P.P.U.H. KŁOSOK / A-21 / ASKA / V-BUS

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:A od kiedy trzeba zgłaszać podwykonawcę Jeżeli nie było to w pzretargu zabronione to Kłosok może nawet wcale na tej linii nie jeździć.
Nie trzeba, ale wydaję mi się, że w przetargu wyraźnie pisało, że nie może jeździć podwykonawca na tej linii.
Amalio pisze:No jak 30HE skoro 730HE jest na twoim drugim zdjęciu
*#KR 813HE, więc ten z pewnością należy do Kłosoka. Wybacz za błąd.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Shadow238 pisze:
*#KR 813HE, więc ten z pewnością należy do Kłosoka.
Raczej nie należy, bo ma stary wyświetlacz. To jest najprawdopodobniej trzeci V busa.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Shadow238 pisze:W autobusie wymieniono część tapicerki siedzisk
W części autobusów Veolia wymieniała tapicerkę foteli. Nie na wszystkich, w części. Czasami było tak, że każdy fotel miał inny kolor tapicerki. Rozumiem, że taki stan jest obecnie - czyli obecny właściciel niczego nie zmienił ;)
Shadow238 pisze:(nie spodziewałem się, że po prawej stronie pomiędzy I a II drzwiami nie ma podwójnych siedzeń, tylko są pojedyncze)
Tak to była ich zaleta - chociaż jest też pewna wada, bo te fotele są na podeście... jako ciekawostkę napiszę Ci, że radomskie (MPK) SU12 z tamtego okresu - czyli też pierwsza wersja - miały w tym miejscu rzeźnię i nie było podestu :P
Shadow238 pisze:Co do jazdy- powiem Ci J-31, że raczej nie mam zastrzeżeń do nich, jedzie się w miarę sprawnie i cicho, silnik brzmi dobrze (nie słychać, aby był zajechany). Drzwi co prawda otwierają się powoli, ale blokada uniemożliwiająca ruszenie z otwartymi drzwiami nadal działa.
Dzięki Shadow. Cieszę się, że te autobusy są znów na chodzie. Chociaż potwierdzam słowa KB - silnik terkocze. No, ale to taki ich klimat. One od początku takie były terkoczące - bardzo lubiłem słuchać pracy tego silnika ;)

A propo. Czy we wszystkich sprowadzonych Solarisach wmontowano boczne wyświetlacze ?

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:Rozumiem, że taki stan jest obecnie - czyli obecny właściciel niczego nie zmienił
Zgadza się.
Tak to była ich zaleta - chociaż jest też pewna wada, bo te fotele są na podeście... jako ciekawostkę napiszę Ci, że radomskie (MPK) SU12 z tamtego okresu - czyli też pierwsza wersja - miały w tym miejscu rzeźnię i nie było podestu
Na tej linii to akurat zaleta ;)

Awatar użytkownika
MADE IN HUNGARY
Kierowca
Kierowca
Posty: 166
Rejestracja: 2008-04-26, 15:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: MADE IN HUNGARY »

2 czechowickie SU12 z 2000 i jeden z 2001 też mają między 1 i 2 drzwiami pojedyncze fotele (po stronie drzwi).

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

W DLA W-w też tak jest.

YGH

Post autor: YGH »

!!!! Dzisiaj ok. godz. 4.00 na Bazie w Wodzisławiu z Kłosokowego Solarisa skradziono główny komputer (wartość ok. 15 tys. zł) ciekawe komu przyda się taka rzecz?? Dodam tyle że V-busowcy robią w ¯orach Solarisa i o 4 rano mieli być niby w ¯orach (ich Transit był na zajezdni i stał za kłosokowym solarisem)!!!!!!! ...bez komentarza!

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

A ja myślałem, że to we Wrocławiu w zaj. jest źle (tramwajowych - malowanie grafitii), a tutaj kradzież na zajezdni, i to nie bylejaka ;) Ech, kiedy ludzie się czegoś nauczą...

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

9507 pisze:A ja myślałem, że to we Wrocławiu w zaj. jest źle (tramwajowych - malowanie grafitii), a tutaj kradzież na zajezdni, i to nie bylejaka ;)
Tak tyle, że problem w tym, że zajezdnia jest mała ( a autobusów dużo, więc łatwo się "rozpłynąć" miedzy nimi), ogrodzona zwykła siatką i na dodatek część wozów stoi po za ogrodzeniem.

YGH

Post autor: YGH »

i w dodatku jest dość ciemno!

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

YGH pisze:i w dodatku jest dość ciemno!
Dodajmy do tego fakt, że zajezdnia jest raczej na odludziu :]

Siera

Post autor: Siera »

To był Solaris jeżdżacy w Rybniku?

YGH

Post autor: YGH »

Tak, ten co spalił się w nim rorusznik

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawy jestem, po co komuś ten komputer z Solarisa ? :nuts:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Opylą po cichu na jakieś zadupie (na Wschód nie ma co liczyć) i trochę na tym zarobią

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Dzisiaj widziałem w Rybniku #17 (#SZO 46LW) na linii 52.. teraz pytanie do kol. z GOP-u, wiadomo co za niego wjechało ?

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

KB pisze:Dzisiaj widziałem w Rybniku #17 (#SZO 46LW) na linii 52.. teraz pytanie do kol. z GOP-u, wiadomo co za niego wjechało ?
Podobno zadebiutował trzeci SU12 od Kłosoka na 23, stąd zapewne odesłali MAN-a.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

A dzisiaj zadebiutował, czwarty solaris jeżdżący w Rybniku., #KR 733HE, zatem mamy tak: #KR 732HE do #KR 735HE ;]

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Kłosok wygrał przetarg na linie 147. Jak widać rozwija się ta firma dalej :) Wie ktoś co Kłosok musi wystawić na te linie ?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Coś nowego. Mi ten przetarg wygląda na ustawiony. Ale Kłosok nie był jego faworytem. Tak czy inaczej:
- Trzy niskopodłogowe wozy
- troje drzwi każdy
- jeden min 2006 rok i pozostałe min 1993 rok

Mi to wygląda na kolejne e warszawskie Solarisy+jakiś nowy autobus.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”