MPK Kraków

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Lopez

Post autor: Lopez »

Pierwszy dobry pomysł od dawna... :]

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja również uważam, że ten pomysł z lektoram w krakowskich pojazdach km, to strzał w 10tkę. Tak naprawdę każda z tych osób (Stuhr, Dymna, Turnau) są tak bardzo związani z Krakowem, że praktycznie przy każdym z tych nazwisk można postawić znak równości z nazwą Grodu Kraka :)

Szkoda, że p. Jerzy Stuhr z taką rezerwą podszedł do sprawy - jego głos jest najbardziej charakterystyczny, doskonale by pasował np. do tramwajów :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze:Poza tym prawa do mojego głosu chwilowo należą do Osła ze <Shreka>.
Pewnie ma problemy z komunikacją werbalną.
Co do czytania przystanków przez znanych ludzi — pomysł dobry, ale co wtedy, gdy zostanie uruchomiony nowy przystanek? Jakiś stały kontrakt z gwiazdorem? To może trochę kosztować.
U mnie to czyta chyba syntezator mowy i też jest dobrze

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Co do czytania przystanków przez znanych ludzi — pomysł dobry, ale co wtedy, gdy zostanie uruchomiony nowy przystanek? Jakiś stały kontrakt z gwiazdorem? To może trochę kosztować.
Dobre pytanie, ale wg. mnie MPK na pewno posiada jakieś środki finansowe, które pozwalają im na nagranie nowych nazw przez aktorów.
plocmaster pisze:U mnie to czyta chyba syntezator mowy i też jest dobrze
Tak, ale Kraków to nie Płock... Tzn. nie zrozum mnie źle. Nie oznacza, że Płock jest miastem gorszym, po prostu Kraków jest jednak stolicą polskiej kultury. A to generuje jednak pewien prestiż ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Dobre pytanie, ale wg. mnie MPK na pewno posiada jakieś środki finansowe, które pozwalają im na nagranie nowych nazw przez aktorów.
IMHO marnowanie publicznych pieniędzy.
J-31 pisze:Tak, ale Kraków to nie Płock... Tzn. nie zrozum mnie źle
No, w sumie u nas zapowiedzi głosowe przystanków działają w 10, może 15% autobusów posiadających możliwość ich włączenia, a w 20% z w/w przystanki przezeń zapowiadane odpowiadają rzeczywistości.

Lopez

Post autor: Lopez »

IMHO marnowanie publicznych pieniędzy.
A może jednak (wiem, wiem - niemożliwe) Ci aktorzy zechcą użyczyć swojego głosu za darmo? Tego nie wiemy więc nie ma co mówić o kosztach :mruga:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

I chciałoby im się tak głosować za każdym wydłużeniem linii 2 wsie dalej?

filimer

Post autor: filimer »

System będzie działał tylko w tramwajach - a ich sieć powiększy się dopiero pod koniec 2009 o kilka przystanków - zapowiedzi dla planowanych do otwarcia w tym roku przystanków w tunelu tramwajowym można nagrać już teraz.

ppln

Post autor: ppln »

filimer pisze:System będzie działał tylko w tramwajach
To nie da się żeby ktokolwiek (choćby jakiś za przeproszeniem lektor filmowy) wyczytał listę tysiąca przystanków, nagrać to i zainstalować? W Łodzi zapowiedzi przystanków są w sporej większości autobusów wyposażonych w system informacji pasażerskiej.

filimer

Post autor: filimer »

ppln pisze:
filimer pisze:System będzie działał tylko w tramwajach
To nie da się żeby ktokolwiek (choćby jakiś za przeproszeniem lektor filmowy) wyczytał listę tysiąca przystanków, nagrać to i zainstalować? W Łodzi zapowiedzi przystanków są w sporej większości autobusów wyposażonych w system informacji pasażerskiej.
Mała korekta - ponoć system ma być także z czasem wprowadzony do autobusów, ale wiesz jako to u nas bywa: "Ocean wolnego czasu, Kraków, Kraków. Kraków..."

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

filimer pisze:Mała korekta - ponoć system ma być także z czasem wprowadzony do autobusów, ale wiesz jako to u nas bywa: "Ocean wolnego czasu, Kraków, Kraków. Kraków..."
Lepiej, żeby dłużej pomyśleli nad jego wprowadzeniem, niż by go mieli wprowadzić "na szybko" :strzałka: za szybko ;)
filimer pisze:"Ocean wolnego czasu, Kraków, Kraków. Kraków..."
I za to właśnie najbardziej kocham, wręcz ubóstwiam, Kraków :P . Ja, mieszkaniec miasta wiecznie zabieganego :confused:

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:Ja, mieszkaniec miasta wiecznie zabieganego
Tutaj różnica jest tylko taka, że biega się na mniejsze odległości (bo ciaśniej) i większym tłoku ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Jak ktoś biega, to biega, a jak nie, to nie, i czy mieszka w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Rybniku, Gostyninie czy Pierdzirowach nie ma nic do rzeczy

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Oj ma, ale to nie temat na taką dyskusję :D

szubak

Post autor: szubak »

filimer pisze:Mała korekta - ponoć system ma być także z czasem wprowadzony do autobusów, ale wiesz jako to u nas bywa: "Ocean wolnego czasu, Kraków, Kraków. Kraków..."
Oj na to sobie jeszcze chyba dluuugo poczekamy... Bo problem jest taki, iz p. Sularz w stercie bzdur ktore wymysla ma czasami przeblyski jakis dobrych pomyslow, niemniej NIGDY jeszcze nie poszly za tym pieniadze.... :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

szubak pisze: Bo problem jest taki, iz p. Sularz w stercie bzdur ktore wymysla ma czasami przeblyski jakis dobrych pomyslow,
Przepraszam za super głupie pytanie - ale czy Możesz mi na pisać kim jest pan Sularz ? :mruga:

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:kim jest pan Sularz
Szef klubu radnych PO, największego w Radzie Miasta Krakowa.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Szef klubu radnych PO, największego w Radzie Miasta Krakowa.
Dzięki. Ale co ten pan ma do krakowskiej komunikacji, oprócz kilku - luzem rzuconych - pomysłów ?

Czyżby to był kolejny polityk, który uważa, że "jako poważny, uczciwy obywatel i lokalny patriota ;) " ma prawo decydowac o krakowskich autobusach oraz tramwajach ? :mruga:

Lopez

Post autor: Lopez »

Chyba każdy będzie lepszy on Mrs T.
Cóż - radni dają kasę, radni wymagają. Na razie reforma jednostek mających za zadanie koordynację KM wygląda kiepsko. Podobnie prywatyzacja części linii. Wg mnie Rada robi swoje, ale urzędników i tak nie zmusi do niczego dopóki parasol nad nimi rozpina Prezydent.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez, a co z pomysłem o wykorzystaniu krakowskich artystów do nagrania nazw przystanków. Czy ten pomysł już upadł, czy jeszcze ktoś o tym myśli ? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”