PolskiBus.com

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Amalio pisze:Ale wskaż firmę która działa tak prężnie i oferuje taki standard jak Polski Bus.
Nie zapominajcie, że PolskiBus.com ma potężny kapitał za plecami, którego nie mają chociażby PKSy. Dla holdingu Soutera zakup 50 autobusów to nie jest nic wielkiego. ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Gadzie pisze:Dla holdingu Soutera zakup 50 autobusów to nie jest nic wielkiego. ;)
Ale czy właściciel Polskiego Busa to jedyna wielka firma na naszym rynku :?: Nie i żadna inna nie poszła w taką stronę.

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

A PolskiBus, to którą linię ma, że za "złotówkę" można jechać, bo czytałem coś, że najtańszy bilet kosztuje 1zł ?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Na każdy kurs w przedsprzedaży są jakieś promocyjne miejsca za powiedzmy złotówkę, 5 czy 10 zł, są to pojedyncze miejsca i z pewnością kończą się na długo przed odjazdem ;)

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

Zaiste, ja zarezerwowałem bilet na grudzień na trasie Katowice-Warszawa. Do Warszawy za 5zł a powrót za 20zł. Jeżeli chcesz jechać za kilka(naście) złotych to musisz swoją podróż planować nieco wcześniej niż "dzień przed".

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

maciejka250 pisze:A PolskiBus, to którą linię ma, że za "złotówkę" można jechać, bo czytałem coś, że najtańszy bilet kosztuje 1zł ?
Tak jak pisali moi poprzednicy - na każdy kurs jest odpowiednia pula miejsc promocyjnych i lepiej jest odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie miejsce. I to nie tydzień, lub dwa przed, lecz na kilka miesięcy przed wyjazdem, jeśli koniecznie chcesz wyjechać gdzieś za cenę litra benzyny bezołowiowej E-98.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Kędzior pisze:za cenę litra benzyny bezołowiowej E-98
Zasadniczo trochę taniej.
I ze stricte technicznego punktu widzenia to nie jest jakaś pula supertanich miejsc, tylko każdych kilka kolejnych jest droższych od poprzednich, to stopniowo narasta

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Znamy już kolejną linie która wystartuje 1 lipca 2012:
Gdańsk - Bydgoszcz - Poznań - Wrocław
Więcej kursów do stolicy. Bilet już za 1 zł.

Polskibus.com, tani przewoźnik autokarowy, od 18 grudnia zwiększa do pięciu kursów liczbę połączeń Bydgoszczy do Warszawy. Kto będzie miał szczęście, kupi bilet już za złotówkę

Należąca do szkockiego przedsiębiorcy Briana Soutera firma przewozowa działa na polskim rynku od czerwca. Na początku z Bydgoszczy do Warszawy jeździł jeden autobus dziennie, miesiąc później już dwa. W drugiej połowie grudnia liczba połączeń zwiększy się do pięciu.

- Kierunek się sprawdził - mówi Piotr Bezulski, dyrektor zarządzający Souter Holding Poland. - Teraz chcemy rozkład dostosować do potrzeb osób, które chcą dojechać rano do Warszawy, pozałatwiać swoje sprawy i jeszcze tego samego dnia wrócić do Torunia lub Bydgoszczy.

Obecnie autobusy z Bydgoszczy odjeżdżają o godz. 1.35 i 13.35, a z Warszawy wracają o godz. 9 i 21. Od 18 grudnia wyjazdy z naszego miasta zaplanowano na godz. 1.35, 5, 11.20, 17.05 i 23.35, natomiast ze stolicy o godz. 6.15, 9, 12, 18.15 i 23.45. Podróż trwa 4 godz. 50 min. Przystanek w Bydgoszczy znajduje się w zatoczce autobusowej przy ul. Jagiellońskiej 81. W Warszawie autobus kończy bieg na pętli autobusowej przy stacji metra Wilanowska, po drodze zatrzymuje się na dworcu autobusowym w Toruniu.

Z powodu małej frekwencji przewoźnik zlikwidował jedno z dwóch połączeń z Bydgoszczy do Szczecina. W rozkładzie zostanie jedynie autobus odjeżdżający z naszego miasta o godz. 14.05.

Obecnie we flocie PolskiBus.com jeździ 18 nowoczesnych, wyposażonych w wi-fi i gniazdka do prądu, klimatyzowanych autokarów.

Firma zamówiła już 50 kolejnych. I planuje obsługiwać nowe trasy.

- Planujemy od lipca uruchomić m.in. połączenie z Gdańska do Wrocławia przez Bydgoszcz i Poznań - zapowiada Bezulski.

Firmę na tle innych przewoźników wyróżnia cennik. Ceny biletów zmieniają się w zależności od wypełnienia autobusów. Im wcześniej kupiony, tym tańszy. Można upolować bilet nawet za złotówkę. Sprzedaż prowadzona jest wyłącznie za pomocą strony internetowej www.polskibus.com.
(...)

http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... 1_zl_.html

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Nie wiem czy to jest dobry pomysł - połączeń Poznań - Bydgoszcz i Bydgoszcz - Gdańsk jest wystarczająco dużo, moim zdaniem lepiej byłoby, gdyby autobus jechał A1 przez Toruń (bez wjazdu do miasta) i Inowrocław, po otwarciu autostrady jest to sporo szybsza opcja.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Bydgoszcz nie ma autobusowego połączenia z Gdańskiem. A połączeń do Poznania autobusowych jak i kolejowych ubywa.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

A to chyba że tak, byłem przekonany, że na pewno są jakieś takie połączenia z racji położenia :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Dobre byłoby też połączenie wzdłuż E75 Gdańsk-Katowice/Kraków (i wiele innych też), kolej na tej trasie trochę kuleje a IMHO Toruniowi naprawdę brakuje autobusowego połączenia z Gdańskiem po A1.

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Post autor: Rudy »

Przydałoby się połączenie wszerz takie jak Wrocław-Katowice-Kraków-Rzeszów/Lublin bo niby na tej trasie kursują pociągi a ja naszymi "pięknymi" kolejami nie lubię jeździć, do tego ostatnio jak jechałem do Rzeszowa PKS Jelenia Góra to myślałem że mnie szlag trafi (zapełniony w 105% bo 2 osoby stały) i do tego niewygodna Bova.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Otóż to, Berlin-Wrocław-Katowice-Kraków-Rzeszów z ew. możliwością jazdy z Opola do Katowic i z powrotem

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Czekam na coś na Pomorze Środkowe. Chociażby coś w sensie Warszawa-Kołobrzeg.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Na tej trasie jest już Raf Trans (to tak się pisze?) i PKS Polonus Warszawa

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

pmaster pisze: Raf Trans (to tak się pisze?) i PKS Polonus Warszawa
Tak się pisze: RafTrans Sp. z o.o..

Jeszcze na trasie Warszawa-Kołobrzeg jest: KomfortBus (PKS Bydgoszcz/PKS Płock).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Który straszy ludzi na Zachodnim puszczając na ten kurs miejskiego żydMANa i podmieniając do w Płocku na coś sensownego :D

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Już widać na mieście więcej PolskichBusów z Bydgoszczy do Warszawy. Bydgoski PKS też dołącza na swoje kursy autobusy z WiFi. PKS Bydgoszcz da radę, ale PKS Płock z tym co puszczają z Płocka do Warszawy to nie wiem.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

polskibus.com pisze:Już od 18 grudnia br., w ofercie PolskiBus.com pojawią się:
-Nowe połączenie z Warszawy do Zakopanego przez Kraków
-Dodatkowe połączenia pomiędzy Warszawą a Gdańskiem. Autobusy PolskiBus.com będą odjeżdżać co 2 godziny
-4 połączenia dziennie z Warszawy do Bydgoszczy przez Toruń
-5 połączeń dziennie pomiędzy Warszawą a Lublinem
-Ulepszony rozkład jazdy dla pasażerów dojeżdżających z Białegostoku do Warszawy
To tylko fragment artykułu z ich strony. Więc w Bydgoszczy będzie ich jeszcze więcej :-P
Więcej będę mógł powiedzieć jutro, bo właśnie moja rodzinka z nimi jedzie do Warszawy. Ale ZTCW na razie pozytywnie - wszystko tak jak na ich stronie, tylko odjazd 5 minut wcześniej niż był planowany - ale tu są usprawiedliwieni, bo polecają aby pasażer pojawił się na przystanku 15min wcześniej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”