Link-Bus

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Link-Bus

Post autor: Wojtek-MKM »

Solaris Interurbino jest jaki jest, był omawiany w odpowiednim temacie, a teraz coś o przewoźniku:

Pan Właściciel firmy nie wiadomo po co pcha się w trzecią markę, czyli Irizara, jak wiadomo kupuje model i4. :nuts: Myślę że pomysł założenia firmy jest niezły, ale z taborem tak średnio: (teraz coś ważnego dla TWBowców, którzy w swojej bazie robią nieporządek) mają JEDNEGO (a nie 2) Solarisa InterUrbino, jedno Iveco TurboDaily na blachach WGM i jednego wypożyczonego Iveco TurboDaily na blachach NO. No i ma przyjść Irizar. Ciekawe czy kiedyś zainteresują się inną relacją.

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

nie wiadomo po co pcha się w trzecią markę, czyli Irizara
Nie narzekaj, Irizary to bardzo dobre wozy :) Poza tym to chyba będzie jedna z pierwszych "iczwórek" w Polsce.

A tak abstrahując od kwestii taboru - jak się mają ceny biletów?

Skowron59

Post autor: Skowron59 »

Nie do końca pierwsza. Firma Salinex zakupiła jako pierwsza Scanię Irizar I4 i to w wersji 15 metrowej. A co do ceny biletów to z Wrocławia do Krakowa i na odwrót bilet kosztuje 39 złotych.A czas podróży wynosi z 3 godziny

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Domiz09 pisze:Poza tym to chyba będzie jedna z pierwszych "iczwórek" w Polsce.
Pierwsza integralna ;)

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

A jak wygląda spalanie takiego wynalazku?

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Re: Link-Bus Zabierzów

Post autor: Matlik »

Wojtek-MKM pisze: (teraz coś ważnego dla TWBowców, którzy w swojej bazie robią nieporządek) mają JEDNEGO (a nie 2) Solarisa InterUrbino,
Jak najbardziej mają 2 SU IU.
No i jeśli Solarisy są z silnikiem DAFa, to przecież zakup i4 to unifikacja taborowa...

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Kilka razy w wakacje specjalnie obczajałem tabor: o 6.50/9.00 z Krakowa jadą 1 lub 2 Daily w zależności od liczby pasażerów, a o 15:30 Solaris.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Iveco TurboDaily to chyba nie jest za bardzo "superkomfortowy autobus", którym to reklamują się na stronie :mruga:
Wojtek-MKM pisze:Kilka razy w wakacje specjalnie obczajałem tabor: o 6.50/9.00 z Krakowa jadą 1 lub 2 Daily w zależności od liczby pasażerów, a o 15:30 Solaris.
Ostatnio znajomy jechał o 9.00 w niedziele to np. Solarkę podstawili.

lukmek

Re: Link-Bus Zabierzów

Post autor: lukmek »

Matlik pisze:No i jeśli Solarisy są z silnikiem DAFa, to przecież zakup i4 to unifikacja taborowa...
Mają silnik Cumminsa ISB6.7 300, jednak silniki tego producenta są również oficjalnie serwisowane w ASO DAF.

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Interurbino też nie lepsze :retard:
No to Daily pojechały pewnie po południu.

Uwierzę dopiero w to rozmnożenie solarek jak zobaczę zdjęcie, najlepiej obu na raz.

PS. Może te Daily ktoś łaskawie doda na TWB?

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Gadzie pisze:Ostatnio znajomy jechał o 9.00 w niedziele to np. Solarkę podstawili.
Ja widziałem Interurbino w niedzielę tydzień temu na wjeździe do Wrocławia ok 11.40 i autobus był pełny, więc autobus jak najbardziej odpowiedni ;)


¯eby nie było.
Ostatnio zmieniony 2011-11-14, 19:19 przez 9507, łącznie zmieniany 1 raz.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

9507 pisze:On może jechać w takim stanie?
Ciii... :diabeł:

Nie może. ¯aden autobus w komunikacji dalekobieżnej nie ma miejsc stojących. Ale to jest biznes, więc zabierają. Tym bardziej, że to busiarz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

9507 pisze:Ja widziałem Interurbino w niedzielę tydzień temu na wjeździe do Wrocławia ok 11.40 i autobus był wypchany ludźmi - kilkanaście osób stało na całej długości pojazdu przy wszystkich miejscach siedzących zajętych. On może jechać w takim stanie?
Stojąc na Dworcu MPK w Nowym Sączu, to standardowo widywałem dosyć często busiarzy - przepełnionych ;)

Natomiast ile razy zdarzyło mi się jechać autobusem, pewnej prywatnej firmy, z Krakowa do Nowego Sącza - zawsze, ale to zawsze kierowca dopychał ludzi w Krakowie. Ile się dało. Ile tylko wolnego miejsca było. Ludzie po 2h stali w zapchanym autobusie ;)

Dlatego jakoś mnie to nie dziwi ;)

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Stać 2 godziny z Sącza do Krakowa to norma (szczególnie w piątki i niedziele) na tej trasie czy to w Szwagropolu, PKSie czy Voyagerze jeśli się nie kupi wcześniej biletu i jeszcze idzie przeżyć.
Lubiącym ekstremalne przeżycia polecam kurs Szczawnica - Nowy Sącz - Warszawa i stać sobie przez 4-6 godzin w nocy ;)

Już nie mówiąc o kursach lokalnych - przecież wszystkie busy jeżdżą przepełnione :)

P.S. Nie ten temat jest już Busiarze - ogólna dyskusja.

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

ZTCW, na stojąco u Link Busa są brani pasażerowie bez rezerwacji.

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

W komunikacji pospiesznej nie ma miejsc stojących, więc łamią prawo.

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Ok, już wierzę w to drugie InterUrbino: http://phototrans.eu/14,524976,0,Solari ... 780PV.html Trochę się różnią, pewne jest to że został kupiony po wakacjach.

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Jakoś pod koniec września go kupili. Swoją drogą od 5 grudnia nowa konkurencja na trasie, ciekawie się robi na tej trasie.

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Jaka to konkurencja?

Co do pozostałego taboru, przypomniałem sobie coś o tych Iveco Daily: pierwszy, oklejony jako LinkBus miał rejestrację #WGM CG83, a bisówka cała biała na pewno miała #NO 0xxxx lub 8xxxx a dalej nie wiem. Oba były chyba trzecia generacja z klimą i tylnymi drzwiami dwupłatowymi bez szyb. WGM widziałem pierwszy raz w czerwcu, NO w sierpniu, a bodajże w lipcu WGM stał u DAFa w Mogilanach, w sierpniu kursował nadal. Więc proszę o wrzucenie na TWB.

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »


ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”