PKM Jaworzno

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

KB pisze:Jechałem 19 października #040 i fakt.. chyba najgorsze auto jakim kiedykolwiek jechałem
Myślisz, że Omnie będą lepiej wyglądały (i to znacznie szybciej)?

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Oby po 16 latach wyglądały lepiej ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

KB pisze:Oby po 16 latach wyglądały lepiej
Jeśli PKM będzie o nie dbał to czemu mają wyglądać źle, wszystko zależy tylko i wyłącznie od kultury zaplecza technicznego ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Shadow238 pisze: Myślę, że chodzi też o to, aby te autobusy nie zaniżały średniego wieku całego taboru.
Chyba zawyżały - literówka

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Obrazek
PKM&WPK pisze:To już definitywny koniec liniowego kursowania Ikarusów w Jaworznie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Należało się tego spodziewać - szczególnie teraz, po dostawach nowych autobusów. Szkoda tylko, że "deskorolki" zastąpią wysłużone, ale jednak przegubowe Ikarusy 280. W tych MAN-ach wcale nie będzie wygodniej niż w Ikarusach :]

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

J-31 pisze:Szkoda tylko, że "deskorolki" zastąpią wysłużone, ale jednak przegubowe Ikarusy 280.
W PKM Sosnowiec dzieje się tak samo.
W tych MAN-ach wcale nie będzie wygodniej niż w Ikarusach
A kto by się interesował pasażerem w GOPie, ważne że autobus tańszy i że płaci się za niego tak samo jak za przeguba.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:W tych MAN-ach wcale nie będzie wygodniej niż w Ikarusach
Odwrotnie napisałeś- w tych autobusach będzie ciaśniej niż w Ikarusie ;)
Marcin_FTŚ pisze: kto by się interesował pasażerem w GOPie, ważne że autobus tańszy i że płaci się za niego tak samo jak za przeguba.
Ale za to nowy, niskopodłogowy, cichy, itd.
Poza tym słyszałem, że w Warszawie też "deskorolki" traktuje się jako tabor C (z tym, że oni kupują normalne przegubowe autobusy i nie zastępują ich deskorolkami jak u nas).

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Shadow238 pisze:
J-31 pisze:W tych MAN-ach wcale nie będzie wygodniej niż w Ikarusach
Odwrotnie napisałeś- w tych autobusach będzie ciaśniej niż w Ikarusie ;)
Bo wygodne to one są :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Shadow238 pisze:Poza tym słyszałem, że w Warszawie też "deskorolki" traktuje się jako tabor C (z tym, że oni kupują normalne przegubowe autobusy i nie zastępują ich deskorolkami jak u nas).
Tak było. Tzn. przez krótki okres czasu MZA i ZTM robiły dokładnie to samo co co aktualnie śląskie PKM-y (Jaworzno i Sosnowiec) oraz KZK GOP - chciano podmieniać deskorolkami, Ikarusy 280.

W mediach jakiś "specjalista" tłumaczył, że tak jest "taniej, bo autobus 15-metrowy nie ma często psującego się przegubu". Mniej więcej taki tekst znalazłem gdzieś w gazecie :retard:

I MZA kupiło spore ilości "deskorolek". Najpierw Neoplanów N4020 (w sumie 104 szt.), a potem SU15 (w sumie 168 szt + 44 szt. Connex W-wa)

Na szczęście ktoś się opamiętał i już żaden z przewoźników nie kupuje 15-metrowców. ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

J-31 pisze:Na szczęście ktoś się opamiętał i już żaden z przewoźników nie kupuje 15-metrowców.
Ja mam nadzieję że w GOPie też się opamiętają i skończą zakupy deskorolek, te autobusy po prostu nie są w stanie zastąpić przegubowego autobusu. A i nie nadają się na wszystkie linie, świetnym przykładem może być tutaj linia 55 w Sosnowcu przemierzająca ciasne uliczki na Środuli.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Ale jak widać tylko w Sosnowcu mają jakąś dysfunkcję mózgu że kupują deskorolki :chytry: (ktoś tu na forum pisał, że w Jaworznie tłumaczy się to przeprowadzonymi badaniami nad potokami). Inni kupują jakoś przeguby. Nawet wśród prywaciarzy nie widać jakiegoś specjalnego zainteresowania tymi pojazdami.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Obrazek
No i w końcu dojechały pozostałe 4 SM10 :) :!:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KB pisze: No i w końcu dojechały pozostałe 4 SM10 :) :!:
Pozostałe cztery :?: A ten pierwszy nie wrócił tak czasem z powrotem do Solca z powodu jakichś usterek :?:

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

Podobno wrócił do producenta do poprawki, więc z pozostałymi wrócił dzisiaj do Jaworzna.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Grunt, że Solbus wywiązał się z zadania, co osobiście mnie cieszy ;)

Egon

Post autor: Egon »

Amalio pisze:Ale jak widać tylko w Sosnowcu mają jakąś dysfunkcję mózgu że kupują deskorolki :chytry:
Skoro KZK GOP zalicza jedne i drugie do tej samej klasy taboru, to ja się nie dziwię, wszak sztywniaki są tańsze. W KM jest dla nich miejsce, ale na pewno nie jako zamienniki dla przegubowców. Choć w sumie wolałbym mieć linię obsługiwaną co 20 minut sztywniakiem niż co 30 przegubowcem.
Amalio pisze:(ktoś tu na forum pisał, że w Jaworznie tłumaczy się to przeprowadzonymi badaniami nad potokami).
To by się zgadzało z moimi obserwacjami. IMO na A, E, J wystarczą. Na S spokojnie starczą krótkie. Przegubowce w PKM J. w zasadzie są potrzebne tylko na 302 w szczycie i na 321bis - no, może jeszcze na niektórych kursach 312 by się przydały.

Amalio pisze:Inni kupują jakoś przeguby. Nawet wśród prywaciarzy nie widać jakiegoś specjalnego zainteresowania tymi pojazdami.
Meteor/Irex, Transgór i Omnitech/Kłosok jednak trochę ich kupiły... ;)

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Na otomoto pojawiły się oferty sprzedaży części z ex. jaworznickich wozów:
:strzałka: http://otomoto.pl/volvo-b10l-T2137001.html
:strzałka: http://otomoto.pl/scania-scania-cn113cll-T2136999.html

Dan-Złom?

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »


Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

No proszę, nie powiem ciekawy i ładnie prezentujący się wózek, miejmy nadzieje że nie będzie awaryjny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”