Ranking zakładów KM wg naszych userów

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
tczewianin

Post autor: tczewianin »

a ja lubię busiarza z Lisewa Malborskiego (k. Tczewa) firmę "Lisebus", jak jadę do rodziny do Nowego Stawu to i się zatrzyma pod blokiem i jak wracam to też muszę machnąć tylko ręką. Świetna firma. :)

A z takich trochę większych firm to podoba mi się działalność MZK Malbork, choć zadłużona firma, ale tabor wymieniano i rozkład pod klienta dopasowany (dogodne przesiadki np. na pociąg w Malborku, autobus wjeżdżając do Nowego Stawu specjalnie na mszę ludzi do kościoła wiezie, itp.) :razz:

No i jest jeszcze ZKM Veolia Transport Tczew (już nie Connex) który ma dosyć dobry tabor, odjazdy jakoś dopasowane do klienta i w ogóle.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Ja lubię dwóch przewoźników, pierwszy to firma Latocha z Wielgłowych firma Latocha ma fajne busy wygodnie się nimi jeździ oraz uprzejmi kierowcy.Mają ulgi również dobrym, plusem mimo że nie ma przystanku koło cioci to się zatrzymuje.

Drugi przewoźnik który lubię to firma, Gryf z Kartuz. Która się rozrasta firma sprowadza ciągle jakieś autobusy, jeździ obsługuje linie do supermarketów oraz na zlecenie ZTM Gdańsk czy ZKM Gdynia.Oraz zajmuje się sprzedażą autobusów.

tczewianin

Post autor: tczewianin »

No Latocha to dobra firma z ambicjami dużego przewoźnika..... :) Jakiś miesiąc temu zauważyłem, że nawet zakupiono autobus Autosan.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Dokładnie jest to autosan H9-21.

tczewianin

Post autor: tczewianin »

W końcu coś się w Tczewie ruszyło z komunikacją. I nowe autobusy na stałe i testowe i w ogóle "Francuz" zrobił porządek w naszym mieście. Pozostaje jeszcze problem placu przy dworcu i stworzenia "Centrum Komunikacyjnego" czyli Dworca PKP, PKS, busów i Komunikacji Miejskiej. Szkoda tylko, że Tczew nie wejdzie do strefy wspólnego biletu, ale z drugiej strony może to i dobrze bo jakby było wszystko ustalane "od góry" z Gdańska, jak ma jeździć komunikacja miejska w Tczewie to lepiej nie.

Damhan

Post autor: Damhan »

tczewianin pisze:W sumie w Gdańsku najbardziej niepodobają mi się wielkie pętle tramwajowe po których albo jedzie bokiem tramwaj, albo jeden tor jest tylko używany. (tj. jest w Brzeźnie, na Klinicznej) :( No ale jak patrze na tabor autobusowy ZKMu Gdańsk, a takich "zaszczytnych" firm jak Roki-Trans, Angelus to jednak Ikarus ZKMu lepiej wygląda niż autobus używany z Niemiec w.w. firm
No to naprawdę jest za co nie lubić ZKM- za wielkie pętle... Mógłbym wymienić wiele powodów za które można nie lubić ZKM, ale na takie bym nie wpadł. Obecnie trwa wielka akcja wymiany taboru- do 2008 roku wszystkie autobusy niskopodłogowe, do 2011- wymieniona ponad połowa tramwajów. Ale zdanie jest zdaniem. Z przewoźników to doceniam MPK Poznań oraz Tramwaje Warszawskie za wręcz idealne dbanie o tabor. Nie podobają mi się za to przewoźnicy górnośląscy- nie tylko za tabor, ale także za wiele różnych malowań, słabiutką informację pasażerską, niedbalstwo i ogólny bałagan.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Tczew przydaleko jest.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mam cichą nadzieję co nieco przyjrzeć się działaniom ZKM Gdańsk.

Póki co już mnie się nie podoba to co pokazuje na swojej stronie ZTM Gdańsk. Chciałem się dowiedzieć ile czasu potrzebuje autobus linii X, by przejechać z punktu A do punktu B.

A zatem nie wiem ile czasu potrzebuje:
- autobus linii 110 by przejechać z lotniska do Wrzeszcza
- autobus linii 106 by przejechać z Dworca Głównego na Westerplatte

Może, któryś z kolegów mi lekko pomoże ;)

Damhan

Post autor: Damhan »

Autobus linii 110 do Wrzeszcza PKP jedzie 27 minut, a autobus 106 z Dworca PKS (nie PKP) na Westerplatte 24 minuty. Ale ja polecałbym wybrać autobus przyspieszony 606, którym na Westerplatte dojedziesz już w 16 minut. Wszystkie dane są na stronie ZKM- trzeba tylko kliknąć którąś z godzin odjazdu i zobaczymy tabelkę o której godzinie dany kurs podjedzie na poszczególne przystanki. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Oooo. Dzięki Ci wielkie. W ogóle nie pomyślałem o linii 606 :D

JacekM

Post autor: JacekM »

Moim ulubionym przewoźnikiem jest PKS Grodzisk Mazowiecki. I mówię całkowicie serio ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

JacekM pisze:Moim ulubionym przewoźnikiem jest PKS Grodzisk Mazowiecki. I mówię całkowicie serio ;)
No pewnie. Patrząc na jego piękne Scanie. Ja też go nawet polubiłem :razz:

tczewianin

Post autor: tczewianin »

Z tymi pętlami chodziło mi o dużą ilość nieużywanych torowisk. W Gdańsku przynajmniej jest jednolite malowanie taboru, czego nie zauważyłem w GOP. A z firm której działalność mi się podoba najmniej na Pomorzu jest MZK Słupsk - ZA TROLEJBUSY! :razz:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

tczewianin pisze:W Gdańsku przynajmniej jest jednolite malowanie taboru, czego nie zauważyłem w GOP.
No cóż :mruga:

Jak u nas jeździ kilkunastu prywaciarzy, 4 PKMy, to raczej szybko się jednolite malowanie taboru nie przyjmie ;)

tczewianin

Post autor: tczewianin »

A nie można ustalić odgórnie kolor jaki ma być pojazdów? Równie dobrze można by zlikwidować KZK GOP i niech każdy działa na własną rękę. :razz: :razz: :razz:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

tczewianin pisze:A nie można ustalić odgórnie kolor jaki ma być pojazdów? Równie dobrze można by zlikwidować KZK GOP i niech każdy działa na własną rękę. :razz: :razz: :razz:
Co mają kolory do likwidacji KZK to ja nie wiem...

Po za tym GOP to okręg, a nie miasto, więc trudno wymagać żeby wszyscy mieli te same barwy ( oczywiście pomijajać prywaciarzy)

Damhan

Post autor: Damhan »

A ja wiem. Chodzi o to, że wszyscy przewoźnicy, którzy jeżdżą na zlecenie KZK powinni mieć jednolite malowanie, informację pasażerską, ubiór kierowców i inne drobne rzeczy, które jednak wpływają na estetykę komunikacji.

@J-31: Czy może chcesz zrobić sobie krótkie wakacje w naszym pięknym mieście, czy tak tylko teoretycznie zapytałeś o te czasy przejazdu? ;)

Przy okazji zmieniam tytuł tematu, bo obecny jest bardzo niepoprawny stylistycznie.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Damhan pisze:Chodzi o to, że wszyscy przewoźnicy, którzy jeżdżą na zlecenie KZK powinni mieć jednolite malowanie, informację pasażerską, ubiór kierowców i inne drobne rzeczy, które jednak wpływają na estetykę komunikacji.
Wiesz ważne, żeby było jednolite malowanie, ale to wątpię, że szybko nastąpi ;)

tczewianin

Post autor: tczewianin »

W sumie chociaż tramwaje macie "wspólne" w tym GOP.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Damhan pisze:@J-31: Czy może chcesz zrobić sobie krótkie wakacje w naszym pięknym mieście, czy tak tylko teoretycznie zapytałeś o te czasy przejazdu? ;)
Po prostu będę w Gdańsku w najbliższą sobotę. I tak się zastanawiam. Jeśli impreza w ¯ukowie będzie słaba, to wcześniej wrócę do Gdańska i przejadę się na Westerplatte, bo mam na niego chęć już od dawna ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”