MPK / MZUK / ŚKA Wałbrzych

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Kamil

Post autor: Kamil »

Do Wałbrzycha na testy zawitał Irisbus Citelis 18M CNG #1284 ze Słupska.
:strzałka: http://phototrans.eu/14,251662,0.html foto z TWB mojego autorstwa.

Lopez

Post autor: Lopez »

Kamil pisze:Do Wałbrzycha na testy zawitał Irisbus Citelis 18M CNG #1284 ze Słupska.
Czyżby ktoś się przymierzał do zakupu przegubowaca? Czy chodzi raczej o napęd CNG? A może jedno i drugie?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Czyżby ktoś się przymierzał do zakupu przegubowaca? Czy chodzi raczej o napęd CNG? A może jedno i drugie?
Wałbrzyskie MPK już eksploatuje 12-sto metrowe Citelisy zasilane gazem.

Zatem chyba raczej przymierzają się do kupna przegubowców. Domyślam się, że Zarząd wałbrzyskiego MPK jest mocno zainteresowany, ponieważ mają trochę Ikarusów 280 - a te, wcześniej czy później będzie trzeba wymienić :)

Lopez

Post autor: Lopez »

Jeśli tak to fajny by było :) Należy bezwzględnie poprzeć tę inicjatywę.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A swoją drogą, to ten słupski Citelis 18M CNG, wygląda naprawdę sympatycznie.

Dla MPK w Wałbrzychu - o ile rzeczywiście zdecydują się na zakup tego przegubowca - to byłaby dobra okazja do ujednolicenia taboru. :)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Lopez pisze:Czyżby ktoś się przymierzał do zakupu przegubowca?
Całkiem możliwe, ale Prezes kiedyś powiedział że nie chce żadnych przegubów...
Lopez pisze:Czy chodzi raczej o napęd CNG?
Co do napędu CNG to już eksploatujemy 8 Citelisów 12M CNG i 12 Jelczy 120M (docelowao 25)
J-31 pisze:Domyślam się, że Zarząd wałbrzyskiego MPK jest mocno zainteresowany, ponieważ mają trochę Ikarusów 280 - a te, wcześniej czy później będzie trzeba wymienić
6 Ikarusów (3 manuale i 3 automaty) jeszcze zostały, ale tak jak wyżej napisałem zarząd nie byl zainteresowany, może zmienią zdanie

A tak swoją drogą Prezes walczy o 13 mil zł z UE na zakup 14 wozów...

wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: wnyku »

Witam.
Ja tak z innej beczki: Wpadł mi kiedyś w oko autobus Wałbrzyskiego MPK, który miał na sobie reklamę usług remontowych. Był to chyba jakiś M120 ale nie mogę go znaleźć na TWB. Pamięta go ktoś może? A może dalej jeździ ...

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

[Wałbrzych] MPK kupi 20 nowych autobusów?

23 miliony złotych - na tyle opiewa wniosek wałbrzyskiego MPK dotyczący wymiany taboru i remontu stacji diagnostycznej. 17 mln zł chce pozyskać z Unii Europejskiej.

Projekt jest już złożony i oczekuje na akceptację. Jeśli udałoby się uzyskać wspomniane dofinansowanie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Wałbrzychu mogłoby zakupić 10 mniejszych autobusów zasilanych olejem napędowym, trzy przegubowce - także na olej napędowy oraz siedem 12-metrowych pojazdów zasilanych gazem ziemnym. W ramach projektu zmodernizowana ma zostać także przestarzała stacja diagnostyczna, która jest dopuszczona do użytku tylko do końca tego roku. Prezes MPK, Ireneusz Zarzecki zapewnia, że wymiana taboru na nowy nie będzie miała wpływu na wzrost ceny biletów. Do tej pory wałbrzyskie przedsiębiorstwo pozyskało na wymianę taboru 6 mln zł z UE.

http://investmap.pl/wiadomosci/walbrzyc ... ,9543.html
No jak ładnie kolejne nowe autobusy w Wałbrzychu będą :)

Miliony na komunikację

Ponad 32 miliony złotych kosztować będzie w pierwszym półroczu tego roku gminę Wałbrzych, zakup usług przewozowych komunikacji zbiorowej. Usługi będzie świadczyło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oraz nowy przewoźnik wybrany w drodze przetargu publicznego.

Zakres usług będzie obejmował komunikację na terenie Wałbrzycha oraz na liniach komunikacyjnych miejskich łączących Wałbrzych i Szczawno-Zdrój. Kolejne 71 tysięcy złotych kosztowac będzie zakup papierowych blankietów biletów jednorazowych komunikacji miejskiej oraz kart elektronicznych. Na przewóz osób niepełnosprawnych gmina przeznaczy 740 tysięcy złotych. Usługi te będą wykonywane specjalnie do tego celu dostosowanymi trzema
mikrobusami i czterema autobusami. Wzrost wydatków na komunikacje w tym roku wynika ze wzrostu cen oraz zwiększonego, zgłoszonego przez szkoły, zakresu wozokilometrów, które należy wykonać,
aby zapewnić wszystkim dzieciom dojazd do szkół. W ramach działu zaplanowano również, podobnie jak w latach poprzednich, wydatki na dowóz dzieci do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Siodle (zgodnie
z zawartym porozumieniem w wydatkach tych partycypować będzie gmina Walim).

Wiadomości Wałbrzyskie
http://www.wiadomosciwalbrzyskie.pl/124 ... kacje.html
Czyżby konkurencja ma się pojawić dla MPK Wałbrzych?
Ostatnio zmieniony 2010-01-14, 20:00 przez Marcin_558, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Marcin_558 pisze:No jak ładnie kolejne nowe autobusy w Wałbrzychu będą
Taaa w zeszłym roku miało być 5 sztuk przegubów i jakoś ich za nadto nie widać... czyżby rok 2010 miał nam przynieść Citelisa o numerze taborowym #296 :D

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Autobusy możecie dostać o drugiej firmy która ma jeżdzić na liniach MPK w wyniku przetargu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Oj coś czuję, że tym konkurentem MPK będzie któryś z prywaciarzy jeżdżący już po Wałbrzychu mikrobusami. Irisbus - czy coś wiadom w tej sprawie ? ;)

wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: wnyku »

Może ktoś przybliżyć sprawę. Skąd wynika, że Wałbrzych chciałby się dzielić KM z prywaciarzami (po za tymi co obecnie)?

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Może ktoś przybliżyć sprawę. Skąd wynika, że Wałbrzych chciałby się dzielić KM z prywaciarzami (po za tymi co obecnie)?
Stąd:
Wiadomości Wałbrzyskie pisze:Ponad 32 miliony złotych kosztować będzie w pierwszym półroczu tego roku gminę Wałbrzych, zakup usług przewozowych komunikacji zbiorowej. Usługi będzie świadczyło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oraz nowy przewoźnik wybrany w drodze przetargu publicznego.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

http://regionalnatv.pl/?s=category&cid=2&mid=905

Co do innej firmy transportowej to nic nie wiem...

galant7

Post autor: galant7 »

www.fakty.com
Program informacyjny z dnia 05.08.2010:

Nieźle się Prezes tłumaczył...
A jaki niebotyczny zysk wypracowali w zeszłym roku :rotfl:
I z tego co mówi, szykuje się kolejny przetarg.
Ciekaw jestem czy sami wpadli na to, że trzeba ograniczyć koszty o 2 mln, czy też dostali takie polecenie? :chytry:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

A co z zakupami MPK Wałbrzych które miały być w tym roku?

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

galant7 pisze:Ciekaw jestem czy sami wpadli na to, że trzeba ograniczyć koszty o 2 mln, czy też dostali takie polecenie?
Był przetarg, ZDiK ustalił kwotę, MPK dało za dużo, DLA mniej ale i tak dla ZDiKu za dużo, jakby startowało samo MPK, to za pewnie pieniądze cudownie by się znalazły, a że jakieś "brzydkie DLA" się tu chciało wepchać to przetarg unieważniono, z wolnej ręki miasto przedłużyło im do końca roku koncesje no i MPK chce teraz "wprowadzić oszczędności" żeby być tańszym. Szkoda tylko, że likwidują etaty kierowców, mechaników i dyspozytorów (czyli tam, gdzie ludzi brakuje - w wakacje, co będzie po wakacjach?) a nie w biurach, gdzie pracowników jest zdecydowanie za dużo, a i pensje owych sa nieporównywalne z tymi "z dołu"... ale co tam, najwyżej firma podzieli los PKSu i krzyżyk im na drogę.
Marcin_558 pisze:A co z zakupami MPK Wałbrzych które miały być w tym roku?
Przetargi do dziś nie zostały ogłoszone, MPK zapewne nie ma pieniędzy na wkład własny, nie wiem, pewnie środków z Unii w takim wypadku też nie dostali. Tak czy siak zakupów na razie brak, jednak od nowego przetargu ZDiK będzie wymagać 10 przegubowców, a na chwile obecna MPK ma sprawnych nadających się do ruchu 8 - 7 Karos B961E i jednego Ikarusa 280.58B. Co do pozostałych dwóch Ikarusów MPK próbuje ciągle je reanimować, ale robią to nie tak jak trzeba, wymienili silniki i myśleli, że to wystarczy, jednak nie było tak łatwo, w #177 już pierwszego dnia po wymianie zepsuła się skrzynia biegów i nowy silnik poszedł się je... no padł. Po montowali w nich za małe chłodniczki i wozy się nadmiernie grzeją, silniki dostają po dupie, no cóż próżna pozorna oszczędność, myślę, że za pieniądze które wydali na remonty tych silników mogliby spokojnie jako rozwiązanie tymczasowe ściągnąć jakieś używane przeguby, ale cóż, jaka firma taki tabor, jak się dba, tak się ma, mam nadzieję, że prezes nie zabawi za długo a firmą zajmie się ktoś, kto będzie chciał ją ratować a nie szukać w niej szybkiego źródła dochodu... czas pokaże co dalej.

Awatar użytkownika
MADE IN HUNGARY
Kierowca
Kierowca
Posty: 166
Rejestracja: 2008-04-26, 15:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: MADE IN HUNGARY »

irisbus pisze: Przetargi do dziś nie zostały ogłoszone, MPK zapewne nie ma pieniędzy na wkład własny, nie wiem, pewnie środków z Unii w takim wypadku też nie dostali. Tak czy siak zakupów na razie brak, jednak od nowego przetargu ZDiK będzie wymagać 10 przegubowców, a na chwile obecna MPK ma sprawnych nadających się do ruchu 8 - 7 Karos B961E i jednego Ikarusa 280.58B. Co do pozostałych dwóch Ikarusów MPK próbuje ciągle je reanimować, ale robią to nie tak jak trzeba, wymienili silniki i myśleli, że to wystarczy, jednak nie było tak łatwo, w #177 już pierwszego dnia po wymianie zepsuła się skrzynia biegów i nowy silnik poszedł się je... no padł. Po montowali w nich za małe chłodniczki i wozy się nadmiernie grzeją, silniki dostają po dupie, no cóż próżna pozorna oszczędność, myślę, że za pieniądze które wydali na remonty tych silników mogliby spokojnie jako rozwiązanie tymczasowe ściągnąć jakieś używane przeguby, ale cóż, jaka firma taki tabor, jak się dba, tak się ma, mam nadzieję, że prezes nie zabawi za długo a firmą zajmie się ktoś, kto będzie chciał ją ratować a nie szukać w niej szybkiego źródła dochodu... czas pokaże co dalej.
Czekaj czekaj, do 20 grudnia mają do nas (BB) przybyć 3 nowe Mercedesy, więc może stare Ikarusy 280.26 sobie MPK od nas kupi :-P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jeśli MPK szuka na siłę oszczędności, to na pewno nie kupi nawet używanych Ikarusów ;)

marekJG

Post autor: marekJG »

irisbus pisze:tak się ma, mam nadzieję, że prezes nie zabawi za długo a firmą zajmie się ktoś, kto będzie chciał ją ratować a nie szukać w niej szybkiego źródła dochodu... czas pokaże co dalej.
Oj chyba zabawi. To co się dzieje w MPK odbywa się za cichym przyzwoleniem władz miasta. A te niebotyczne nagrody dla kadry kierowniczej w sytuacji, gdy pracownicy nie mają wypłaconych pensji byłyby wystarczającym powodem do wyrzucenia prezesa na zbity... Chyba tylko wybory coś zmienią.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”