Meteor / IREX

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: J-31 »

Mnie się zdarzyło w Olsztynie pofocić autobusy "Irexa", a nawet specjalnie zapolowałem i przejechałem się ich SU12IV... i jestem pod mega wrażeniem zarówno firmy, jak i autobusów. To nie ten sam Irex jakiego znamy z Górnego Śląska. Autobusy są czyściutkie i zadbane... być może dlatego, że póki co są nowe, ale po cichu liczę, że utrzymają to jak najdłużej. Fajni kierowcy, jest trochę kobiet. Generalnie świetnie sobie radzą. Jest pełna kultura ;)

Co ciekawe - i raczej nie znane ani ze Śląska, ani pewnie z Tczewa (nie jestem pewny, Dominik Popraw mnie jeśli się mylę)... w Olsztynie każdy kierowca ma swój przyporządkowany numer służbowy... którego wiesza w kabinie w widocznym miejscu. Zdziwiło mnie to, bo ja się z tym nigdzie nie spotkałem - tylko w Olsztynie
:strzałka: https://hostmat.eu/images/91475526212157825660.jpg

Oczywiście to wcale nie jest jakiś wyjątek - taki obowiązek mają również kierowcy MPK Olsztyn ;)

Irex w przeciwieństwie do MPK zainstalował nowe kasowniki do swoich SU12IV - jednakże reszta wyposażenia jest taka sama jak w każdym innym autobusie komunikacji miejskiej w Olsztynie (KDD i MPK)
:strzałka: https://www.flickr.com/photos/129661548 ... 252964763/

Reasumując ...
:strzałka: https://www.flickr.com/photos/129661548 ... 251084653/

... takiego Irexa to nawet ja chciałby widzieć u siebie w Warszawie. Olsztyńskie MPK poczuło chyba oddech konkurencji, bo w ich autobusach, w środku na kabinie kierowcy można spotkać naklejkę o treści "Tę linię obsługuje MPK"... napisano wielkimi literami :-P

PS. Na autobusach Irexa jest naklejka, a na niej dwie informacje "Irex3 Grupa Irex"
:strzałka: https://hostmat.eu/images/51965434188380637646.jpg

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: Auper »

Nr kierowcy nadawany jest nie przez przewoźnika, a organizatora KM, tak samo wygląda to w Tychach, nie zauważyłeś?;)

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Re: Meteor, IREX

Post autor: muszyx »

J-31 pisze:Mnie się zdarzyło w Olsztynie pofocić autobusy "Irexa", a nawet specjalnie zapolowałem i przejechałem się ich SU12IV... i jestem pod mega wrażeniem zarówno firmy, jak i autobusów. To nie ten sam Irex jakiego znamy z Górnego Śląska. Autobusy są czyściutkie i zadbane...
Gdyby nie wyśrubowane warunki przez organizatora to pewnie byśmy wozili się rozlatującymi Mazami. :z³y: Nie no, patrząc jak wyglądają autobusy KDD obecnie (3 lata jeżdżą i stan większości Solbusów to jakiś żart) to kwestia czasu aż Solarisy zaczną przypominać standardy Irexu/Meteora. :P
J-31 pisze:Co ciekawe - i raczej nie znane ani ze Śląska, ani pewnie z Tczewa (nie jestem pewny, Dominik Popraw mnie jeśli się mylę)... w Olsztynie każdy kierowca ma swój przyporządkowany numer służbowy... którego wiesza w kabinie w widocznym miejscu. Zdziwiło mnie to, bo ja się z tym nigdzie nie spotkałem - tylko w Olsztynie
Wymóg organizatora, żeby przewoźnicy wywieszali takie numerki w wozach. W MPK od zarania dziejów takie są. Ogólnie w dobie postępu i gdy w 100% taboru w środku znajdują się ekrany z SIP-em to powinno się zastosować rozwiązanie gdańskie, czyli numer służbowy wyświetlający się na ekranie w środku. Zwłaszcza, że i tak w SRG trzeba podawać numer służbowy przy logowaniu...


J-31 pisze:... takiego Irexa to nawet ja chciałby widzieć u siebie w Warszawie. Olsztyńskie MPK poczuło chyba oddech konkurencji, bo w ich autobusach, w środku na kabinie kierowcy można spotkać naklejkę o treści "Tę linię obsługuje MPK"... napisano wielkimi literami :-P
Jest to taka nowość, że pojawiła się już w 2013r w pierwszych limonkowych Urbino od MPK. Zresztą w Solbusach KDD też jest naklejone kto obsługuje ten kurs i nawet ciekawe cytaty zamieścili. :D

O tutaj zdjęcie z Wyborczej nawet jest: http://bi.gazeta.pl/im/00/11/12/z189470 ... -z-KDD.jpg
___

Na razie Irexa mogę podsumować tyle, że na razie działają w miarę poprawnie. Poza spektakularną pomyłką trasy w pierwszym miesiącu (kierowca chciał pojechać linią 121 do Butryn i wyjechał tak prawie 8 km poza miasto, przy okazji trochę poniszczył autobus przy zawracaniu) i mało szumnym wpadnięciem do rowu to w sumie jeżdżą sobie i ujdzie w tłoku. Ekipa z tego co wiem już w całości lokalna, w trakcie trwa jeszcze szkolenie kierowców z lojalką, a ci na zleceniu którzy zostali zatrudnieni prawdopodobnie pójdą w odstawkę jak Meteorex będzie miał już "swoich" kierowców w pełni. :| No dobra - taki jest stan wiedzy mój na dzisiaj, pewnie jeszcze coś innego wyjdzie z tego. :D

Awatar użytkownika
TranslatorPS
Posty: 282
Rejestracja: 2007-10-02, 21:05
Lokalizacja: PL-WR,KR,KSU/IE-G

Re: Meteor, IREX

Post autor: TranslatorPS »

Trochę pogrzebałem, pogrzebałem i wyszło. W Gdyni też jest obowiązek pokazania identyfikatora kierowcy (ze zdjęciem nawet z tego co wiem) w kabinie. Tutaj widać jego tył >> https://www.flickr.com/photos/62892411@N05/17429711742/ >> pomiędzy wycieraczkami :) EOT :D

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

Odpowiem na pytania J-31 nie było akurat, pytania dotyczące ubioru.Widziałem fotkę nowego solarisa w Olsztynie, kierowce ubranego galowo pod krawatem. Są niektórzy kierowcy co jeździli w Connnexie/Veolia, to mają ubrane swetry i koszulę.A pozostali jeżdżą normalnie ubrani.Co do oznakowania autobusów, zewnątrz to jest herb miasta oraz trzy cyfrowy.Numer taborowy z charakterystyczną czerwoną barwą dla Meteora, choć na Śląsku jest to barwa niebieska.Oraz małe logo METEOR na szybie, w środku widnieje tylko numer taborowy i nic więcej.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin N »

Na śląsku to są różne barwy tych numerków ;) Co do innego oznakowania w sumie typowy standard u nas też tylko logo organizatora i małe logo Meteora na szybie.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin_558 »

A w Bydgoszczy jakoś nie garną się by okleić w logo Meteora choćby SU12. Ani logo KDD, ani Meteora, nie dostały nowe Solbusy i Solarisy.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

Marcin_558 pisze:A w Bydgoszczy jakoś nie garną się by okleić w logo Meteora choćby SU12. Ani logo KDD, ani Meteora, nie dostały nowe Solbusy i Solarisy.
Czyli np osoba wsiadająca do autobusu, nie wie do jakiego przewoźnika należy. Autobus skoro nie zostały zaopatrzone w naklejki.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: J-31 »

Nie musi tego wiedzieć. Jeżeli zgłasza jakieś pretensje, to idzie do organizatora komunikacji miejskiej i tam zgłasza reklamacje. Co najwyżej nr. taborowy musi być w widocznym miejscu. Wtedy organizator komunikacji miejskiej wie o jaką firmę przewozową chodzi ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin N »

Jak donosi kol. Pat na forum WPK na Lipinach pojawiły się dwa SORy BNG12 w firmowym malowaniu tj. zielono-żółte.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

No to widzę ciekawostka bo Irex,Meteor nigdy nie miał jeszcze SORa.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin_558 »

Wiadomo może co przegubowego zamówił Irex/Meteor? SOR czy Solarisy?

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin N »

pat pisze:Sory otrzymały numery 325 i 326. Solarisy z Lublina. dostaly blekitny pas oraz. zaklejono tym. samym kolorem lubelskie logo
Cytat z WPK. Przy SORach mowa jest o tych dwóch garbusach z kolei Solarisy przyjechały do nas z Lublina.

Co do nówek na 255 czuję, że to będzie Solaris.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin N »


Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

Dokładnie bardzo ładnie się prezentuje, mimo że tego garba ma.A co do samego pojazdu to widzę że, dzięki 4 drzwiom będzie szybka wymiana pasażerów.Ja miałem okazje jechać takim Sorem, jak Veolia testowała taki tyle że tamten. Egzemplarz był bez garba.A to co na dachu to są butle gazowe czy coś w tym rodzaju. ?

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin N »

Butle butle, to jest wersja CNG.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: Auper »

Ten to dopiero dromader, a tak dobrze to nawet i baktrian...;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: J-31 »

Marcin przy okazji nowych Sorów wspomniał o SU18III, które przyjechały na Śląsk z Lublina. Z ciekawości zajrzałem na TWB i omało nie dostałem zawału. Brzydziej to już go nie mogli obkleić :retard:

:strzałka: http://phototrans.pl/14,822711,0,Solari ... 8_928.html

Rozumiem, że musieli jakoś zamaskować naklejkę z Lublina, ale przecież naklejka mogła by być biała - nikt by nie zauważył. Natomiast po co dodatkowo ta niebieska linia ? Jakieś odgórne zakazy, obostrzenia, czy raczej czyjeś widzimisię ? ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: Auper »

Zapewne umowa między Meteorem a ZTM Lublin (czy co tam organizuje komunikację) zawierała lojalkę w kwestii malowania więc coś musieli dorzucić...;)

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

Bez jaj tak zeszpecić, tego Solarisa pięknego, jeszcze nie umiejetnie naklejony nr taborowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”