Meteor / IREX

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Lopez

Post autor: Lopez »

Na pewno śledztwo ustali szczegółowe przyczyny i pozwoli wskazać osobę odpowiedzialną. Ale jednak zawsze smród za firmą będzie się ciągnął...
¯yczę zdrowia wszystkim poszkodowanym.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Aha zapomniałem dodać, że w jednej z zajezdni Meteora mieszcząca się w Bieruniu od wczoraj ITD zaczęła przeprowadzać kontrole taboru firmy Meteor, jak na razie wszystko jest w porządku :nuts:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

[*] ogromna tragedia :(

Dziś na linii 45 widziałem Solarisa z PKM Tychy, więc może nie wszystko jest w porządku ??

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Moim zdaniem to wszystko przez to, że Meteor swoje autobusy utrzymuje w tak tragicznym stanie. Czy w zadbanym autobusie gaśnica też wybuchłaby sama z siebie?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze:Czy w zadbanym autobusie gaśnica też wybuchłaby sama z siebie?
IMO to kwestia sprawności gaśnicy, nie autobusu :] Chociaż, jak firma nie dbała o tabor (a wiadomo, jak z tym było) to pewnie i gaśnicami mało kto się interesował i mogło dojść do czegoś takiego.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Owszem, to też kwestia sprawności gaśnicy, ale myślę, że na sprawność gaśnicy przekłada się również sposób przechowywania. Tak czy inaczej, gaśnica sprawna też mogłaby wybuchnąć, ale prawdopodobieństwo wybuchu zwiększa się wraz ze spadkiem sprawności gaśnicy...

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Dziś na linii 45 widziałem Solarisa z PKM Tychy, więc może nie wszystko jest w porządku ??
Jesteś pewien, że to Solniczka była z PKM Tychy- może Ci się pomyliło z linią 29 ;) ?
plocmaster pisze:KKS napisał:
Czy w zadbanym autobusie gaśnica też wybuchłaby sama z siebie?
IMO to kwestia sprawności gaśnicy, nie autobusu Chociaż, jak firma nie dbała o tabor (a wiadomo, jak z tym było) to pewnie i gaśnicami mało kto się interesował i mogło dojść do czegoś takiego.
Autobus był sprawny 100% tu nie ma co do tego raczej wątpliwości, nie wątpliwie była to wina gaśnicy, która była nieprzeterminowana. Może po prostu kiedyś komuś ta gaśnica pare razy upadła z małej wysokości i to zapoczątkowało powolne uwolnianie się zawartości gaśnicy ?

PS. Pytanie do MKM z Wrocławia: Meteor w zamian za wóz #823- M120, wypożyczył sobie na ten okres od DLA Jelcza M120 #446. Czy ktoś się orientuje po co DLA był potrzebny ten Meteorowy Jelcz ? http://www.wpk.katowice.pl/index.php?itemid=359

PS2. Mam nadzieje, że Meteor Wam go nie zniszczy ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

MKM Shadow na 110% miał na wyświetlaczu 45 i był to tyski Solaris no chyba, że Meteor eksploatuje zielono żółte :?: ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:MKM Shadow na 110% miał na wyświetlaczu 45 i był to tyski Solaris no chyba, że Meteor eksploatuje zielono żółte
Nie no ok. Skoro tak mówisz to tak musiało być ;)

BTW przed chwilą w TVP3 oglądałem w Aktualnościach relacje z wypadku Jelcza M121. Pan inspektor ITD stwierdził, że stan 8 letniego autokaru:!: marki Mercedes:!: był zadowalający. :rotfl: Jak można Jelcza z Mercedesem pomylić :D ?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

W Gdyni można :P

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

W tej sprawie pojawiło się jeszcze wiele innych teori, które mogły doprowadzić do wypadku: http://ww6.tvp.pl/2857,20070430492218.strona

Powiem również, że w tyskim PKMie rozpoczęły się również sprawdzania stanów technicznych pojazdów przez ITD.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

I bardzo dobrze skoro oni sami o autobusy nieumią dbać to czas żeby w końcu im się dobrał do tyłków

PS ten link:"The page cannot be displayed"

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:PS ten link:"The page cannot be displayed"
Mi działa. Radze korzystać z przeglądarki Mozilla Firefox ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

OT - ikonka przy poście Amalia (dobrze odmieniłem? :D ) wskazuje na to, że używa on Firefoxa :P

ppln

Post autor: ppln »

Teraz działa, wcześniej nie działało.

PS. Ja też korzystam z Firefoksa, mimo że tego nie widać.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

adambol1 pisze:Porównaj sobie awaryjność autobusów DLA a Meteora
Hehe nie długo Meteor będzie (już jest?) sławny w całej Polsce :P
Gadzie pisze:Tak ikarusy (te po remoncie czy po czymś, nie wiem )
No po remoncie tylko gdzie ? Wiem, że jednego IK 280.26 z DLA kupił Pan Zagozda z Rudy Śląskiej ;)
adambol1 pisze:Wracając już jechałem Mercedesem O405G firmy Marco Polo i już nie było tak dobrze. Brud wszędzie.
To taki problem dla kierowcy wziąć miotłę i pozamiatać ?

adambol1

Post autor: adambol1 »

MKM Shadow pisze:
Hehe nie długo Meteor będzie (już jest?) sławny w całej Polsce :P

Tak. Już jest, był i będzie. Meteora w dodatku pogrążył ten wypadek z udziałem ich autobusu w Łaziskach Średnich. To kolejny dowód świadczący o ich "dbałości" o autobusy :diabeł:

[ Dodano: 05 Maj 2007 16:11 ]
Amalio pisze:
plocmaster pisze:Kierman jest od jeżdżenia, a nie od sprzątania.

A to dziwna filozofia.Przynajmniej u nas to kierowca jest odpowiedzialny za czystość w autobusie.

PS gdyby wszystkich porównywać z Meteorem to wyszłoby na to, że awaryjność autobusów w całej Polsce jest rewelacyjnie niska ;) Zmierzam do tego, że porównywanie z Meteorem nie jest miarodajne :P
@amalio: Być może ale mnóstwo jest takich przedsiębiorstw gdzie choć mało, ale jednak się dba o swój tabor, a co za tym idzie awaryjność jest niska lub średnia. Nigdy nie widziałem takiego przedsiębiorstwa gdzie jest tak brudno i syfiasto. Meteor jest przykładem (niestety jedynym), że olewa się kompletnie przeglądy techniczne i ogólnie cały tabor.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Meteor jest przykładem (niestety jedynym), że olewa się kompletnie przeglądy techniczne i ogólnie cały tabor.
Co ty gadasz, mało to prywaciarzy w GOPie, którzy zaniedbują swój tabor ?
Tak. Już jest, był i będzie. Meteora w dodatku pogrążył ten wypadek z udziałem ich autobusu w Łaziskach Średnich. To kolejny dowód świadczący o ich "dbałości" o autobusy
I dodatkowo psuje reputacje o taborze w GOPie.... niejedynie ta firma.

adambol1

Post autor: adambol1 »

Ale nie zaniedbują aż tak drastycznie taboru jak Meteor (to chyba jedyna reklama Meteora).Jak oni to robią, że obsługują aż tyle linii KZK GOP i MZK Tychy? :|

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

adambol1 pisze:ak oni to robią, że obsługują aż tyle linii KZK GOP i MZK Tychy?
Z Tychami to mają przecież mocne układy, a KZK GOP — kiedyś byli w miarę dobrym prywaciarzem z ambicjami, to powygrywali to i owo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”