MPK/KASP Kielce

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
BarteG
Posty: 82
Rejestracja: 2010-08-12, 21:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: BarteG »

Czytam posty na forum Kieleckich Inwestycji
Noo... to tam to się dopiero samej prawdy dowiesz :diabeł: . Już nawet tam nie wchodzę, bo szlag mnie trafia jak widzę jakie tam co poniektórzy pierdoły wypisują.
I nie Radomiak tylko Radomianin
Kielce> Kielcok
Radom> Radomiok
Warszawa> Warszawiok
:retard:

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

gornik357 pisze:Bo prawda jest taka, że ostatnia pomyłka z trasą jaką ja sobie przypominam miała miejsce na linii numer 8, w wozie #597, czyli skasowanej cztery lata temu peerce.
Ja będąc w tym roku w Kielcach miałem okazję podziwiać jak kierowca linii 36 pomylił się koło Targów i pojechał za daleko. Cóż - widać, że u was organizacja ruchu przy okazji robót często się zmienia. :P A było to w październiku.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

gornik357 pisze:Kielce> Kielcok
Radom> Radomiok
Warszawa> Warszawiok :retard:
No to żeś palnął, szczególnie z tym ostatnim. U nas jest albo "warszawiak", albo "warsiawiak" (różnica ogromna), ale EOT, tutaj piszemy o ZTM/MPK/KASP Kielce :chytry:

Awatar użytkownika
BarteG
Posty: 82
Rejestracja: 2010-08-12, 21:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: BarteG »

U nas tak baby w autobusach odmieniają :D . EOT.

Awatar użytkownika
Biały
Posty: 276
Rejestracja: 2011-10-26, 01:22
Lokalizacja: Piła

Post autor: Biały »

muszyx pisze:Ja będąc w tym roku w Kielcach miałem okazję podziwiać jak kierowca linii 36 pomylił się koło Targów i pojechał za daleko. Cóż - widać, że u was organizacja ruchu przy okazji robót często się zmienia. A było to w październiku.
Ja akurat będąc w Kielcach z wiadomych względów :smile2: pojeździłem sobie linią 110. Kierowca coprawda trasy nie pomylił ale fajnie się jechało z przodu z dość dużą prędkością i patrzyło jak driver ostro wytrąbił wszystkie blachosmrody znajdujące się na buspasie. Dodatkowo przy skręcie w lewo wymijał wszystkie auta i stawaał przed krzyżówką i czy czerwone czy zielone przejeżdzał przez nią. Wszyscy kierowcy MPK tak robią w Kielcach :?: ;)

Awatar użytkownika
BarteG
Posty: 82
Rejestracja: 2010-08-12, 21:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: BarteG »

Eee... co Wy pieprzyta :confused: . 802 dzisiaj jeździ na 6/1 pod banderą MPK Kielce. A już myślałem, że się go pozbyliśmy. 804 też jeździ, widziałem go wczoraj na 6/1. Tak więc w Radomiu jest 801 lub 803. Ja stawiam na 801.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Panowie, proszę zakończyć kwestie jakichś bzdurnych wirtualny konfliktów na linii Radom - Kielce. Ten temat dotyczy tylko i wyłącznie ZTM/MPK/KASP Kielce. I tego proszę się trzymać :chytry:

Awatar użytkownika
BarteG
Posty: 82
Rejestracja: 2010-08-12, 21:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: BarteG »

Brygadę 6/1, czyli ostatni bastion edików w Kielcach wczoraj obsługiwał któryś z najstarszych obecnie kwadratów, czyli z tych z 1996 (#668-677). Na mieście nie było żadnego z edików, zaś na zajezdni widziałem tylko #802, ze zdjętymi oznaczeniami. Tak więc era Jelczy M081MB w Kielcach chyba dobiegła końca, ale nie wiadomo gdzie się podziały wozy #803 i #804.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Nie wiedzieć czemu, czekałem na tę chwilę :)

Wietrzenie magazynów w MPK zapowiada nowe Solarisy -.-

B@rteK

Post autor: B@rteK »

To ja dodam, że dziś na nocnej 101 jeździł również kwadrat, a konkretnie #673. Więc bye bye niska podłogo w nocy :P

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

MPK Kielce sprzedaje swoje MAZy i...
... testuje kolejne MAZy!

B@rteK

Post autor: B@rteK »

Ale na pewno ich nie kupi. A że są chętni na użyczanie pojazdów do testów, to czemu nie korzystać :lol:

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

B@rteK pisze:Ale na pewno ich nie kupi.
Bartku, nie bądź taki pewien. Nie wiadomo co strzeli do łba naszej prezesównej.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Z tego co wyczytałem to pani prezes planuje kupić midiki na linie komercyjne/gminne MPK Kielce(2xx).
O530 pisze:... testuje kolejne MAZy!
Testujecie MAZ 203 i 206 z Transexpo 2012 :)
Ostatnio zmieniony 2012-11-24, 00:19 przez Marcin_558, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Marcin_558 pisze:Z tego co wyczytałem to pani prezes planuje kupić midiki na linie komercyjne/gminne MPK Kielce(2xx).
To dobrze gdzieś czytałeś, ale z tego co ja się orientuję to w grę jak najbardziej wchodzi Urbino 10, a nie jakieś MAZy :)

B@rteK

Post autor: B@rteK »

Szczerze wątpię by inwestowali 10 metrowe autobusy, bo spalanie niewiele się różni od 12 metrowego autobusu, a tych jest dostatek. Na dodatek pozbywają się Jelczów M081MB które mogłyby jeździć na komercyjnych, ale widocznie nie ma takiej potrzeby.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

O zakupie 10 metrowych autobusów słyszę już od dłuższego czasu i prawdopodobnie MPK sfinalizuje ten zakup :P

Loginer
Posty: 15
Rejestracja: 2010-05-02, 22:59
Lokalizacja: ...

Post autor: Loginer »

Zdjęcie białego Maza 203 testowanego przez kieleckie MPK na linii komercyjnej 202: http://phototrans.pl/14,593471,0,______ ... _VL23.html

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

MPK znów płaci kary za wiek autobusów

Tysiąc złotych dziennie, to kara, którą Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach płaci Zarządowi Transportu Miejskiego. Jak co roku, przewoźnik ma problem z zagwarantowaniem, wymaganego średniego wieku autobusów, który wynosi 9 lat.

Prezes MPK Elżbieta Śreniawska wyjaśnia, że w ubiegłym roku spółka kupiła 28 nowych autobusów, ale okazało się, iż to nie wystarczy do osiągnięcia wymaganego wieku samochodów. Przewoźnik musi dokupić kolejne auta. Umowa na 6 autobusów przegubowych została już podpisana, ale pojazdy przyjadą dopiero w przyszłym tygodniu. Zanim to nastąpi, MPK będzie musiało płacić karę umowną - ubolewa Elżbieta Śreniawska.

Najnowszy zakup autobusów pozwoli na obniżenie średniego wieku pojazdów, a w związku z tym zaprzestanie naliczania kary. W najbliższym czasie, do kieleckiego MPK przyjdzie jeszcze 5 krótkich autobusów: 2 Solarisy, 2 Mazy i 1 Mercedes.
http://www.radio.kielce.pl/page,,MPK-zn ... f0b4c.html


Elżbieta chyba powariowała! Sprzedaje szroty i jak się okazuje, z powrotem je kupuje... MKM z Kielc obstawiają na 2szt. MAZa 206 i 1szt. Citaro K.

Zobaczymy co z tego wyjdzie :P

ppln

Post autor: ppln »

A nie mogą kupić jakiegoś nowego Seicento i wpisać go jako autobusu? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”