PolskiBus.com

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zapomniałem Wam napisać, ale najwyraźniej firma przeprowadziła wczoraj akcję promocjyjną w Warszawie.

Ich dwa, czerwone, VanHoolle TD921 przejechały mi przed oknem na Królewskiej, kierowały się albo w stronę pl. Piłsudskiego, albo na Krakowskie Przedmieście. Mignęły mi przez chwilę, ale zrobiły na mnie spore wrażenie.

Niestety nie miałem cyfrówki, więc nie zrobiłem zdjęć. A ze względu na duże obłożenie obowiązkami oraz zaskoczenie, nie miałem czasu by dokładniej się przyjrzeć tym autobusom. :confused:

Ich reklamy pojawiają się już w Warszawie. Jedną widziałem na Ursynowie ;)

I jeszcze link do artykułu w Gazecie. Oni wczoraj faktycznie promowali się w Warszawie

:strzałka: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... ednia.html

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

W Bydgoszczy będzie nawet prezentacja tych autobusów:
W czwartek firma będzie się prezentowała na Starym Rynku w Bydgoszczy. W godz. od 10 do 15 będzie można zobaczyć nowoczesne autobusy przewoźnika.

http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... towke.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To będzie już druga prezentacja autobusów (po Warszawie), coś czuję, że chyba objadą one trochę kraju, pokażą się tu i tam - w sumie przewoźnik ciekawie się zapowiada ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:To będzie już druga prezentacja autobusów (po Warszawie), coś czuję, że chyba objadą one trochę kraju, pokażą się tu i tam - w sumie przewoźnik ciekawie się zapowiada ;)
Na czymś trzeba zbudować sukces. I widać, że podchodzą do tego z głową. A że pieniądze daje Stagecoach to mają za co się promować i robią to z rozmachem.

Ziarek

Post autor: Ziarek »

To skoro będzie prezentacja w drugim mieście, w Bydgoszczy, to może zrobią prezentacje w każdym mieście, w którym PolskiBus będzie miał przystanek.

Od 19 czerwca pierwsze kursy.

Lista przystanków przewoźnika:
1. Berlin - stacja ZOB (Zentraler Omnibusbahn) przy ulicy Messedamm w zachodniej części miasta w pobliżu wieży radiowej, obok centrum wystawowego w dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf.
2. Białystok - ul. Bohaterów Monte Cassino obok dworca PKS na peronach komunikacji miejsko-regionalnej.
3. Bratysława - przy stacji autobusowej Mlynské Nivy (ul. Karadzicova) we wschodniej części Centrum miasta).
4. Bydgoszcz - ul. Jagiellońska 81, pomiędzy centrum handlowym Focus Mall, a rondem Fordońskim (w połowie drogi między ulicami Wyczółkowskiego i Kolbergera).
5. Częstochowa - Al. Wolności 45 na dworcu PKS.
6. Gdańsk - Przystanek ”Oliwa Pętla Tramwajowa” zlokalizowany jest przy pętli tramwajowej na przystanku komunikacji miejskiej. Drugi przystanek: Przystanek Hala ”Olivia” zlokalizowany jest na przystanku komunikacji miejskiej na Al. Grunwaldzkiej przy Hali Olivia.
7. Katowice - dworzec autobusowy przy ul. Piotra Skargi.
8. Kielce - ul. Czarnowska 12, dworzec PKS, stanowisko międzynarodowe.
9. Kraków - ul. Bosacka, górna platforma Regionalnego Dworca Autobusowego.
10. Łódź - ul. Włókniarzy, dworzec autobusowy Łódź Kaliska.
11. Lublin - Al. Tysiąclecia, PKS Wschód.
12. Ostróda - ul. Sikorskiego, dworzec autobusowy.
13. Piła - ul. Kwiatowa 18, dworzec autobusowy.
14. Poznań - dworzec komunikacji miejskiej Górczyn w południowo-zachodniej części miasta położonego przy drodze krajowej nr 5.
15. Praga - stacji autobusowej „Florenc” wygodnie usytuowanej w centrum miasta, tuż obok stacji metra o tej samej nazwie.
16. Szczecin - przystanek autobusowy komunikacji miejskiej „Dworcowa” na Nabrzeżu Wieleckim.
17. Toruń - dworzec autobusowy Veolia Transport przy ulicy Dąbrowskiego 8/24.
18. Warszawa - ul. Puławska 145, na pętli autobusowej Metro Wilanowska (nr stanowiska 14)
19. Wiedeń - stacja autobusowa Sudtirolerplatz, usytuowana lekko na południe od centrum miasta i blisko dworca kolejowego Sudbahnhof.
20. Wrocław - ul. Sucha, dworzec Polbus-PKS.

Ceny biletów wyglądają tak:
1 zł, 5 zł, 10 zł, 20 zł, 30 zł, 40 zł 70 zł, 80 zł (jak na razie trafiłem na takie ceny, przeglądając przykładowe połączenia).
Ciężko pokazać na przykładach ceny, bo praktycznie co następny dzień to inna cena, zazwyczaj poniedziałek ma stałe i najniższe ceny względem pozostałych dni.
Za symboliczną złotówkę (mówiąc tu o cenie biletu, bez ceny rezerwacji) pojedziemy w dni robocze z Krakowa do Katowic / z Katowic do Krakowa; za 5 zł Kraków - Warszawa / Warszawa Kraków; 10 zł i tu jest dziwnie, bo krócej a drożej Kielce - Kraków / Kraków - Kielce, za tą samą cenę Kielce - Warszawa / Warszawa - Kielce; za 20 zł pojedziemy z Warszawy do Berlina, Bratysławy oraz Wiednia i z powrotem; za 40 zł z Warszawy do Pragi tu też drożej, a krócej niż choćby do Wiednia. Ceny sprawdzane na 27 czerwca (poniedziałek), reszta cen tych wyższych (70 i 80 zł) to ceny do miast po za Polską w dni pierwszego tygodnia kursowania.

Czasy przejazdów (kilka wybranych):
2h 50min - Warszawa - Kielce
4h 50min - Warszawa - Kraków
10h 35min - Warszawa - Berlin
10h 55min - Warszawa - Bratysława
12h 20min - Warszawa - Praga
12h 35min - Warszawa - Wiedeń
5h 50min - Warszawa - Poznań
3h 20min - Warszawa - Białystok
6h 10min - Warszawa - Gdańsk
1h 55min - Kielce - Kraków
1h 30min - Kraków - Katowice

Na koniec recenzja linii, tu tylko o tej na której mogę często uczęszczać:
Tak wiec Kielce - Warszawa, dzięki PB mogę się dostać do Warszawy średnio o 30 minut od innych przewoźników, szkoda tylko że jest jedno połączenie, o 1 wyjazd a po 4 na miejscu, wiem że ma to uzasadnienie takie, że czas jest tak ułożony by móc swobodnie przesiąść się na inne połączenie w Warszawie, ale nie każdy będzie po to jechał do Warszawy. Na pewno wile będzie osób, które będą jechać w celu służbowym, coś załatwić, do rodziny/znajomych, czy na jakieś akcje np. Noc Muzeów itp. Przecież nie będziemy się komuś z rodziny czy znajomemu zwalać na głowę o 4 rano, spraw o tej porze też się nie załatwi, albo jak ktoś jedzie na "akcje" typu Noc Muzeów czy też inne i nie ma znajomego, kogoś z rodziny w Warszawie i co robić? Tułać się po mieście kilka godzin, czy iść na centralny przespać się? O takich osobach też trzeba pomyśleć, trzeba też sprawdzić jakie pory dnia są rentowne, a później te nie rentowne usuwać i firma od razu będzie miała wiedzę nt. popytu o danej godzinie w danym regionie.

ppln

Post autor: ppln »

Na ile te czasy są wiarygodne? Bo Łódź-Poznań w 3 godziny za 5 zł to całkiem atrakcyjna oferta w porównaniu do TLK jadącego 3.30 za 50 zł czy kombinacji z IC za ponad 100 (linia Łódź-Kutno jest w tak opłakanym stanie, że mogliby tam wozić drezyną ręczną i byłoby tak samo szybko)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Ja przejrzałem interesujące mnie połączenia i jestem zadowolony :)

Co do samych autokarów. To prawda, że mają wygospodarowane miejsce na wózek inwalidzki. I wygląda to tak:
http://busandcoach.com/images/2/lgnews1 ... way2SQ.jpg

Tak więc wielkie brawa za to, że naprawdę myśli się o pasażerach.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:(linia Łódź-Kutno jest w tak opłakanym stanie, że mogliby tam wozić drezyną ręczną i byłoby tak samo szybko)
A2 Łódź-Poznań jest w o wiele lepszym, stąd ta konkurencyjność. w ogóle to dla mnie to jest aż trochę dziwne, że PKSy jeszcze nie wsiadły na tą trasę

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Dziś odbyła się prezentacja PB w Kielcach. Tylko praktycznie nikt o tym nie wiedział, bo podali info na Fejsie.

Tigin

Post autor: Tigin »

Dziś z kolei prezentują się na katowickim rynku. Trzeba przyznać, że na żywo te VanHoole robią wrażenie :)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

No właśnie, gdybym to ja ino wiedział... Akurat od 10-12 siedziałem na stawowej w knajpie, więc blisko bardzo miałem...

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Tigin pisze:Dziś z kolei prezentują się na katowickim rynku. Trzeba przyznać, że na żywo te VanHoole robią wrażenie :)
To fakt, mimo nielubianego przez niektórych czerwonego koloru, siedzi się wygodnie.. ale żeby nie było za bardzo miło, to nie polecam pierwszych 2 rzędów nad kierowcą, strasznie ciasno (dla osoby powyżej 185cm wzrostu) niestety nie było najlepiej ;)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Najbliższe prezentacje:
* 10 czerwca (piątek) - w Częstochowie (Stary Rynek) i Toruniu (Uniwersytet Kopernika przy Auli)
* 11 czerwca (sobota) - w Warszawie (równolegle pod C.H. Reduta oraz M1 Marki)
* 13 czerwca (poniedziałek) - w Gdańsku (Targ Węglowy) i we Wrocławiu (Renoma Centrum Handlowe)
* 14 czerwca (wtorek) - w Białymstoku (C.H. Zielone Wzgórza) i w Łodzi (Manufaktura)
* 15 czerwca (środa) - w Lublinie (Galeria Olimp)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

W Bydgoszczy będzie nawet prezentacja tych autobusów:


W czwartek firma będzie się prezentowała na Starym Rynku w Bydgoszczy. W godz. od 10 do 15 będzie można zobaczyć nowoczesne autobusy przewoźnika.

http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... towke.html

Prezentacja się odbyła:

http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... odami.html

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

O Krakowie chyba zapomnieli...

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Odbyła się wtedy kiedy była w Kielcach (podobno).

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Wojtek-MKM pisze:O Krakowie chyba zapomnieli...
Przecież we wtorek byłą pod PKP.

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Ale info to nikt nie podał...

Lopez

Post autor: Lopez »

PolskiBus trenuje swoich klientów w korzystaniu z Facebooka. Trzeba przywyknąć, że dla oszczędności będą komunikować się głównie tą drogą.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

To nie jest oszczędność, a podążanie za trendami. Mnóstwo ludzi ma facebooka, więc się reklamują na facebooku i tą drogą kierują do ludzi informacje. Teraz każdy powiadamia innych przez twettery facebooki itp. Toteż nie wiem czego innego się spodziewasz.
Nawet ja mam na "fejsie" konto i śledzę w ten sposób newsy związane z Lotus Renault.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”