MPK Kraków

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
S_S
Posty: 236
Rejestracja: 2005-11-30, 18:16

Post autor: S_S »

Dajcie jakieś zdjęcia hybrydy. Na jakich liniach jeździła?

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

179-01, zdjęcia na funthomas.info

Lopez

Post autor: Lopez »

Jakieś swoje zdjęcia wrzucę może jutro, ale jak pisałem - w temacie o hybrydzie.

szubak

Post autor: szubak »

Najprawdopodobniej pojutrze na miasto wyjedzie testowa scania. ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Słyszałem o tej scanii, że ma bardzo niefotunnie skonstruowany i położony pulpit - jak słońce zaświeci to zupełnie nic nie widać bo znajduje się przy samej szybie. Inaczej niż w "naszych" omniach.
Wiadomo skąd przyjechał ten "żulik"? ;)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

testowe auto Scanii

szubak pisze:Najprawdopodobniej pojutrze na miasto wyjedzie testowa scania.
TYLKO w środę?

szubak

Post autor: szubak »

Wiesz co dluzej to powinno jezdzic. Ja slyszalem ze ma wyjechac w srode, chociaz nie wiem czy sie nie pojawi juz dzisiaj. :D

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

szubak pisze:Wiesz co dluzej to powinno jezdzic. Ja slyszalem ze ma wyjechac w srode, chociaz nie wiem czy sie nie pojawi juz dzisiaj.
No dobra, ale czy to oznacza, że testy będą się dłużej odbywać niż całe 2 dni ?

filimer

Post autor: filimer »

Shadow238 pisze:
szubak pisze:Wiesz co dluzej to powinno jezdzic. Ja slyszalem ze ma wyjechac w srode, chociaz nie wiem czy sie nie pojawi juz dzisiaj.
No dobra, ale czy to oznacza, że testy będą się dłużej odbywać niż całe 2 dni ?
Scania i Mercedes mają jeździć bodajże do końca miesiąca - one przyjechały na "normalne" testy.

szubak

Post autor: szubak »

Scania ma jezdzic 2 tyg, a mercedes nie wiem.

nolem

Post autor: nolem »

To ja może wtrące swoje trzy grosze do tematu...

Na terenie zajezdni Wola Duchacka (mam nadzieję, że nie przekręciłem nazwy), jak zapewne część z was wie, znajduję się Scania Omnicity napędzana etanolem.
Jest to wóz zapewne znany części z was ze zdjęć. (Jeśli ktoś nie zna tego wozu polecam kilka zdjęć http://komunikacjawbarcelonie.fotopic.net/c1541811.html )

Od razu odpowiadam na potencjalne pytanie. Wóz pojawi się na linii 502 (wstępne plany zakładają wyłącznie eksploatację na tej linii) do około 20.07., termin zwrotu nie jest jeszcze dokładnie ustalony.

Jest to egzemplarz pierwotnie wyprodukowany dla klienta włoskiego w związku z czym w wozie można spotkać parę nietypowych rozwiązań. W tym wcześniej wspomnianą dość niefortunnie usytowaną deskę rozdzielczą. Klient włoski zażyczył sobie takie usytuowanie pod pretekstem lepszej widoczności... Podstawową wersją na rynek polski jest wersja, taka jaka jest w grodziskich wozach, czyli mocniej pochylona. (http://komunikacjawbarcelonie.fotopic.n ... 70954.html)
Kolejną charakterystyczną cechą wozu jest namiastka kabiny kierowcy, która jest wersją zamawianą właściwie tylko przez włochów.
Oczywiście z racji typowego dla włochów sterownika wyświetlaczy informację pasażerską zapewni jakże praktyczne wcześniej już znane oklejenie świetlika... :diabeł:
Jest jeszcze kilka innych patentów jak system sygnalizacji potrzeby opuszczenia przez niepełnosprawnego, ale ją bedzie można chyba tylko obejrzeć na moim zdjęciu, gdyż została oklejona dość dokładnie taśmą klejącą...


Zachęcam do opisania wrażeń i spostrzeżeń z podróży tym wozem, jeśli czas pozwoli mi na to potsram się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

nolem pisze:informację pasażerską zapewni jakże praktyczne wcześniej już znane oklejenie świetlika...
Co w tym złego? Bardzo dobrze widoczne, i wygodniejsze niż ustawianie kompletnie nieznanego wyświetlacza, jeśli wóz będzie jeździł na jednej linii.
I co czego służy te 5 (3 duże, 2 małe) kolorowych przycisków? O, tych

nolem

Post autor: nolem »

Osobiście uważam, że wóz, który w najbliższym okresie jest przeznaczony do testów na terenie Polski powinien posiadać sterownik jednej z firm, które są liderem na polskim rynku, jeśli chodzi o sterowniki...

Z racji tego, że włoski jest mi kompletnie nieznany to jest to dla mnie taka sama zagadka, jak ten sterownik. Istnieje możliwość, że to jest pozostałość po przygotowaniu do montażu elektrycznie wysuwanej ramy dla wózków. Podczas "testów" (czytaj naciśnij i patrz co się stanie/odpadnie) poza sygnalizacją potrzeby opuszczenia pojazdu nic więcej nie nastąpiło...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Osobiście uważam, że wóz, który w najbliższym okresie jest przeznaczony do testów na terenie Polski powinien posiadać sterownik jednej z firm, które są liderem na polskim rynku, jeśli chodzi o sterowniki...
Testuje się wóz, a nie sterownik, a jak się komuś spodoba, to kupi sobie taki osprzęt, jaki będzie chciał. Sugeruję EOT, bo polecimy.
nolem pisze:Z racji tego, że włoski jest mi kompletnie nieznany to jest to dla mnie taka sama zagadka, jak ten sterownik.
Lopez to przeczyta, on zna wszystkie języki. O ile mu się uda, bo trochę niewyraźne te napisy

Lopez

Post autor: Lopez »

plocmaster pisze:Lopez to przeczyta, on zna wszystkie języki. O ile mu się uda, bo trochę niewyraźne te napisy
Dziękuję za tak głęboką wiarę w moje umiejętności ;) Włoskiego nie znam, ale mam kogo spytać. Niestety nie jestem w stanie odczytać tego napisu. @Nolem: wrzuć jeśli możesz hi-res to może coś nam się uda ustalić :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A właściwie to co się stało, że MPK Kraków nagle tak masowo zaczęło testować autobusy ? ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Konferencja UITP (tak się to nazywa?) w Krakowie jakieś chyba 2 czy 3 tygodnie temu sprowadziła do miasta sporo ciekawostek. Szkoda by była ich nie popróbować ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Mam pytanie do forumowiczów z Krakowa. Na zajezdni PKSu Rybnik stoi w tej chwili biały Jelcz Vero z reklamą Polskich Autobusów. Ma rejestrację krakowską. Czy jest to wóz MPK :?:

Lopez

Post autor: Lopez »

Nic mi o tym nie wiadomo, żeby któryś z krakowskich vero był biały. A zapisałeś może ten numer?

ppln

Post autor: ppln »

http://gtlodz.eu/img10909.htm
Ten? To tester jest (z automatyczną skrzynią biegów od Allisona)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”