Strona 1 z 1

PA Gryf / PKS Gdańsk

: 2012-03-23, 15:40
autor: User_Radom
PKS w Gdańsku: Zaniedbany dworzec ma nowych właścicieli

Od wczoraj gdański dworzec autobusowy razem z oddziałem PKS Orbis Gdańsk jest w rękach dwóch biznesmenów - Mariana Koteckiego, właściciela firmy Przewozy Autobusowe Gryf z ¯ukowa, i Bogdana Górskiego, właściciela Przedsiębiorstwa Budowlanego Górski z Kartuz.

Podpisana została notarialna umowa sprzedaży, ale o kwotach w niej występujących nabywcy nie chcą oficjalnie mówić. Przedmiotem umowy była nieruchomość dworca PKS w Gdańsku, baza autobusowa przy ul. Sztutowskiej, cały majątek ruchomy z autobusami. Nowy właściciel przejął też zatrudniony personel.

- Była to trudna transakcja - przyznaje Marian Kotecki. - Teraz ja zajmę się tym, co umiem, czyli przewozami autobusowymi, a wspólnik - przebudową obiektu dworca. Najbliższe dwa tygodnie poświecę na zapoznanie się z sytuacją kadrową w firmie - bo zwykle tak bywa, że co innego jest w papierach, a co innego w rzeczywistości. Już od początku kwietnia część autobusów będzie jeździć pod szyldem Gryfa.

Na zmianę wizerunku gdańskiego dworca autobusowego trzeba będzie poczekać - aby inwestor mógł tam dokonać jakichkolwiek zmian, potrzebne są wpierw zmiany w planach zagospodarowania przestrzennego, projekty i uzgodnienia.

- Są plany, aby nad dworcem autobusowym znalazła się część usługowa albo hotelowa - wyjaśnia Marian Kotecki.
Jego tabor transportowy zwiększy się o 63 autobusy kursujące w komunikacji lokalnej i 18 pojazdów obecnie obsługujących komunikację miejską. Razem w firmie P.A.Gryf jeździć będzie 248 autobusów. Liczba obsługiwanych pasażerów wzrośnie z 4 do 6 mln rocznie.

¬ródło: http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ ... ,id,t.html
Wygląda na to, że Orbis Transport (Accor) postanowił zakończyć swoje podboje w polskich PKS. Najpierw sprzedali Tarnobrzeg, teraz przyszła kolej na Gdańsk. Miejmy nadzieję, że będzie to z korzyścią dla siatki połączeń (Gryf już wcześniej kupił od PKS Gdańsk bazę w Kartuzach), a zapuszczony dworzec zostanie odnowiony. Cieszmy się, że sprzedali zorganizowaną i funkcjonującą całość, np. Veolia w Gorlicach nie była tak łaskawa.

: 2012-05-19, 15:42
autor: Gadzie
User_Radom pisze:Miejmy nadzieję, że będzie to z korzyścią dla siatki połączeń (Gryf już wcześniej kupił od PKS Gdańsk bazę w Kartuzach), a zapuszczony dworzec zostanie odnowiony.
Myślę, że nie musimy się o to martwić. Przykład dworca z Kartuz, którym zarządza również Gryf został odnowiony. Plan zagospodarowania przestrzennego nie pozwolił na większe inwestycje, ale mimo to poprawili estetykę dworca. W sumie wydali na ten cel 400 tys. zł. ;) W przypadku Gdańska jest jeszcze wspólnik z "budowlanki", więc z pewnością stworzą tam funkcjonalny i przyjazny komunikacji obiekt.

Aktualizacja 19.05.2012r.:

Gryf uruchamia nową linię we współpracy z liniami lotniczymi OLT Express:

:strzałka: http://gryfkartuzy.pl/?s=1&nr=153

W artykule możemy zobaczyć zdjęcie deskorolki Mercedesa w barwach linii.

Obrazek

: 2012-12-22, 23:41
autor: Lionsek!
Ma ktoś może informacje na temat Lion'sów obsługujących linie do Pruszcza ? czy zostają One w PKS'ie ? czy przejmuje je Gryf ?

Gryf Kartuzy / PKS Gdańsk

: 2019-06-29, 21:23
autor: Dominik
Już autobusy Gryfa są w Tczewie https://www.tcz.pl/index.php?p=1,47,0,w ... pi-Meteora Co do mojego komentarza, to bardzo super wygląda ten MAN.Idze ku lepszemu.Już dość tego Meteora.

Post przeniesiony. Po raz kolejny apeluję o porządek w tematach dyskusji! O taborze przewoźników nie dyskutujemy w tematach dotyczących organizatorów transportu! //P