Ranking zakładów KM wg naszych userów

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Damhan

Post autor: Damhan »

Aha, w razie jakichś wątpliwości zawsze zapraszam na PW

Co do tramwajów w GOP to jak widać nawet w obrębie jednej firmy są różne malowania taboru i wersje informacji pasażerskiej. Jeśli się to zmieni to TŚ może stać się prawdziwą europejską atrakcją tramwajową.

A teraz kończymy OT i wracamy do tematu "Ranking zakładów KM wg naszych userów"

Ja do listy tych lubianych przeze mnie dorzucam PKS Wejherowo- za profesjonalne usługi i najlepszy tabor spośród gdańskich ajentów. ;) O MAN-ach w Gdyni już nawet nie wspomnę.

DAMEK_Z_KK

Post autor: DAMEK_Z_KK »

Ulubieni:
MPK Kraków - dobry tabor, rozkład jazdy
PKS Busko-Zdrój - rozkład jazdy, podejście podróżnych
Znienawidzeni:
Meteor Jaworzno - nie dbanie o SOLARISY
MZK Opole - zły rozkład jazdy
Ostatnio zmieniony 2008-08-02, 21:07 przez DAMEK_Z_KK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Trzeba przyznać, że i mnie bardzo spodobał się MPK Kraków. Trochę zjeździłem Kraków i napotkane pojazdy nie wzbudzały we mnie żadnych kontrowersji. Wszystko było czyste, ładne. Gorzej z punktualnością, no, ale wiadomo. Budowy, remonty, ciasne centrum, etc. Trudno o punktualność w takich warunkach. Tak ogólnie MPK naprawdę świadczy usługi na dobrym poziomie ;)

filimer

Post autor: filimer »

Jeśli chodzi o mnie to za najlepsze uważam:
MPK Kraków (mimo wielu braków)
MPK Poznań - tramwaje w nieco gorszej kondycji niż w Krakowie, ale poza tym wszytsko funkcjonuje chyba lepiej
PKM Tychy - dawno nie korzystałem, ale zostawiło dobre wspomnienia
MZK Gorzów - Gdyby nie hałaśliwe Jelcze i nienajlepszy stan utrzymaniani tramwajów byłoby na 3-cim miejscu
MZK Oświęcim - jakoś się jeszcze trzymają i DABy, a nie Jelcze sprowadzają ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

PKM Tychy - dawno nie korzystałem, ale zostawiło dobre wspomnienia
Oj to chyba rzeczywiście kolega dawno był w tych Tychach, bo to co teraz się tam dzieje to masakra ;)

TLT jedyne porządne.

filimer

Post autor: filimer »

Ano fakt - nie dość że dawno, to wyrywkowo - czymś średnio rozstrzęśionym na linii 33 (Ikarusem??) jechałem z Tychów do Gliwic na Juwenalia ( tzn. Igry ) w zeszłym roku - cudem to nie było, ale widocznych oznak rozsypywania się, jakie obserwowane są w Śląskich tramwajach, nie zauważyłem ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

filimer pisze:Ano fakt - nie dość że dawno, to wyrywkowo - czymś średnio rozstrzęśionym na linii 33 (Ikarusem??
A może SU15 bo na tej linii też jeżdżą ? :chytry:
filimer pisze:cudem to nie było, ale widocznych oznak rozsypywania się, jakie obserwowane są w Śląskich tramwajach, nie zauważyłem
Ale ja Ci powiem, że wczoraj jak byłem w Krakowie na zwiedzenie tamtejszej KM, to jak wróciłem do Katowic to nadal nie mogłem wyjść z podziwu jak Wy to robicie, że macie zadbane miasto i dobrze zorganizowaną, oraz zadbaną KM ;)

PS. Nawet 105Na cudnie zadbane.

filimer

Post autor: filimer »

W tej chwili to już nie pamiętam jaki to był autobus - z linii 33 korzystałem kilka razy w życiu, tak więc może z któregoś z przejazdów zapamiętałem sobie właśnie Ikara. Co do naszych tramwajów - chyba mamy najbardziej zadbane w Kraju - mam tylko nadzieję, że jak część akwariów przejdzie na Śląsk (ponoć macie od nas kupować), to pojeżdżą jeszcze trochę w TŚ w takim stanie jak u nas ;) A co do twojego regionu - najbardziej zdziwiło mnie zniknięcie Duhabexu jako przewoźnika zbiorkomowego - szkoda, bo tabor trzymał w całkiem niezłym stanie, o ile mnie pamięć nie myli...

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

filimer pisze:Co do naszych tramwajów - chyba mamy najbardziej zadbane w Kraju - mam tylko nadzieję, że jak część akwariów przejdzie na Śląsk (ponoć macie od nas kupować), to pojeżdżą jeszcze trochę w TŚ w takim stanie jak u nas
Tak podobno mają to być 105Na z podwójnymi rzędami siedzeń ;)
filimer pisze:A co do twojego regionu - najbardziej zdziwiło mnie zniknięcie Duhabexu jako przewoźnika zbiorkomowego - szkoda, bo tabor trzymał w całkiem niezłym stanie, o ile mnie pamięć nie myli...
Za bardzo nie znam tego przewoźnika dlatego się o nim nie wypowiadam ;) EOT

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

filimer pisze:MPK Poznań - tramwaje w nieco gorszej kondycji niż w Krakowie, ale poza tym wszytsko funkcjonuje chyba lepiej
Może nie tyle w gorszej kondycji, co po prostu krakowskie tramwaje są nowsze ;)
MKM Shadow pisze:Tak podobno mają to być 105Na z podwójnymi rzędami siedzeń
Zaciekawiło mnie to trochę, więc poszukałem zdjęcia wnętrza krakowskiej stopiątki i zauważyłem to ciekawe rozwiązanie - układ siedzeń 2+1, oraz bardzo duża rzeźnia. Z komentarzy pod fotką dowiedziałem się, że miejsc siedzących jest mniej więcej tyle samo, a stojących więcej ;) Podoba mi się taki pomysł.
I może za to lubię MPK Kraków, choć w Krakowie jeszcze nie byłem :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:Zaciekawiło mnie to trochę, więc poszukałem zdjęcia wnętrza krakowskiej stopiątki i zauważyłem to ciekawe rozwiązanie - układ siedzeń 2+1, oraz bardzo duża rzeźnia.
Ja widziałem to na żywca. Jechałem taką 105-tką. I trzeba przyznać, że mnie również bardzo przypadło to rozwiązanie do gustu. Wbrew pozorom w tramwaju nie było ciasno ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:KKS napisał:
Zaciekawiło mnie to trochę, więc poszukałem zdjęcia wnętrza krakowskiej stopiątki i zauważyłem to ciekawe rozwiązanie - układ siedzeń 2+1, oraz bardzo duża rzeźnia.

Ja widziałem to na żywca. Jechałem taką 105-tką. I trzeba przyznać, że mnie również bardzo przypadło to rozwiązanie do gustu. Wbrew pozorom w tramwaju nie było ciasno
Ja również widziałem to rozwiązanie "na żywo" podczas wycieczki w Krakowie i muszę powiedzieć, że inne zakłady tramwajowe powinny brać przykład z MPK ;)

Krzysztof II

Post autor: Krzysztof II »

Oczywiście KM Szczecinek ze względu na powiązania rodzinne i tabor, oraz lata dzieciństwa spedzone w tych autobusach :D

Oskii

Post autor: Oskii »

Oczywiście KA Świnoujście za to że jest :)
MZK Gorzów Wlkp. - Podoba mi się malowanie Solarisów i Manów

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Ja najbardziej lubię oczywiście MPK Wrocław :)
KM Elbląg zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie :D
Hmm,
może MZK Warszawa (+ TW oczywiście),
KM Bełchatów (do niedawna posiadało oryginalny słupek przystankowy "A" z lat 80, poza tym długie relacje autobusowe, no i bo mi się podoba),
Grudziądz - za uratowanie najkrótszej polskiej linii tramwajowej i chęć jej rozbudowy,
Jelenia Góra - która nie zapomniała o tramwajach, które kiedyś miała :razz:,
no i może Olsztyn - który ma chęci reaktywacji tramwajów xD

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

PAFAWAG pisze:MZK Warszawa
Na pewno MZK?

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Oj, już drugi raz ten błąd - MZA Warszawa ;)
Chociaż MZK też - wtedy jeszcze były trolejbusy :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

PAFAWAG pisze:MZK Warszawa
Hejże Panie Warsiawiaku - MZK nie istnieje w Warszawie od 1993 roku :chytry:

JacekM

Post autor: JacekM »

Chociaż MZK też - wtedy jeszcze były trolejbusy
Za MZA też.

km-czestochowa

Post autor: km-czestochowa »

Moje ulubione to:
MPK Częstochowa (tabor i trzymanie się rozkładu jazdy)
PKS Częstochowa
GZK Rędziny ( dość fajny tabor i tanie bilety)
ZKM Gdańsk (dość szybko można dojechać tramwajami)

Nielubiane:
Biesy Częstochowa ( za niepunktualność i za to co oni leją do silników istny
smród)
prywaciarz na trasie Częstochowa- Olsztyn( do małych busów zabiera za dużo osób).
Ostatnio zmieniony 2007-11-26, 13:34 przez km-czestochowa, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”