PGK Suwałki

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Może i na 120M chętni się znajdą, ale co do Peerek to nie wiem czy ktoś je kupi nie wspominając o Migach.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jezus Maria :shocked: PGK jest normalnie uczciwe, aż do bólu. Popatrzcie chociażby na to zdanie :cool:
Z powodu wymiany obecnego taboru autobusowego na nową technologię obsługi pasażerów Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Suwałkach Sp. z o.o. wybrało najbardziej wyeksploatowane pojazdy Zakładu Komunikacji Miejskiej i po dokonaniu oceny technicznej niektóre z nich przeznaczyło do sprzedaży
Reasumując - chcemy sprzedać nawiększe wraki z naszej firmy. Potencjalni chętni błagani są o kupno :lol:

W ten sposób, to oni tych autobusów tak szybko nie opylą. No i jeszcze ciekawostka. Nie wiedziałem, że Irisbus Crossway LE to jest "nowa technologia obsługi pasażera" :rotfl:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:W ten sposób, to oni tych autobusów tak szybko nie opylą
Myślisz, że potencjalni nabywcy patrzą na te pierdoły zamiast na cenę i stan?
J-31 pisze:No i jeszcze ciekawostka. Nie wiedziałem, że Irisbus Crossway LE to jest "nowa technologia obsługi pasażera"
No co, w porównaniu z tymi Jelczami ma np. niską podłogę

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Myślisz, że potencjalni nabywcy patrzą na te pierdoły zamiast na cenę i stan?
Owszem, potencjalny nabywca, który przyjedzie do Suwałk i obejrzy sobie te autobusy, będzie patrzył na faktyczny stan pojazdów - ale pisząc "sprzedajemy najgorszy złom" - już na starcie zniechęcają potencjalnych chętnych. ;)
plocmaster pisze:No co, w porównaniu z tymi Jelczami ma np. niską podłogę
Dobra, to aż ciekawy jestem, co by napisali, gdyby kupili - zamiast tych Irisbusów - np. Mercedesy Citaro II. Jeśli dla nich Irisbus Crossway LE, to jest "nowa technologia", to czym musi być Citaro - "kosmiczną technologią" ? :mruga:

mars84
Ekspert
Ekspert
Posty: 178
Rejestracja: 2008-07-12, 22:27
Lokalizacja: Łozina/Wrocław

Post autor: mars84 »

J-31 pisze:
plocmaster pisze:Myślisz, że potencjalni nabywcy patrzą na te pierdoły zamiast na cenę i stan?
Owszem, potencjalny nabywca, który przyjedzie do Suwałk i obejrzy sobie te autobusy, będzie patrzył na faktyczny stan pojazdów - ale pisząc "sprzedajemy najgorszy złom" - już na starcie zniechęcają potencjalnych chętnych. ;)
plocmaster pisze:No co, w porównaniu z tymi Jelczami ma np. niską podłogę
Dobra, to aż ciekawy jestem, co by napisali, gdyby kupili - zamiast tych Irisbusów - np. Mercedesy Citaro II. Jeśli dla nich Irisbus Crossway LE, to jest "nowa technologia", to czym musi być Citaro - "kosmiczną technologią" ? :mruga:
Nie zgodzę się. Jasne postawienie sprawy sprawi, że firma uniknie zapytań od potencjalnych kupców chcących tanio kupić dobry autobus. Dzięki dokładnemu wyjaśnieniu ich stanu technicznego zgłaszać się będą tylko zdecydowane osoby np. złomiarze, którzy szukają właśnie takich ofert.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

plocmaster pisze:No co, w porównaniu z tymi Jelczami ma np. niską podłogę
W używanych Manach jest jej jeszcze więcej.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

A ich Solarisy są 100% LF...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

9507 pisze:A ich Solarisy są 100% LF...
A właśnie dobrze, że o nich Przypomniałeś. Zupełnie wyleciały mi z pamięci. Faktycznie PGK ma SU12... najwyraźniej dla PGK - Solaris Urbino to nie jest "nowa technologia" :rotfl:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Amalio pisze:W używanych Manach jest jej jeszcze więcej.
Też mają nową technologię, wprawdzie ciut nieświeżą, ale nadaje się do spożycia
9507 pisze:A ich Solarisy są 100% LF...
Też mają tą technologię. Nie znacie się :D

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Suwałki i 15 autobusów Miasto Suwałki otrzymało dofinansowanie w ramach projektu „Poprawa funkcjonowania systemu transportu publicznego miasta oraz gminy Suwałki –etap II”Przedsięwzięcie obejmie m.in.: zakup 15 autobusów przystosowanych do potrzeb użytkowników w tym do przewozu osób starszych i niepełnosprawnych, wybudowanie 8 nowych zatok autobusowych oraz modernizację 16 istniejących zatok, termomodernizację budynku naprawy pojazdów, zakup pojazdu pomocy technicznej i zakup pojazdu wsparcia logistycznego. Ponadto nastąpi wzrost długości miejskich linii autobusowych o 34 km (nowa linia autobusowa) oraz zostanie wydłużona trasa podmiejska o 4 km. Ogólna wartość projektu to 22 363 774,08 zł. Wartość dofinansowania wynosi 17 854 688,88 złotych, co stanowi 81,12% kosztów kwalifikowalnych. Okres realizacji projektu: 2009-2010. Przypomnijmy, że w tym roku Suwałki dzięki dofinansowaniu z unijnych środków zakupiły 12 niskowejściowy autobusów Irisbus Crossway. Samorząd pozyskał na ten cel około 10 milionów złotych. Teraz kwota będzie prawie dwa razy większa.

Infobus
http://infobus.pl/text.php?from=main&id=29015

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

W sumie całkiem niezłe dofinansowanie. Cały czas coś tam się dzieje. Cieszy mnie to, że dofinansowanie ów, nie obejmuje tylko zakupu taboru, ale także kilka innych celów. Na szczęście nie modernizują wiat przystankowych, bo co chwile ktoś je niszczy z reguły :confused: .

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Suwałki zakupią 15 nowych autobusów

http://www.infobus.pl/text.php?id=30470&from=main
Pozytywna informacja :)

marekJG

Post autor: marekJG »

Suwałki są dobrym przykładem modernizacji taboru za pieniądze unijne. Miasto stosunkowo biedne, potarfiło wyrwać znaczną ilość pieniędzy. Zobaczymy w co etraz zainwestują. Może Solbus powalczy o rynek.

Lopez

Post autor: Lopez »

O szansach Solbusa tak sobie piszemy od co najmniej dwóch lat i jakoś do tej pory nic z tego nie wyszło. A tymczasem Solaris nie zasypuje gruszek w popiele...

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Najpóźniej w ciągu dwóch najbliższych tygodni na ulicach Suwałk pojawią się nowe autobusy komunikacji miejskiej. 15 mercedesów przyjedzie aż z Turcji. - Nowoczesne pojazdy będą wyposażone między innymi w monitory i system liczenia pasażerów- powiedział Radiu 5 Janusz Krzyżewski, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Suwałkach. Natomiast kilkanaście obecnie używanych autobusów zostanie sprzedanych i trafią one do Rosji i na Ukrainę.
http://infobus.pl/text.php?from=archive&id=35118

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To ciekawe. Co tydzień zaglądam do Wolicy, ale w zeszły weekend nie widziałem tam nic miejskiego... no, ale skoro nowe Conecto LF mają się pojawić w ciągu dwóch tygodni w Suwałkach, to pewnie coś już stoi. A przynajmniej powinno. :cool:

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: PGK Suwałki

Post autor: Marcin N »

Odkop niezły ale myślę, że warty uwagi. Najmniejsze miasto w PL umieszczane na każdej mapie pogodowej zakupiło sobie "nowego" przegubowca:
http://phototrans.pl/14,699988,0,MAN_NG313_157.html

Awatar użytkownika
Biały
Posty: 276
Rejestracja: 2011-10-26, 01:22
Lokalizacja: Piła

Re: PGK Suwałki

Post autor: Biały »

Ciekawe czy zakup ten spowodowany jest potrzebami przewozowymi czy to zwykłe "widzi mi się" przewoźnika :?:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Re: PGK Suwałki

Post autor: Amalio »

Widzimisię przewoźnika? Pokaż mi kogoś kto dla widzimisię kupuje przegubowy autobus. Bo to były ewenement na skalę kraju. W PGK mają stare przechodzone NG, a że kupują ciągle kilkunastoletnie używki, to chyba nie ma nic dziwnego w tym, że co kilka lat muszą kupować następne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”