Meteor / IREX

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Odświeżę nieco temat przeglądając ostatnio TWB wszedłem z ciekawości na firmę Meteora nie, stety to, co zastałem na zdjęciach przeraziło mnie, ponieważ ten przewoźnik ma strasznie zaniedbany i zniszczony tabor a co najbardziej wpadło mi w oczy to 2 autobusy marki Jelcz M125M oto link do pechowych autobusów http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-58591.html ja wszystko potrafię zrozumieć, ale żeby tak zajechać i zniszczyć wóz, który został wyprodukowany w 1998 roku i już kończy żywot to się już nie mieści w głowie ja powiem tak lepiej niech ta spółka upadnie jak najszybciej, bo pożytku z tego nie ma. :nuts:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Haha zajechane autobusy tzn nic nowego nienapisałeś ;) Poszukaj dobrych zdjęć Solarisów albo lepiej - na żywo je zobacz to ten widok Cie powali na ziemię ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Taki mały OT, polecam na TWB zdjęcia KSK Poznań - zwłaszcza czynnego Jelcza 043 ze stycznia tego roku :D

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

#866 ma być podobno remontowany.

A co do stanu taboru Meteora, to aż fakt dziwi, że taka firma posiada w swojej flocie Jelcza 043, czyli popularnego "ogórka", o którego o dziwo dbają :twisted:

Cóż Ciebie dziwi to, że Meteor wozy z 1998 r już prawie zniszczył ? a popatrz sobie na ich Solaris- te o są dopiero zajechane, zniszczone, a jedna Solniczka U15 stoi na zajezdni obok Jelcza M125M, z rozgrzebanymi drzwiami i brakiem tylnej ściany.

Parę linków z taboru Meteora:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-64754.html
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-132732.html
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-94190.html
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-132731.html

Oczywiście to jest część fotek pokazujących jak Meteor szanuję tabor, natomiast polecam również na TWB zobaczenia w jakim stanie pierwotnym były te i pozostałe wozy, jak Meteorowi się jeszcze dobrze wiodło.

PS. Na zajezdni stoi akrze bardzo ciekaw Jelcz 120M #808, który ma zamalowane na biało szyby :P

[ Dodano: 2007-02-24, 23:35 ]
Amalio pisze:Poszukaj dobrych zdjęć Solarisów albo lepiej - na żywo je zobacz to ten widok Cie powali na ziemię ;)
Ja już je widziałem i mnie ten widok aż zwala z nóg :P Jak można zniszczyć 4-5 letnie wozy ? :/

Egon

Post autor: Egon »

MKM Shadow pisze:#866 ma być podobno remontowany.
Raczej #867. Z #866 to już nie da się wiele wydusić. :( Lecz gdzieś zasłyszałem, jakoby były plany reanimacji obu Danek. Moim zdaniem to #866 trzeba by zbudować od nowa.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Egon pisze:Moim zdaniem to #866 trzeba by zbudować od nowa.
A tam w ogóle jest co odbudowywać ? :/
Ja się boję, że #856 skasują :o:

[ Dodano: 2007-02-26, 23:54 ]
Parę ciekawostek z Meteora, ostatnio james206 opowiedział mi taki incydent jaki miał miejsce w tejże firmie ;)

W nocy z wtorku na środę kilku meterrowych mechaników, zapewne po ciężkiej pracy - zasiadło w środku jednego z tyskich wozów na małą libację. Panowie tak się bawili,że aż poszła jedna z szyb. Wymienili ją w końcu jakoś (wspólnymi siłami), ale... nie zdążyli już uporać się z naprawą wozu naszego znajomego (kiermana z MeteRRoRu) :rotfl:

A pewnie się spytacie jakim cudem wóz PKMu Tychy znalazł się na bazie Meteroru ?

Ponieważ, od blisko tygodnia PKM Tychy stawia w bazie Meteora,a właściwie Delty ok.4 wozów z linii 623, łączącej Bytom z Miechowicami i uznali, że nie opłaca im się dojeżdżać dalej niż na Świętochłowice- Lipiny, więc tam będą stawiać wozy i co gorsza tankować :o: Oby się to nie skończyło laniem do baku Tyskich autobusów opałówką Meteora :/

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

No to tego to już nie mogę tego zrozumieć przecież Meteor Jaworzno a PKM Tychy to dwie całkiem inne firmy widać, że nie dość, że nie szanują swoich autobusów to jeszcze obcych nie potrafią przyszanowac. Gratulacje Meteor ciekawe, co jeszcze szczeli wam do głowy a może spalcie autobus powinno wam ulżyć. :nuts:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

No Meteor lubi paliś swoje autobusy :mruga:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Amalio pisze:No Meteor lubi paliś swoje autobusy :mruga:
A jakże. Tak jest lepiej niż je sprzedawać — kupujący będzie wybrzydzał, że tu dykta zamiast okna, tam krzesło ukradzione z zajazdu „U Grzmisława” zamiast Astromala I, a ówdzie fajerka z kuchni węglowej zamiast kierownicy. Ubezpieczalnia wypłaci bez wybrzydzania…

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Tak jest lepiej niż je sprzedawać (...)

(...) Ubezpieczalnia wypłaci bez wybrzydzania…
Hmmmm.... To brzmi nawet interesująco. Chociaż pieniędzy z ubezpieczenia do za dużo nie będzie :roll:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Hmmmm.... To brzmi nawet interesująco. Chociaż pieniędzy z ubezpieczenia do za dużo nie będzie :roll:
Starczy na 2 migi i jeszcze trochę zostanie na bieżące wydatki.
Myślisz, że w czasach problemów finansowych Meteora, te autobusy się paliły, bo były słabo serwisowane?

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

plocmaster pisze:Myślisz, że w czasach problemów finansowych Meteora, te autobusy się paliły, bo były słabo serwisowane?
Ja sądzę, że nie tylko były źle serwisowane- o ile były ? :roll: lub po prostu paliły się ze względu na lanie w nie opałowym. Znajomy kierowca z Meterroru powiedział mi, że mechanicy w silniku musieli prawdopodobnie robić bajpasy obok innych przewodów i może to też był powód, że te autobusy się paliły :/

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

MKM Shadow pisze:po prostu paliły się ze względu na lanie w nie opałowym.
Eeech — jak ja kocham mundrali, którzy uparcie twierdzą że Meteory paliły się od oranżady, przy czym sami nie wiedzą nawet czym się ona różni od odchodów nietoperza.
MKM Shadow pisze:Znajomy kierowca z Meterroru powiedział mi, że mechanicy w silniku musieli prawdopodobnie robić bajpasy obok innych przewodów i może to też był powód, że te autobusy się paliły :/
Otóż to — to najbardziej prawdopodobna wersja, od kabelków naprawdę łatwo zjarać pojazd. Ale trzeba też wziąć pod uwagę, że te zwarcia mogły nie być przypadkowe…

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

plocmaster pisze:
MKM Shadow pisze:Znajomy kierowca z Meterroru powiedział mi, że mechanicy w silniku musieli prawdopodobnie robić bajpasy obok innych przewodów i może to też był powód, że te autobusy się paliły :/
Otóż to — to najbardziej prawdopodobna wersja, od kabelków naprawdę łatwo zjarać pojazd. Ale trzeba też wziąć pod uwagę, że te zwarcia mogły nie być przypadkowe…
plocmaster sugerujesz, że jarają M121 po to zeby mieć na dwa migi??Owszem, ale niechce mi się wieżyć zeby robili takie coś kosztem tak dobrych autobusów bo to akurat jest samobójstwem...
Ostatnio zmieniony 2007-03-01, 22:22 przez Amalio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Amalio pisze:plocmaster sugerujesz, że jarają M121 po to zeby mieć na dwa migi??
Nic nie sugeruję, to są tylko takie niepotwierdzone przypuszczenia. M121 i 2 M11 to taki przykład
Amalio pisze:Owszem, ale niechce mi się wieżyć zeby robili takie coś kosztem tak dobrych autobusów bo to akurat jest samobójstwem...
Tak, ale firma jakoś musi działać. Gdyby tego nie robili, tylko trzymali te dobre autobusy, to w końcu zabrakłoby im pieniędzy na działalność i upadliby, a dobre autobusy poszłyby pod młotek…
(co nie oznacza, że pochwalam ten proceder, gdyby miał miejsce)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

plocmaster pisze:Otóż to — to najbardziej prawdopodobna wersja, od kabelków naprawdę łatwo zjarać pojazd. Ale trzeba też wziąć pod uwagę, że te zwarcia mogły nie być przypadkowe…
Podejrzewam, gdyby mechanicy właściwie naprawiali te silniki, to nie było by z nimi problemów, ale to Meterror :/

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Dziś pierwszy dzień kursowania Meteora na linii 294 i chyba jest to niezbyt udany debiut ;) Pierwszy dzień i pierwsza awaria...
Czyli wszystko po staremu - przedtem dzień w dzień psuły się autobusy Henzago, a teraz dzień w dzień będą się psuły Meteory choć z drugiej strony autobusy Henzago niepłonęły, więc jest to chyba zamiana na gorsze ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:Czyli wszystko po staremu - przedtem dzień w dzień psuły się autobusy Henzago, a teraz dzień w dzień będą się psuły Meteory choć z drugiej strony autobusy Henzago niepłonęły, więc jest to chyba zamiana na gorsze
No w sumie co się dziwisz przecież to Meteor jest :P
Dziś przewoźnik wystawił oba wozy BN. Jeden w postaci #887, a drugi #885 (choć nie dojeździł wszystkich kółek i na jedno wskoczył #861, który z kolei na popołudnie dostał 45) :smile: Poza tym dobiegają końca (o ile już nie dobiegły) remonty solniczek #809 i #881 oraz mniej doraźny #880.
Jak widać Meteor wziął się za remonty SU12, a kiedy weźmie się za SU15 #856 wygląda okropnie:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-64754.html
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-132732.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Meteor wziął się za remonty, bo ma złom na placu i potrzeby - bo obsługuje nową linię. A zatem to logiczne... potrzebują więcej taboru ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

MKM Shadow pisze:Jak widać Meteor wziął się za remonty SU12, a kiedy weźmie się za SU15 #856 wygląda okropnie:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-64754.html
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-132732.html
Faktycznie masakra taka, że mucha nie siada... :shocked:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”