MZK Kędzierzyn-Koźle

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
DAMEK_Z_KK

Post autor: DAMEK_Z_KK »

A solarisy będą rdzewieć w zajezdni a "DANUSIA" będzie zadylać na 2.
*Danusia to najprawdopodobnie imię autobusu którym jeździ pierwsza kobieta w MZK Kędzierzyn-Koźle.
Oczywiście dzisiaj jest ich więcej.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

marexgt pisze:jedźić
jeździć
marexgt pisze:wyczaskanie
Wytrzaskanie, jeśli już :chytry:
marekJG pisze:I to jest bardzo złe podejście. W pierwszej kolejności powinny być wykorzystywane nowe autobusy, najlepiej na brygadach całodniowych, natomiast starsze wozy na szczytówkach i trzymane w rezerwie. Dla mnie taka polityka taborowa to marnowanie pieniędzy publicznych. Autobus ma jeździć i na siebie zarabiać a nie stać dla ozdoby na bazie.
No, i tu się zgadzam. Trzymanie nowych pojazdów w zajezdni (jeśli nie mają jakichś problemów technicznych), podczas, gdy na ulicach pomykają stare, jest raczej nierozsądne.
marexgt pisze:Według mnie Ikarusy będą jedźić se w MZK lata długie, Jelcze będą też lata długie jedźić , więc wyczaskanie to była by zła decyzja
Zależy od stanu technicznego - jeśli dany Ikarus albo Jelcz jest na tyle stary i zdezelowany, przy przybyciu nowych autobusów raczj nie będzie warto go naprawiać. Pantha rei, nic nie będzie trwało wiecznie (niestety).

DAMEK_Z_KK

Post autor: DAMEK_Z_KK »

A ja jestem ciekawy kiedy ruszą kursy do Leśnicy, Zalesia Śląskiego i Zdzieszowic.

marexgt

Post autor: marexgt »

Nikt nie napisał że kursy na Brzeżeć , Reńskiej Wsi i do Ujazdu zablokowane i wakacyjna linia 10 utworzona

DAMEK_Z_KK

Post autor: DAMEK_Z_KK »

Zablokowane tylko na wakacje a potem jak gminy beda chcialy zeby autobusy jezdzily to zaplaca MZK i bedzie znowu tak jak dawniej.

marexgt

Post autor: marexgt »

I tak będzie , przeczytałem kilka dni temu że znowu będą.

DAMEK_Z_KK

Post autor: DAMEK_Z_KK »

Ja czekam na to by autobusy rozpoczeły jeździć do Leśnicy...

marexgt

Post autor: marexgt »

Według mnie autobusy powinny jeździć do Strzelec Opolskich , przecież dużo osób z Kędzierzyna jeździ , a PKS jest tylko dwa razy dziennie.

marekJG

Post autor: marekJG »

Według mnie autobusy powinny jeździć do Strzelec Opolskich , przecież dużo osób z Kędzierzyna jeździ , a PKS jest tylko dwa razy dziennie.
I może jeszcze do Gliwic :?: Komunikacja miejska powinna się skupiać na przewozach w granicach miasta i strefie podmiejskiej a nie zastępować połączenia PKSu, no chyba, że wzorem ostrowskiego MZK zakupi do tego odpowiedni tabor i będzie jeździć na zasadach komercyjnych. Puszczanie autobusów miejskich na trasy stricte międzymiastowe jest wyrzucaniem pieniędzy podatników w błoto. Lepiej niech MZK zajmie się reformą sieci miejskiej, bowiem z niektórych dzielnic miasta nawet w dni robocze ciężko się wydostać. Co zaś się tyczy połączenia do Strzelec Opolskich to nie wiem skąd wziąlęś liczbę :nuts: Połączeń na trasie Kędzierzyn Koźle>> Strzelce jest 8 obsługiwane są przez PKS Strzelce i kędzierzyńską Veolię.

DAMEK_Z_KK

Post autor: DAMEK_Z_KK »

W sumie masz racje ale ludzie będą mieli udogodnienia, ponieważ możliwe, że ceny biletów będą takie same jak w granicach miasta.

marexgt

Post autor: marexgt »

Dzisiaj przyjechały do zajezdni trzy nowe Solarisy.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

marexgt pisze:Dzisiaj przyjechały do zajezdni trzy nowe Solarisy.
Gratulujemy nowych autobusów :).

marexgt

Post autor: marexgt »

Widziałem te nowe Solarisy na Kuźniczkach dzielnicy Kędzierzyna , w czasie transportu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawy jestem, czy będą się czymś różnić od poprzednich, czy MZK KK, zamówiło te nowe SU12 III w takiej samej konfiguracji, jak poprzednie ;)

marexgt

Post autor: marexgt »


DAMEK_Z_KK

Post autor: DAMEK_Z_KK »

Suuuuuuuuuuper. Mam nadzieje, że dobrze będą się sprawować.
Mieszkańcy na to liczą.

marexgt

Post autor: marexgt »

Ciekawe kiedy wyjadą na ulice ?

DAMEK_Z_KK

Post autor: DAMEK_Z_KK »

1 sierpnia.

marexgt

Post autor: marexgt »

No to pojadę zapolować na jednego :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Brawo - piękne autobusy. A czy one są takie lekko ciemne, czy to jest wina zdjęcia ? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”