PKM Gliwice

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Obrazek

Kolejne Citaro wyjechało, dziś do złapania na 870.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Co ten przegub taki dziwny :shocked:.. Ale poza tym super, idą jak burzą z wypuszczaniem na linie :)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Wkrótce PKM Gliwice ogłosi przetarg na 10 nowych autobusów:

http://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/ex ... zdziernika (wideo: od 00:00 do 2:27)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawostka - wygląda na to, że do Gliwic dojadą niedługo kolejne Solarisy ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Idą jak burza z tymi zakupami, ale w sumie dobrze. Wychodzi na to że Gliwice jak pierwszy komunalny przewoźnik w GOPie pożegna Ikarusy.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Marcin_558 pisze:http://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/ex ... zdziernika (wideo: od 00:00 do 2:27)
P. Szary wspomniał, że oficjalny odbiór tych nowych Solarisów jest "piątego".. teraz pytanie czego, listopada czy grudnia :chytry:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KB pisze:P. Szary wspomniał, że oficjalny odbiór tych nowych Solarisów jest "piątego".. teraz pytanie czego, listopada czy grudnia :chytry:
Z tego materiału ("Express MSI 26 października") - zrozumiałem, że nowe Solarisy mają się pojawić na dniach. A więc raczej 5 listopada. ;)
Marcin_FTŚ pisze:Idą jak burza z tymi zakupami, ale w sumie dobrze. Wychodzi na to że Gliwice jak pierwszy komunalny przewoźnik w GOPie pożegna Ikarusy.
Chyba jednak nie. Bo kilka Ikarusów wysłali na NG. I bardzo sobie chwalą te autobusy. A to oznacza, że prawdopodobnie jeszcze kilka lat będą je eksploatować ;)

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

J-31 pisze:
KB pisze:P. Szary wspomniał, że oficjalny odbiór tych nowych Solarisów jest "piątego".. teraz pytanie czego, listopada czy grudnia :chytry:
Z tego materiału ("Express MSI 26 października") - zrozumiałem, że nowe Solarisy mają się pojawić na dniach. A więc raczej 5 listopada. ;)
To w takim razie można się wybrać na odbiór :)

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Zapraszm na prezentację. Ponoć już jakieś nówki dziś się pojawiły.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Myślę, że znacząco od swoich poprzedników nie będą się wyróżniać.
Niestety można tylko żałować, że PKM nie decyduje się na zamawiane dużych przesuwanych okien bo o klimatyzacji na razie pasażerowie mogą pomarzyć.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Shadow238 pisze:Myślę, że znacząco od swoich poprzedników nie będą się wyróżniać.
Niestety można tylko żałować, że PKM nie decyduje się na zamawiane dużych przesuwanych okien bo o klimatyzacji na razie pasażerowie mogą pomarzyć.
Co prawda to prawda. Przesuwane okna mogłyby być, ale z drugiej strony wolę jeździć nowymi wozami niż starymi. I tu pojawia się coś za coś :P
Nowe Solarisy pojawiają się na zajezdni.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »


Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Nowe Solarisy są naprawdę super. Zacznijmy od wnętrza. Tapicerka jest z logiem gliwickiego przewoźnika i radiostacją gliwicką (taką samą tapicerkę ma SU 15 #32) Siedzenia są miękkie, tzn. lepsze od poprzednich. Wewnątrz pojazdu są 4 kamery, które ciąglę rejestrują to co sie dzieję w pojeździe. Na przodzie pojazdu też jest kamera, no i oczywiście z tyłu. Kabina kierowcy standardowa. Fotel kierowcy o niebo lepszy od poprzednich. Zapowiadanie przystanków też działa. Kabina kierowcy też jest rejstrowana. Pojazd ma stałą łaczność z zajzednią PKMu. Przybyło więcej uchylnych okien- co się chwali. Autobusy są naprawdę super. I chciałbym, aby chociaż jeden jeździł na linii 197 :) Jestem pod wrażeniem tych wozów i myslę, że będą naprawdę spełniały oczekiwanie względem pasażerów, kierowców, mechaników jaki całego PKMu ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

stachu pisze:Pojazd ma stałą łaczność z zajzednią PKMu. Przybyło więcej uchylnych okien- co się chwal
Chocby były na całej długości autobusu to i tak nie zapewnią odpowiedniej wentylacji jak duże okna przesuwne- PKM według mnie robi tutaj błąd.
stachu pisze:Wewnątrz pojazdu są 4 kamery, które ciąglę rejestrują to co sie dzieję w pojeździe
Myślę, że jest już to raczej standart montowany w każdym nowym pojeździe ;)
stachu pisze:Jestem pod wrażeniem tych wozów i myslę, że będą naprawdę spełniały oczekiwanie względem pasażerów, kierowców, mechaników jaki całego PKMu ;)
Szkoda, że Katowice nie mogą z Gliwic brac przykładu jak zamawia się nowe wozy :wall:

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

W sumie przesuwane okna naprawdę by się przydały, ale w sumie lepszy rydz niż nic. A o klimatyzacji w GOPie w nowych pojazdach to na razie można tylko pomażyć...
Shadow238 pisze:Szkoda, że Katowice nie mogą z Gliwic brac przykładu jak zamawia się nowe wozy
Co prawda to prawda. Jak będę teraz w Katowicach to muszę przetestować te wozy na spokojnie ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Wojewódzki Portal Komunikacyjny wraz z PKM Gliwice zorganizuje bezpłatny przejazd najnowszym Solarisem Urbino 18 dla miłośników komunikacji miejskiej po prezentacji: http://www.wpk.katowice.pl/index.php?itemid=1764

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »


Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

I jak wrażenia po jeździe testowej po oficjalnej części prezentacji :chytry:

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Jeżeli chodzi o mnie to ja zostałem na Zajezdnii i poszperałem trochę tu trochę tam. Przeraziły mnie też tłumy, które chciały zabrać się na przejażdżkę ;) Ogólne wrażenia pozytywne :)

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

stachu pisze:Przeraziły mnie też tłumy, które chciały zabrać się na przejażdżkę ;) Ogólne wrażenia pozytywne :)
Czyli nie skorzystałeś z przejażdżki :chytry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”