Meteor / IREX

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: J-31 »

Powinni przetestować "chińczyka", czyli E-Byd, tamten pojazd może przejechać ponad 250 km, czy więcej niż SU12Electric zamówione przez warszawskie MZA i więcej niż ten SOR ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: Przemek »

Ale na ładowanie to już mu nawet noc nie wystarczy ;)

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

Ciekawy jestem swoją drogą, jakie autobusy oprócz Solarisa jeszcze będą testowane.Mam pytanie a co sądzicie, czytając ten link chodzi mi o to co planuje UM w Tczewie odnośnie zakupu 4 własnych pojazdów, plus 2 które byłyby wypożyczane przewoźnikowi.Tak jak np pociągi należące do Urzędu Marszałkowskiego.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: J-31 »

Na razie traktujmy to jako piękną bajkę. Po prostu trzeba poczekać na jakieś realne działania. Bo to, że oni coś chcą - to wiadomo. Pytanie jak będzie z realizacją tych obietnic ;)

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

No witam po długim czasie, od razu zawiadamiam.Że wozy 718 733 i 731 poszly na odstrzał.I pytanie teraz to Marcina N, lub kogoś inne czy wiedzą co.Do nas przyjdzie pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin N »

Całkiem możliwe, że jakieś MAZy 103 ewentualnie inne paście które u nas nie są potrzebne. U nas też była dość spora rzeź starych autobusów.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

Ja powiem tak jak pisałem wyżej, to 718 wycofali bo on jest 3 drzwiowy.To tak jak napisałeś że dadzą jakiegoś MAZa 103 ale pamiętam w jakimś, poście wspominałeś że pretendent. Do wysylki to Volvo 7700 a co do dwu drzwiowych 733 i 731.To coś innego nie wiem co tam macie, kojarzy tylko MAZy 206 Bogdany.No chyba ze zakupią jakieś wozy dwu drzwiowe.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

Dotarły do nas dwa Solarisy 12, które jeździły w Radomiu. Jechałem jednym z nich, 626 w środku przyjemnie wyświetlacz wewnętrzny co w meteorze nigdy nie było.Oraz wyświetlacz zewnętrzny bardzo czytelny, przesuwający się oraz taki malutki wyświetlacz z numerem linii.Oczywiście na naszych lokalnych forach już, jest burza dlaczego nie są przemalowane w barwy miejskie.Ciekawy jestem jaki będzie ten trzeci.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: J-31 »

Ciekawy jestem, czy te SU12 pojechał do Tczewa na chwilę, czy na dłuższą chwilę ? ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin N »

To są te Urbino II ? Jest szansa, że u was zostaną ale gdzieś je trzeba przemalować.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

Dokladnie tak jak Marcin wspomniał jest to Solaris II ktore jezdzily w Radomiu.No trzeba przyznac ze spodobalo mi sie ze, sa wewnetrzne wyswietlacze.Nie wiem jak jest w 627.Ale pewnie powiecie ze kazdy, autobus ma wyswietlacz wewnetrzny.Ale zaden meteorowy nie mial i nie ma wyswietlacza, mial 618 mercedes citaro ale go zdjeli.W necie jest wielka afera odnosnie usterek, nie mam jak podac linka ide do pracy.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

Przepraszam że post pod postem ale, chcę żeby był zauważony.Bo sprawa jest bardzo ciekawa tym bardziej, dla osób z poza Tczewa i nie wiedzą co się wyrabia z Meteorem
http://www.tczewska.pl/wiadomosci/15070 ... -organow-s
https://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,w ... ik-Meteora
Co do artykułów najgorsze jest to że kierownik tczewskiego oddziału powiedział.Że w drodzę są 3 fabryczne autobusy.Resztę pozostawiam bez komentarza.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: J-31 »

Przecież od początku było wiadomo. Meteor stara się tylko tam gdzie organizator komunikacji nie tylko stawia warunki, ale też to sprawdza. W Tczewie nikt się tym nie interesował, więc ta "bomba" tykała tak długo, aż zrobiła "bum" i pojawił się smród w mediach. Aż ciekawy jestem co będzie gdy "pył opadnie" - obawiam się, że nic się nie zmieni ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin N »

To już nie pierwszy smród o KM w Tczewie także... Raczej znów nic z tego sobie nie zrobią. Przytargają kilka strupów dla picu, że niby coś nowego i na tym się zakończy.

Awatar użytkownika
TranslatorPS
Posty: 282
Rejestracja: 2007-10-02, 21:05
Lokalizacja: PL-WR,KR,KSU/IE-G

Re: Meteor, IREX

Post autor: TranslatorPS »

Dominik pisze: 2017-12-08, 08:31 Dokladnie tak jak Marcin wspomniał jest to Solaris II ktore jezdzily w Radomiu.No trzeba przyznac ze spodobalo mi sie ze, sa wewnetrzne wyswietlacze.Nie wiem jak jest w 627.
Moje pytanie brzmi - jakie te wyświetlacze są? Bo jeśli jest to wyświetlacz LCD 22-calowy z przodu (zaraz za kabiną) oraz wyświetlacz LED za drugimi drzwiami, to jest możliwość (i duże prawdopodobieństwo), że zarąbali sprzęt który należy do MZDiK Radom, a Irexowi jest tylko użyczony.

EDIT. Dowiedziałem się dokładnie. 627 nigdy nie miał montowanego osprzętu RKM/SDIP, miał tylko poprowadzone połączenia pod nie ;) Więc jeśli jesteś w stanie potwierdzić jakie wyświetlacze (i kasowniki przy okazji) są w 626, najlepiej ze zdjęciami, to będę naprawdę wdzięczny :)

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

No niestety nie miałem okazji nim jechać.Ale są to kasowniki, firmy R&G taki sam jak ten http://mzdik.radom.pl/upload/image/Kaso ... budowa.png .
No i co do wyświetlacza LCD 22 calowy z przodu to się zgadza.Oraz wyświetlacz umiejscowiony za drugimi drzwiami.

Nowe info https://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,w ... r-umownych

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

No Meteor oprócz dwóch omawianych Solarisów, 12 II, ex Radom sprowadził niespodziankę której. Mnie bardzo zaskoczyła https://zapodaj.net/f94365586b116.jpg.html o to taka niespodzianka.Stary Man NL 222 680.Co do solarisow i Mana one sa tylko czasowo.Za nie beda MAZY 203 jeden juz, jest niebawem drugi dojdzie i Mercedes.A co do usterek wozow robi sie nie ciekawie.Ponizej link. Na zdjeciu widnieje 737.http://www.gitd.gov.pl/dla-mediow/aktua ... rokuratura

Awatar użytkownika
TranslatorPS
Posty: 282
Rejestracja: 2007-10-02, 21:05
Lokalizacja: PL-WR,KR,KSU/IE-G

Re: Meteor, IREX

Post autor: TranslatorPS »

Dominik pisze: 2017-12-12, 19:42 No niestety nie miałem okazji nim jechać.Ale są to kasowniki, firmy R&G taki sam jak ten http://mzdik.radom.pl/upload/image/Kaso ... budowa.png .
No i co do wyświetlacza LCD 22 calowy z przodu to się zgadza.Oraz wyświetlacz umiejscowiony za drugimi drzwiami.

Nowe info https://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,w ... r-umownych
Załącznik nr 8 do Umowy zawartej pomiędzy MZDiK w Radomiu a Meteorem Jaworzno stanowi, między innymi:
"§ 1
1. MZDiK oświadcza, że:
a) jest jedynym właścicielem urządzeń systemu karty miejskiej i systemu dynamicznej informacji pasażerskiej zainstalowanych w autobusach komunikacji miejskiej użytkowanych przez Wykonawcę, wymienionych w załączniku nr 1 do umowy i zwanych w dalszej części umowy „przedmiotem użyczenia”,"
"§ 3
6. Wykonanwca umożliwi MZDiK dostęp do autobusów, w których zamontowane są urządzenia wchodzące w skład przedmiotu użyczenia, w celu ich konserwacji, naprawy lub wymiany.
7. MZDiK może zdemontować urządzenia w każdym czasie, a w przypadku zamiaru zbycia autobusu, w którym zamontowane są urządzenia, jego uszkodzenia lub wyeksploatowania w stopniu wyłączającym dalszą eksploatację, Wykonawca zobowiązany będzie powiadomić MZDiK o powyższym w celu wymontowania urządzenia."
"§ 6
Oddanie przez Wykonawcę przedmiotu użyczenia (lub jakiejkolwiek jego części) innej osobie do używania jest zabronione."
A tymczasem w Tczewie operuje Irex-9, podczas gdy w Radomiu Irex-4....

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: J-31 »

Umowa - umową, ale pewnie nikt tego nie sprawdza, więc jest - jak by to określić - "szara rzeczywistość" ;)

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

Dokładnie masz racje że Tczew jest IREX 9.Ale widać Meteor/Irex ściąga pomiędzy oddziały,wszystko nie patrząc.Czy to oddział Radom czy nie.Ale wracając do Tczewa to tak źle nie było, każdy już narzeka na jakość usług.Świadczonych przez Meteora wystarczy popatrzeć, na linki wyżej jak nie awarie to jakieś przekręty że pomimo.Sprawdzenia w stacji diagnostycznej został dopuszczony, a gdy kompleksową kontrole przeprowadzono.To bardzo dużo usterek niektóre są oznaczone na zdjęciach.Może gdyby Meteor miał większą liczbę autobusów zastępczych, no i gdyby miał zaplecze techniczne nie było by źle.A patrząc jak pod gołym niebem, autobus jest na takim małym lewarku podniesiony.I jak na zajezdni jest plam, od oleju to szkoda gadać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”