[Wałbrzych] Komunikacja miejska

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

irisbus pisze:Przepisy o KM mówią o tym że pojazd musi posiadać 2 pary drzwi automatycznych.
KE!?
Poznańskie pszczoły (N4009) mają jedną parę drzwi.

misdroj

Post autor: misdroj »

Wczoraj (28.05.2007) byłem świadkiem bardzo nielegalnego zachowania jednego busiarza w Wałbrzychu. Wyjeżdżam z kierowcą #264 na linii "C" z pętli na Podzamczu.. godzina odjazdu, pikanie GPS-u... nagle koło nas przejeżdża z prędkością światła busiarz na..... linii "C". Zatrzymuje się jakieś 100 m. dalej, już za przystankiem początkowym i zabiera pasażerów zupełnie na nielegalu. I nie dość że się zatrzymał na przejściu dla pieszych, to jeszcze prawie w niego wjechaliśmy, gdyż zatrzymał się bardzo szybko na środku ulicy (a jechaliśmy tuż za nim). A potem cos gadał do nas, że "co my jedziemy tak przed nim(bo go wtedy wyprzedziliśmy).

No jak widać rozmowy naszego prezydenta miasta i samych busiarzy, że oni mają swoje rozkłady jazdy, są....... stekiem bzdur.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Ot takie różne numery busiarzy:

Biały busiarz na linii "5" nie ma tu przystanku, a ten tu urządza przerwę blokując całą pętlę:
Obrazek

Prezentacja złomu na końcowym "0":
Obrazek
A potem zawrotka przez drogę i jedziem dalej.

Stał blokując zatokę:
Obrazek

A potem ruszył prosto pod autobus:
Obrazek

Linia "10" ma przystanek 100m dalej, ale co tam, jego to nie obowiązuje:
Obrazek

I znów złom:
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ooops. Sytuacja w Wałbrzychu rzeczywiście jest poważna. Najbardziej jednak współczuję kierowcom MPK. Oni najbardziej są narażeni na chamstwo busiarzy :]

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

W związku z "oszczędnościami" w MPK, kierowcą i ich rodziną zabrano tzw. bilety wolnej jazdy. Tym samym miasto liczy na większe zyski z komunikacji miejskiej, niech się w zad pocałują z takimi oszczędnościami, dużo na tym nie zyskają, najwięcej stracą pracownicy, który dojeżdżają, gdyż oni także (nawet w służbowym ubraniu) za brak biletu dostaną mandat. Jak ja kocham wspaniałe pomysły naszej rady miejskiej, tylko dla czego oni, posłowie, senatorowie i inne służby jeżdżą za darmo ?

Imperator

Post autor: Imperator »

Ja proponuje zabrać troche z pensji urzeędników, i bedzie ok

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Imperator pisze:Ja proponuje zabrać troche z pensji urzeędników, i bedzie ok
Może służbowe auta są im nie potrzebne, KM więcej wtedy zarobi, przecież liczy się każdy pasażer :confused:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

irisbus pisze:Jak ja kocham wspaniałe pomysły naszej rady miejskiej, tylko dla czego oni, posłowie, senatorowie i inne służby jeżdżą za darmo ?
To żadna nowość. W republikach bananowych, władza zawsze, robi tylko sobie dobrze :mruga:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:Hmmm PKS to chyba nie KM
Ale też jeżdżą na liniach miejskich ;)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Dziś sprawą zajęła się TVN24, ciekawe czy jak się sprawa nagłośni to czy coś z tego będzie... A związkowcy za oknem wywiesili napis w stylu "Związki zawodowe są przeciwne podwyżce cen biletów",

A teraz z innej beczki, idziemy sobie dziś z kol. Misdrojem przez miasto, rozglądamy się za fajnymi "motywami", upatrzyliśmy dość ciekawe sztuki, a tu nagle busiarz wjechał i zasłonił widok... oni zaczynają mnie coraz bardziej irytowac ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

MKM Shadow pisze:
Amalio pisze:Hmmm PKS to chyba nie KM
Ale też jeżdżą na liniach miejskich ;)
No to jeśli jakiś PKS puszcza na miejskie linie H9-2x to ja się przeprowadzam na Ukraine...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

J-31 pisze:władza zawsze, robi tylko sobie dobrze
Hm... Czy tu aby nie ma podtekstu? :diabeł:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:Hm... Czy tu aby nie ma podtekstu? :diabeł:
A to pozostawiam już Twojej interpretacji :P

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

http://www.tvn24.pl/2051337,0,0,1,1,wideo.html - no to sprawa staje się coraz głośniejsza.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

irisbus pisze:no to sprawa staje się coraz głośniejsza.
No to jeszcze jest mała nadzieja, że Prezydent Wałbrzycha może lekko wyluzuje :mruga:

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

O a to jeden z tych co mają rozklady i nie jeżdżą przed autobusem:

Obrazek

misdroj

Post autor: misdroj »

Dzisiaj odbyła się narada Rady Miasta i Zarządu Spółki MPK Wałbrzych. Postanowienia... żadne :D Dlaczego? Pan Prezydent Wałbrzycha najpierw coś mówił, a w drugim zdaniu padały słowa, które zaprzeczały zdaniom poprzednim :D Zaś jeden z radnych stwierdził, aby każdy kierowca MPK wykupił sobie swój autobus, którym jeździ i aby wszystko było sprywatyzowane :D Śmiech na sali :)

BTW parę dni temu byłem świadkiem jak busiarz linii "A" zatrzymał się na przystanku, na którym zwykłe "A" się nie zatrzymuje. Ale "klient nasz Pan", trzeba go wszędzie wysadzić tak?

Poza tym za sprawą jednego z kierowców MPK w niektórych autobusach wiszą takie oto druczki. Można je zobaczyć na dołączonej mojej focie:
galeria/details.php?image_id=7465&mode= ... 8805bd0849

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

misdroj pisze:Poza tym za sprawą jednego z kierowców MPK w niektórych autobusach wiszą takie oto druczki. Można je zobaczyć na dołączonej mojej focie:
galeria/details.php?image_id=7465&mode= ... 8805bd0849
Chamstwo :/
misdroj pisze:Zaś jeden z radnych stwierdził, aby każdy kierowca MPK wykupił sobie swój autobus, którym jeździ i aby wszystko było sprywatyzowane
Może ten Pan twierdził, że wypłaty w MPK Wałbrzych kierowców są tak duże, że pozwalają ich na zakup autobusów tej firmy :mruga:
misdroj pisze:Ale "klient nasz Pan", trzeba go wszędzie wysadzić tak?
Co się dziwisz w końcu to prawie jak taxi, tylko bez dowozu pod sam dom ;)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Od 1.07.07 linia "3" zostaje przekształcona na linię komercyjną, nadal obsługiwaną przez MPK, ale bez nadzoru ZDiK. Od 9.07.07 dotąd pospieszne linie "A" i "C" będą się zatrzymywać na wszystkich przystankach, oprócz Chrobrego n/ż (tylko dla czego ?? przecie to mój przystanek) i Broniewskiego-Kaufland. Na linię "12" oraz "2" od 1.08.07 skierowane zostaną dodatkowe autobusy (dla gapowiczów, bo ci legalni będą jeździć z MPK liną "3", tudzież z busiarzami). Ogólnie jest gorzej niż to sobie można wyobrazić, chyba niedługo MPK czeka najgorsze...

adambol1

Post autor: adambol1 »

Tragedia... teraz A i C utracą status pośpiesznych i będą to kolejne zwykłe linie. Pewnie czasy przejazdów międzyprzystankowych też się zwiększą. :confused:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”