solarisem Urbino 12 które ma na dniach przyjechać które zostało zakupione za środki własne. Ale 12-stka (zresztę te dwie 10-ątki też) być może przyjedzie w nowym malowaniu firmowym MZK. Póki co ma je Mercedes Citaro G #300 i Solaris Urbino 12 #155 czyli czarne i na dole srebrne czyli nazwane w przypadku Mercedesa "Metro Desing" :)
Aha, czyli to jest wasze docelowe malowanie miejskie ? ;) Jeśli tak to całkiem dobrze, ale ładnie by też wyglądały w barwach waszej flagi czyli biało-żółte.

marexgt

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: marexgt »

kedzierzynianin pisze:Z tego co wiem, to biletomat ma być postawiony nie na przystanku Koźle Dw. PKP, lecz na przystanku Koźle Dw. PKS :)
Ech, mój błąd, zresztą napisałem numer przystanku 172 czyli Koźle dw.PKS tylko po prostu literówka się wkradła ;)
Marcin N pisze:Aha, czyli to jest wasze docelowe malowanie miejskie ? ;) Jeśli tak to całkiem dobrze, ale ładnie by też wyglądały w barwach waszej flagi czyli biało-żółte.Aha, czyli to jest wasze docelowe malowanie miejskie ? ;) Jeśli tak to całkiem dobrze, ale ładnie by też wyglądały w barwach waszej flagi czyli biało-żółte.
Tak, za niedługo więcej busów będzie przemalowanych aż w końcu wszystkie pojazdy będą mieć nowe malowanie :D

Przypuszczam, że dosyć duża część mieszkańców Kędzierzyna nie wie jak wygląda flaga miasta i by pewnie pomyśleli, że papież Franciszek złoży wizytę w Kędzierzynie-Koźlu i wszystkie autobusy są papieskie :diabeł:

BTW. Co do autobusów zakupionych z kasy unijnej, to one chyba nie mogą być ruszane przez 5 lat (tak samo drogi czy inne obiekty zbudowane/wyremontowane). Może nie tyle co ruszane, tylko muszą mieć tą informację, że zostały zakupione dzięki pomocy Unii Europejskiej. Mam rację ??

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: 9507 »

Owszem. Tyle, że nie wiem przez jaki czas muszą tę informację na sobie wozić.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Marcin N »

Sosnowieckie Solarisy U15 i Jelcze Mastero dalej mają te naklejki a czas trwania umowy się skończył 1,5 roku temu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: J-31 »

Bo to jest tak, że nakleja się takie naklejki, a potem wszyscy o nich zapominają. Najwyżej znikną przy jakiejś okazji np. lakierowaniu pojazdu albo naklejaniu reklamy - czyli kiedyś tam ;)

marexgt

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: marexgt »

Ja jednak zmienię temat i od razu pytam. Ile kosztuje 15-metrowe autobusy ?? Chodzi mi głównie o Solarisa Urbino 15, ponieważ taki jest testowany w Kędzierzynie (konkretnie - #19 z PKM Czechowice-Dziedzice) Widziałem akurat, że taki 15-metrowiec ma problemy na kędzierzyńskich skrzyżowaniach (konkretnie Al.Jana Pawła II-Karola Miarki i łącznik z obwodnicą-ulica do Odrzańskich Ogrodów gdzie Solaris by tyłem prawie zerżnął barierki, dosłownie centymetra brakowało). Czy nie lepiej kupić już używanego przegubowca (vide. Mercedes Citaro G #300 który został sprowadzony z Holandii zapewne za przystępną sumkę) ??

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Marcin N »

Wszystko zależy od wyposażenia... Chociaż ciekawe, że u was sobie deskorolka nie radzi a w takich Łaziskach, Mikołowie czy Sosnowcu gdzie są równie ciasne skrzyżowania i ronda radzą sobie bez problemów, tutaj bardziej problemem jest wprawa kierowcy w jeździe takim autem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: J-31 »

To, tak naprawdę wszystko zależy od kierowcy, bo 15-metrowcem jednak jeździ się inaczej niż przegubowcem. Deskorolką jest dużo trudniej, szczególnie gdy jest ciasno, a trzeba skręcić ;)

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Szymon »

W Opolu kupili ostatnio deski, kosztowały 300tys więcej niż solówki. Testujecie, bo również macie chrapkę na kasę od Marszałka, a najbardziej punktowanymi autobusami są właśnie deski ;)

marexgt

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: marexgt »

Szymon pisze:W Opolu kupili ostatnio deski, kosztowały 300tys więcej niż solówki. Testujecie, bo również macie chrapkę na kasę od Marszałka, a najbardziej punktowanymi autobusami są właśnie deski ;)
Hehe, możliwe. Jak Opole może brać to czemu nie Kędzierzyn ?? ;) Zresztą niekiedy taki autobus jest potrzebny. Po co mają jechać dwa autobusy jak może pojechać jeden większy. Myślę, że 2-3 sztuki (głównie na "1" i "5") by się przydały choć dalej trzymam zdanie, że również i jakiś przegubowiec musi przyjechać (a w planach jest planowany zakup jeszcze jednego przegubowca). Niestety, ale miasto będzie bardziej nastawione na klasę MINI i MIDI. Choć dzisiaj została wybrana nowa Pani Prezydent i jest całkiem nowa rada więc może plany też jeszcze się zweryfikują ??

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Szymon »

marexgt pisze:Jak Opole może brać to czemu nie Kędzierzyn ?
Zasadniczo albo jedni, albo drudzy - to jest walka :D

Ale do czego tutaj dochodzi, kupujemy autobusy, których sens można w wielu aspektach podważyć. Potem są na stanie dwa autobusy 15-metrowe i tak naprawdę nie wiadomo co z nimi zrobić. Ale może u Was to się sprawdzi.

MKM_KK
Posty: 118
Rejestracja: 2009-03-16, 20:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: MKM_KK »

Do MZK dotarł kolejny Solaris Urbino 12 #172. Jest to już 22 SU 12 we flocie przewoźnika. Od innych wyróżnia się klimatyzacją przestrzeni pasażerskiej oraz nowym malowaniem czyli szaro-czarnym (takie jakie ma Citaro oraz SU 12 #155).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: J-31 »

Extra, czekam na fotki na TWB :)

kedzierzynianin

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: kedzierzynianin »

Fotki już dostępne są na fanpage'u MZK https://www.facebook.com/mzkkedzierzynkozle?fref=ts.
Wnętrze jest podobne do tego, które jest w Urbino 10 dla Kędzierzyna, czyli srebrne rurki, podłoga, która wygląda jakby miała panele.
Uchwyty na ręce są w kształcie trójkącika - wcześniej takich nie widziałem ;)
Okna nie są rozsuwane, są uchylane tak jak w Urbino 10.
Jedyne co mi się nie podoba, to rejestracja Opolska, ale to ważne nie jest bo to tylko rejestracja i autobus uważam, że w tym malowaniu fajnie się prezentuje :)

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Szymon »

kedzierzynianin pisze:Jedyne co mi się nie podoba, to rejestracja Opolska, ale to ważne nie jest bo to tylko rejestracja i autobus uważam, że w tym malowaniu fajnie się prezentuje :)
Bo jest wzięty w leasing, Citaro też ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: pmaster »

Malowanie świetne, tylko wnętrze trochę pachnie Wspólnotą Niepodległych Państw, ale dobrze jest, klimat jak z kraju niemieckojęzycznego

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: wojtek1611 »

MKM_KK pisze:Od innych wyróżnia się klimatyzacją przestrzeni pasażerskiej oraz nowym malowaniem czyli szaro-czarnym (takie jakie ma Citaro oraz SU 12 #155).
Do tego w porównaniu z np. #155 ma inne wyświetlacze, zabudowę silnika (nie znalazłem nigdzie informacji o motorze, ale pewnie też jest inny), oraz jest to wersja po liftingu ;) Ogólnie gratuluję zakupu, choć mogli się machnąć na gąbkę do foteli ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: MZK Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Marcin N »

Trzeba przyznać, że wygląda nieźle. Zaczynam się przekonywać do tego malowania ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”