Meteor / IREX

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Meteor / IREX

Post autor: Shadow238 »

Nigdzie nie doszukałem się podobnego tematu dot. firmy Meteor... dlatego wrzucam ;)

Cóż w tym temacie możecie pisać wszystkie opinie na temat, jakże "cudownej" i "popularnej" wśród MKM- ów, firmy Meteor Jaworzno.....

Ja powiem tylko tyle......

Prywatny przewoźnik, któremu nie wyszło w życiu i tyle!! Przypomnę, że owy park taborowy firmy jakieś 3,4 lata temu był naprawdę w bardzo dobrym stanie, nie to co dziś... firma zakupiła w latach 2002/03 oczywiście w leasingu Solarisy: modele U12 i U15. Niestety za dużo wzięła pożyczek na siebie, przez co chyba najbardziej ucierpiały na tym owe Solarki :/ W tym momencie Meteor popadł w długi, przestał dbać, zarówno o te Solarisy jak i pozostałe autobusy. Świadczy o tym choćby lanie w nie olejem opałowym, zamiast zwykłym ON i jeżdżenie na łysych oponach.
I to jeszcze nie wszystko, firma ta również zatrudnia "nieodpowiedzialnych" kierowców, którzy jak my się ost. dowiedzieli, bywają niektórzy pijani w czasie pracy, lub wyczyniają dziwne zachowania na drogach.

Podsumowywując o firmie Meteor Sp.j. można by jeszcze wiele godzin pisać, ale ja sobie to odpuszczę, bo po prostu nie warto i tyle!!

Czekam na wasze dalsze opinie oraz w pewnych granicach rozsądku krytykę ;)

PS. Liczę, że kol. james206, uzupełni mój tekst jeszcze jakąś dobrą, dalszą krytyką :)
Ostatnio zmieniony 2009-09-21, 23:10 przez Shadow238, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm... Ja wciąż mam cichą nadzieję, że może kiedyś "Meteor" odbije się od dna. Tyle tylko, czy jest na to szansa ? :/

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

MKM Shadow pisze:zwykłą ropą naftową
Autobus na ropę… Ciekawe :D
Co do Meteora — cóż, chcieli być naprawdę porządnym przewoźnikiem, ale w warunkach górnośląskich to jest — jak się przekonaliśmy — raczej niemożliwe. Obecnie już trochę odbili się od dna, ale chyba już sobie odpuścili i teraz jakością usług pasują do GOP-owskich standardów.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Jeśli chodzi o Meteora to przewoźnik ten miał całkiem ciekawe i dosyć dobre pomysły na zaistnienie w świecie przewozowym GOP-u. Niestety, zamiast zacząć od nieco skromniejszego taboru "porwali się z motyką na słońce" i zakupili owe Solarisy, co zemściło się na nich. Obecnie firma ta rzeczywiście nieco odbiła się od dna, ale obawiam się, iż jest to tylko chwilowa poprawa. W dodatku swego czasu bardzo często wypożyczali autobusy od nieco "lepszych" przewoźników bezlistośnie je niszcząc. Obecnie ten proceder został zaprzestany, ale nigdy nie wiadomo, kiedy znów zacznie brakować im taboru. Podsumowując: życzę tej firmie wyciągnięcia si z tarapatów i tak naprawdę jest to jeszcze możliwe :).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:Niestety, zamiast zacząć od nieco skromniejszego taboru "porwali się z motyką na słońce" i zakupili owe Solarisy, co zemściło się na nich.
To nie jest tak.
Tam jest tak, że albo jesteś nie najlepszym przewoźnikiem i wygrywasz przetargi, albo lepszym i kończysz jak Meteor. :D
Adrian_ pisze:życzę tej firmie wyciągnięcia si z tarapatów i tak naprawdę jest to jeszcze możliwe :) .
Możliwe, ale najpierw ogólna sytuacja w GOP-ie musiałaby ulec poprawie — nie da się robić porządnego zbiorkomu za 3 zł/wkm…

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

plocmaster pisze:Autobus na ropę… Ciekawe :D
No drobny błąd :D
Adrian_ pisze:Jeśli chodzi o Meteora to przewoźnik ten miał całkiem ciekawe i dosyć dobre pomysły na zaistnienie w świecie przewozowym GOP-u. Niestety, zamiast zacząć od nieco skromniejszego taboru "porwali się z motyką na słońce" i zakupili owe Solarisy, co zemściło się na nich. Obecnie firma ta rzeczywiście nieco odbiła się od dna, ale obawiam się, iż jest to tylko chwilowa poprawa. W dodatku swego czasu bardzo często wypożyczali autobusy od nieco "lepszych" przewoźników bezlistośnie je niszcząc. Obecnie ten proceder został zaprzestany, ale nigdy nie wiadomo, kiedy znów zacznie brakować im taboru. Podsumowując: życzę tej firmie wyciągnięcia si z tarapatów i tak naprawdę jest to jeszcze możliwe :) .
Dokładnie!! Napalili się na te Solarisy, a potem nie mieli z czego oddawać :/
Cóż z tego, że Meteor odbił się "chwilowo" od dna ? Jak się odbili to i tak za chwile spadną :P Tak to już bywa u Meteorka......
Podsumowując: życzę tej firmie wyciągnięcia si z tarapatów i tak naprawdę jest to jeszcze możliwe :) .
hehe.. Ciekawe w jaki sposób ma się wydostać z tych tarapatów :?:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

MKM Shadow pisze:Ciekawe w jaki sposób ma się wydostać z tych tarapatów
Najpierw musieli by spłacić długi. Wiem, ze z obecnej perspektywy czasu wydaje się to niemożliwe, ale jeśli by Meteor zaczął bardziej starać się o pozyskiwanie funduszy to kto wie. Oczywiście firmie tej przydałby się jakiś strategiczny sponsor mogący pomóc im w spłaceniu długu. Następnie (już oczywiście po spłaceniu długów) powinni pomyśleć nad nowym taborem. Na razie nie muszą to być konstrukcje pokroju Tantusów, ale niech to będą przynajmniej porządne, używane niskacze. Następnie pomyślałbym o ogólnej rewitalizacji całego taboru np. poprzez ciągłe remonty i przeglądy. I co najważniejsze u Meteora potrzeba zmiany paliwa napędzanego autobusy. Myślę, że na pewno znalazło by się jakieś inne, tanie, alternatywe źródło paliwa, niż opał :).

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Adrian_ pisze:Najpierw musieli by spłacić długi. Wiem, ze z obecnej perspektywy czasu wydaje się to niemożliwe, ale jeśli by Meteor zaczął bardziej starać się o pozyskiwanie funduszy to kto wie. Oczywiście firmie tej przydałby się jakiś strategiczny sponsor mogący pomóc im w spłaceniu długu. Następnie (już oczywiście po spłaceniu długów) powinni pomyśleć nad nowym taborem. Na razie nie muszą to być konstrukcje pokroju Tantusów, ale niech to będą przynajmniej porządne, używane niskacze. Następnie pomyślałbym o ogólnej rewitalizacji całego taboru np. poprzez ciągłe remonty i przeglądy. I co najważniejsze u Meteora potrzeba zmiany paliwa napędzanego autobusy. Myślę, że na pewno znalazło by się jakieś inne, tanie, alternatywe źródło paliwa, niż opał :) .
No jeśli Meteor pozyskał by fundusze z UE, to wyszedł by na prostą dorgę, a tak to na razie nie wadomo co dalej będzie z tą firmą. ¯yczę mu, żeby zmienił się na dobrego przewoźnika, takiego jaki był sprzed 3 lat :)

Kuba

Post autor: Kuba »

Tabor mają nawet niezły, w porównaniu do innych przewoźników w GOPie.
Ale nie dbają o autobusy, mają kiepskich kierowców. Ja myśle, że gdyby sie postarali to była by to jedna z lepszch firm przewozowych w GOPie. :mruga:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ale czy Meteor może coś wycisnąć z Brukselki, skoro to prywaciarz czystej wody…?
Kuba pisze:Ja myśle, że gdyby sie postarali to była by to jedna z lepszch firm przewozowych w GOPie. :mruga:
Już próbowali, i im nie wyszło…

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Ja uważam że Meteor z szedł na psy dlatego, że nie dba o tabor i nie ma pieniędzy na naprawy w TWB widziałem jelcza m120 nr tab 834 nawet mam zdjęcie jego w komputerze jak był pobijany szybę miał zbitą a zamiast niej miał włożoną dyktę brzydko to wyglądało Meteor i Zagozda to dwie firmy które nie liczą się z taborem.Takie jest moje podsumowanie.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Dominik pisze:Ja uważam że Meteor z szedł na psy dlatego, że nie dba o tabor i nie ma pieniędzy na naprawy w TWB widziałem jelcza m120 nr tab 834 nawet mam zdjęcie jego w komputerze jak był pobijany szybę miał zbitą a zamiast niej miał włożoną dyktę brzydko to wyglądało Meteor i Zagozda to dwie firmy które nie liczą się z taborem.Takie jest moje podsumowanie.
To na pewno nie mógł być Jelcz 120M o nr. taborowym 834, gdyż autobus ten rok temu został sprzedany do wrocławskiego Polbusu. Więc albo to zdjęcie jest nieco starsze, albo to po prostu inny wóz :).

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Być może nie wiedziałem ale chciałem napisać że ten jelcz m120 jest tego najlepszym, dowodem że Meteor i Zagozda nie dbają o tabor.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Dominik pisze:Być może nie wiedziałem ale chciałem napisać że ten jelcz m120 jest tego najlepszym, dowodem że Meteor i Zagozda nie dbają o tabor.
Dobrym przykładem na zaniedbania taboru Pana Zagozdy może być fakt, że podczas pięknego dnia w Sobotę, jadąc z kol. james206 na wycieczkę KM, na Zabrzańskim dworcu autobusowym zauważyliśmy wozik #013 (IK280.26) w którym co gorsza na przerwie kierman mający do odjazdu 5 min spał w wozie, a co jeszcze gorsze spod wozu wyciekała benzyna i z prawej strony przy I drzwiach okno było obrzucone jajkami :!: Tak Pan Henio dba o bezpieczeństwo swoich pasażerów.....
Teraz zakupił sobie Renaulty- zobaczymy jak będzie o te wozy dbał.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

MKM Shadow pisze:na przerwie kierman mający do odjazdu 5 min spał w wozie, a co jeszcze gorsze spod wozu wyciekała benzyna
Pewnie opary go uśpiły :biggrin:
MKM Shadow pisze:z prawej strony przy I drzwiach okno było obrzucone jajkami
Może ktoś, rozbijając na głowie kierowcy zarodek kurzy, chciał go tą metodą zbudzić, ale nie trafił? :D

Kuba

Post autor: Kuba »

A tam spał, pewnie sobie zamknął oczy i odpoczywał. No bez przesady, jeździ pół dnia, należy mu sie troche odpoczynku.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Kuba pisze:A tam spał, pewnie sobie zamknął oczy i odpoczywał. No bez przesady, jeździ pół dnia, należy mu sie troche odpoczynku.
Ale co to mi za odpoczywanie, jak się normalnie nie pilnuję godziny odjazdu ?? Poza tym robiąc mu zdjęcie nawet gdyby sobie drzemał zauważyłby to, a on ani drgnął!!
plocmaster pisze:Pewnie opary go uśpiły :biggrin:
A może coś innego ? :P (mocniejszego :rotfl:)
plocmaster pisze:Może ktoś, rozbijając na głowie kierowcy zarodek kurzy, chciał go tą metodą zbudzić, ale nie trafił? :D


ja sądzę, że może ktoś z pasażerów był tak niezadowolony z usług Pana Henia, że zamiast zdemolować autobus, wyszedł i walnął jajiem w okno :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Mnie natomiast zastanawia jedno: skoro zauważyliście, że spod autbusu wycieka benzyna to dlaczego tego nie zgłosiliście? przecież nie trudno sobie wyobrazić, co by było, gdyby na ten wyciek spadł niedopałek papierosa, czy też coś innego. Oprócz tego kierowca powinien spostrzec, że coś nie tak dzieje się z jego wozem i zgłosić to dyspozytorowi. Wtedy być moze byłaby szansa na podstawienie rezerwy. ale cóż, skoro pracownicy mają takie podejście do taboru to nic dziwnego, że podstawą taborową pana Zagozdy są rozpadające się Ikarusy :/.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Adrian_ pisze:Mnie natomiast zastanawia jedno: skoro zauważyliście, że spod autbusu wycieka benzyna to dlaczego tego nie zgłosiliście? przecież nie trudno sobie wyobrazić, co by było, gdyby na ten wyciek spadł niedopałek papierosa, czy też coś innego. Oprócz tego kierowca powinien spostrzec, że coś nie tak dzieje się z jego wozem i zgłosić to dyspozytorowi. Wtedy być moze byłaby szansa na podstawienie rezerwy. ale cóż, skoro pracownicy mają takie podejście do taboru to nic dziwnego, że podstawą taborową pana Zagozdy są rozpadające się Ikarusy :/
Wyciek nie był aż tak duży, żeby benzyna lała się strumieniami, ale masz rację powinniśmy to zgłośić, a czemu my tego nie zrobili ?? Cóż może kol. james206 wie :mruga:

Kierowcy p. Henia mają pojazd w 4 literach, czy jest sprawny, czy pasażerom podczas podróży nic się przykrego nie stanie ??, ale cóż doskonale widać dbanie kierowców o swoje "narzędzia pracy" o czym świadczy to rozbite jajo na szybie :/

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

MKM Shadow pisze:le co to mi za odpoczywanie, jak się normalnie nie pilnuję godziny odjazdu ??
Może sobie budzik w komórze nastawił?
MKM Shadow pisze:A może coś innego ? :P (mocniejszego :rotfl: )
Opary czegoś mocniejszego :D
MKM Shadow pisze:Cóż może kol. james206 wie
Skończcie już wreszcie z tymi tajemnicami, bo to jest już wkurzające… Shadow wie, james wie, shadow zresztą też wie, a nikt inny już nie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”