[Kielce] ZTM

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4029
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 » 2009-02-23, 10:38

A co w zamian za LAZy kupią :?:

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee » 2009-02-23, 10:46

Marcin_3558 pisze:A co w zamian za LAZy kupią :?:
Pewnie MAZy :diabeł: Choć, może skuszą sie na SM12?!

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4029
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 » 2009-02-23, 11:00

¯yczę Kielcą najlepszych przewożników takich jak Warbus , Mobilis czy Veolia. Szkoda że rani miast nie myślą żeby dać parć linii autobusowych do przetargu jak to się dzieje w Bydgoszczy. Z tym przetargiem na obsługę tych 20 autobusów chyba będzie niezły kocioł.
Ostatnio zmieniony 2009-02-23, 11:22 przez Marcin_558, łącznie zmieniany 1 raz.

9507
Posty: 2900
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 » 2009-04-22, 14:23

http://infobus.pl/text.php?from=archive&id=24020
Nowe tablice informacyjne z przebiegiem linii autobusów przygotowują MPK i ZTM. Pasażerowie zobaczą je jeszcze przed wakacjami, ale najpierw trzeba poprawić nazwy przystanków - pisze Gazeta Wyborcza. Nawet w tych najnowszych autobusach komunikacji miejskiej nie ma szczegółowego planu trasy danej linii autobusowej. Tylko w niektórych są elektroniczne wyświetlacze pokazujące nazwę ostatniego przystanku, a w najstarszych ikarusach i jelczach tablice z wymienionymi ulicami na trasie przejazdu.
Wkrótce jednak ma się to zmienić. - Przygotowujemy nowe tablice do wszystkich autobusów - informuje Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.
Wstępny projekt jest już gotowy. - Dostaliśmy też podobny od miłośników komunikacji z Kieleckiego Portalu Komunikacyjnego. Wystarczy wybrać lepszy. Wszystko wskazuje, że zdecydujemy się na tzw. tablice koralikowe - dodaje Śreniawska.
Takie rozkłady są już np. w autobusach kursujących po Warszawie. Każdy przystanek na danej trasie to oddzielny 'koralik'. Dzięki temu np. łatwo można policzyć, na którym mamy wysiąść.
- Takie tablice to standard w większych miastach. Szkoda, że u nas to będzie nowość, ale cieszę się, że nareszcie ktoś zdecydował się na ich wprowadzenie. W niektórych przypadkach są one nawet praktyczniejsze niż tablice elektroniczne - mówi Jerzy Stradomski z Kieleckiego Portalu Komunikacyjnego.
Wprowadzenie nowych estetycznych tablic chwali też Marian Sosnowski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. - Od dawna namawialiśmy MPK na takie rozwiązanie, ale słyszeliśmy, że są ważniejsze sprawy - twierdzi.
Zapowiada, że ZTM może nawet partycypować w kosztach zrobienia tablic. - A już na pewno przekażemy pełną bazę danych z gotowymi projektami. To tym ważniejsze, że właśnie jesteśmy na etapie porządkowania katalogu nazw przystanków, i lepiej, żeby MPK dostało nową wersję. Myślę, że tablice uda się wprowadzić jeszcze przed wakacjami - tłumaczy Sosnowski.
Korekta nazw przystanków jest rzeczywiście konieczna, bo np. w rozkładach jazdy wciąż funkcjonuje np. przystanek 'Warszawska Jet', chociaż stacja paliw już zmieniła nazwę. - Takich przykładów jest więcej, a uporządkowanie tego jest konieczne, tym bardziej że przygotowujemy się do wprowadzenia elektronicznego systemu informacji, a tu niezbędny jest aktualny katalog nazw - mówi Sosnowski. Link do źródła: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... usach.html.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4029
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 » 2010-07-10, 14:29

W przyszłym roku kielczan czeka rewolucja w autobusach komunikacji miejskiej

W przyszłym roku kielczan czekają duże zmiany w autobusach komunikacji miejskiej. Na razie trwają przygotowania.

Stare, nowe, elektroniczne i tekturowe – tablice informujące o trasie przejazdu na danej linii w autobusach komunikacji miejskiej są bardzo różnorodne i często mało czytelne. Do końca tego roku niestety niewiele się zmieni.
Na to, aby wszystkie autobusy w mieście wyglądały podobnie i miały przynajmniej jednolite tablice informujące o tym, w jakim kierunku zmierza autobus, potrzeba czasu. Obecnie w kieleckich autobusach funkcjonują dwa rodzaje tablic informujących o tym, gdzie jedzie autobus: elektroniczne i te wykonane z grubej tektury. Mowa o tych tablicach, które są z przodu pojazdu oraz o tych zainstalowanych z boku. Problem polega na tym, że tablice są niejednolite, a czasem, przez niedopatrzenie bądź lenistwo kierowcy podane są na ich złe kierunki jazdy. Zdecydowanie łatwiej jest zwłaszcza dla przyjezdnych, gdy tablice są jednakowe i mają ujednolicony system informacji dla pasażera: skąd jedzie autobus i gdzie ma przystanek końcowy.

ELEKTRONICZNE TABLICE
Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach od kilku tygodni pracuje nad tym, aby w przyszłości system powiadamiania był jak najbardziej skuteczny. Już teraz w części autobusów montowane są GPS oraz urządzenia, które mierzą czas przejazdu pomiędzy przystankami. Wszystko po to, aby w przyszłym roku w większości pojazdów został zamontowany system głośnego informowania o przystankach, oraz aby tablice, które będą montowane na większych przystankach w Kielcach, działały bez zarzutów.
- Do końca tego roku mamy czas, aby przygotować się do procesu wprowadzenia zintegrowanego systemu powiadamiania. Całość operacji to będzie koszt w wysokości około 3 milionów złotych, to duży wydatek. Musimy się więc do tego dobrze przygotować – informuje Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach.
Proces, jak przewiduje zarząd kieleckiego MPK nie będzie łatwy i na pewno nie uda się zrobić wszystkiego na raz. O tym, aby pasażer stojący na przystanku już z daleka widział, jaki autobus podjeżdża i dokąd zmierza, decydował będzie system elektroniczny. A jak wiadomo, nie wszystkie autobusy w Kielcach są na tyle nowe, aby można było w nich zamontować odpowiednie urządzenia.

STARE NIE DADZ¡ RADY

- O ile w nowych autobusach nie powinno być problemu, o tyle w tych starszych raczej trudno będzie zamontować tablice z elektronicznymi wyświetlaczami. Chodzi tu głównie o przegubowe Ikarusy, starej generacji MAN-y oraz Neoplany – mówi Elżbieta Śrenawska.
W 2011 roku zgodnie z umową przetargową pomiędzy Zarządem Transportu Miejskiego a kieleckim MPK cały tabor kieleckiej firmy komunikacyjnej powinien być nowy i spełniający wymogi zainstalowania w nim systemu powiadamiania.

Echo Dnia
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /648459139
Kielce stają się nowoczesne :) Ciekawe co kupi MPK Kielce skoro do 2011 roku muszą wymienić resztę taboru na nowy?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 9999
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster » 2010-07-10, 15:05

Marcin_558 pisze:Kielce stają się nowoczesne
Nowocześnie będzie jak popracują nad organizacją KM zamiast tworzyć mnóstwo linii stąd-dotąd kursujących raz na długi czas

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4029
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 » 2010-07-10, 15:08

plocmaster pisze:Nowocześnie będzie jak popracują nad organizacją KM zamiast tworzyć mnóstwo linii stąd-dotąd kursujących raz na długi czas
Tutaj miałem na myśli tabor i elektroniczne tablice. O organizacji w Kielcach nic nie wspomniałem.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 9999
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster » 2010-07-11, 00:56

B@rteK pisze:jest śledzony w internecie przez GPS, co wymusi jazdę zgodną z rozkładem
W jaki sposób?
B@rteK pisze:na tablicach będzie się wyświetlać za ile czasu przyjedzie najbliższy mi odpowiadający
Fajnie by było, gdyby nie następowało to zbyt późno

B@rteK

Post autor: B@rteK » 2010-07-12, 00:00

Jest na pewno nad czym pracować. Podmiejskie linie finansują gminy, więc tu raczej nic się nie da zrobić bez ich zgody, ale z miejskimi liniami owszem, można byłoby zrobić porządek. A zacząłbym od likwidacji wariantów w danych liniach, a dopiero potem zająłbym się zmniejszeniem ich liczności i zwiększeniem częstotliwości kursowania. Może po wyborach ktoś na to wpadnie, bo teraz niektórzy mieszkańcy przyzwyczajeni do wygody mogliby uznać przesiadanie się za zło. Na pewno jest nad czym pracować, ale jest o niebo lepiej niż chociażby 2 lata temu :D
plocmaster pisze:
B@rteK pisze:jest śledzony w internecie przez GPS, co wymusi jazdę zgodną z rozkładem
W jaki sposób?
Element SIWZ:
Oprogramowanie musi zapewnić prezentację w Internecie (poprzez przeglądarkę) dla pasażerów informacji rozkładowej i rzeczywistej dla wszystkich przystanków (aktualnie 1200 z możliwością rozszerzenia do 1500 bez konieczności wymiany lub rozbudowy infrastruktury informatycznej oraz oprogramowania) na stronie internetowej ZTM Kielce, przy użyciu mapy Google Maps oraz w telefonach komórkowych. Zamawiający wymaga aby strona internetowa była przystosowana (zoptymalizowana) dla urządzeń kieszonkowych lub stworzenie dodatkowej wersji strony dedykowanej dla tego typu urządzeń. Przez urządzenia kieszonkowe Zamawiający rozumie np.: telefony komórkowe i inne podobne urządzenia. Wyszukiwanie przystanku dla którego prognozowane jest przybycie autobusu powinno być możliwe przez pasażera na różne sposoby: poprzez podanie nazwy, numeru inwentarzowego lub wybór ulicy, a następnie dostępnych na niej przystanków.

Dynamiczna informacja pasażerska w czasie rzeczywistym poprzez SMS. Pasażerowie wysyłają zapytanie poprzez wiadomość tekstową w prostym formacie, np.: P.RRRR, gdzie: RRRR - maksymalnie czterocyfrowy kod przystanku. Kod przystanku zostanie umieszczony w sposób widoczny na samym przystanku oraz na stronie internetowej ZTM w Kielcach. Pasażer otrzyma SMS-a zwrotnego z informacją o rzeczywistym czasie przyjazdu kolejnych autobusów poszczególnych linii zatrzymujących się na tym przystanku.
SMS zwrotny powinien zawierać:
- numer przystanku oraz jego nazwę,
- rzeczywisty czas przyjazdu pierwszych autobusów wszystkich linii
zatrzymujących się na danym przystanku,
- krótki tekst końcowy dowolnie konfigurowany przez ZTM
Myślę, że tym sposobem i ZTM będzie mógł badać punktualność autobusów i nakładać odpowiednie kary.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 » 2010-10-30, 09:20

O jej...zapomniałem. Sorki, KPK.

[ Dodano: 2010-11-05, 20:30 ]
Długo oczekiwane przez pasażerów otwarcie minidworców w Kielcach jeszcze w listopadzie

Ten, który powstał przy pętli autobusowej przy ulicy Nowaka – Jeziorańskiego w Kielcach ma zostać oddany do użytku w połowie listopada, natomiast do końca tego miesiąca drugi – wybudowany przy ulicy Massalskiego.

Jak informuje Monika Czekaj, zastępca do spraw inwestycji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, obiekt w osiedlu Świętokrzyskim już został odebrany od wykonawcy. – Zgłosiliśmy go do Państwowej Inspekcji Pracy, Sanepidu, Straży Pożarnej i do Nadzoru Budowlanego. Na początku przyszłego tygodnia powinnam otrzymać odpowiedź, czy te instytucje nie mają żadnych zastrzeżeń – tłumaczy Czekaj. Następnie minidworzec zostanie przekazany Zarządowi Transportu Miejskiego w Kielcach. Pasażerowie, jak zapowiada zastępca do spraw inwestycji dyrektora MZD, będą mogli z niego korzystać około 15 listopada.

W pierwszej wersji minidworzec w osiedlu Świętokrzyskim miał być oddany do użytku pod koniec sierpnia, okazało się jednak, że ma usterki i wykonawca musiał je usunąć. W ramach tych prac między innymi asfalt na pętli został zerwany i położony od nowa. – Długo czekaliśmy też na przyłącze energetyczne – mówi Czekaj.

Tymczasem na przyłącze energetyczne wciąż czeka drugi z minidworców – w osiedlu Ślichowice, przy którym prace także już zostały zakończone i nie było żadnych usterek. – Mamy obietnicę z zakładu energetycznego, że w przyszłym tygodniu będzie już przyłącze i licznik. Jeżeli tak, to myślę, że w drugiej połowie listopada uda się oddać go do użytku – prognozuje zastępca do spraw inwestycji dyrektora kieleckiego MZD.

Koszt minidworca przy ulicy Nowaka-Jeziorańskiego, to ponad 1,5 miliona złotych, natomiast przy Massalskiego – ponad 1,1 miliona złotych. Ich budowa była współfinansowana z pieniędzy unijnych. Każdy z nich ma powierzchnię około 120 metrów kwadratowych, dodatkowo około 40 metrów kwadratowych jest zadaszone wiatą, pod którą będą mogli oczekiwać na autobus pasażerowie. Budynki są jednokondygnacyjne, znajdują się w nich: poczekalnie dla pasażerów, punkty sprzedaży biletów, pokoje socjalne dla kierowców, porządkowe dla sprzątaczek, toalety.

¬ródło :strzałka: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /538855769

[ Dodano: 2010-11-20, 18:37 ]
Witamy 4 MB Conecto w Kielcach pojawią się w 2011 r. a następne 16 szt. w 2012 xD Super zadowolony jestem, że to MB dostarczy te autobusy ! Aha do tego MPK dostanie małego busika do rozwozu kierowców... Prośba do J - 31 jeżeli zobaczysz je gdzieś na terenie Evo Busa dałbyś info, a najlepiej zdjątko, ok mogę na Ciebie liczyć ?

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 » 2010-12-23, 19:39

Podobno MPK po dostarczenie Mercedesów skasuje 15 autobusów (!).

[ Dodano: 2010-12-29, 14:47 ]
Nie no kurcze szok ! MPK uruchamia na Sylwestra linie nocne.
A tu rozpiska:
ZTM Kielce pisze:Informujemy, że w związku z imprezą „Sylwester pod gwiazdami” która odbędzie się 31.12.2010r. na placu przed budynkiem KCK, zostaną uruchomione bezpłatne, dodatkowe linie specjalne odwożące uczestników.

Autobusy odjadą z ul. Zagórskiej i ul. ¯eromskiego o godz. 1:45 wg następujących tras:

linia S/1 odjazd z ul. ¯EROMSKIEGO ul. Seminaryjska - ¯ytnia - Grunwaldzka – Jagiellońska – Krakowska – Os. Podkarczówka.

linia S/2 odjazd z ul. ¯EROMSKIEGO ul. Saminaryjska - ¯ytnia - Grunwaldzka - Piekoszowska - Oś. Pod Dalnią – Szajnowicza Iwanowa - Massalskiego - Oś.Ślichowice.

linia S/3 odjazd z ul. ¯EROMSKIEGO ul. Seminaryjska - ¯ytnia - Grunwaldzka – ¯elazna – Czarnowska - Okrzei – Zagnańska – Łódzka – Pawia – Skrzetlewska - Os. Herby ul. Częstochowska.

linia S/4 odjazd z ul. ZAGÓRSKIEJ ul. ¯eromskiego – Seminaryjska - ¬ródłowa - Al. Solidarności - J. N. Jeziorańskiego - Os. Świętokrzyskie.

linia S/5 odjazd z ul. ZAGÓRSKIEJ ul. ¯eromskiego – Seminaryjska - ¬ródłowa – IX Wieków Kielc – Warszawska - Sikorskiego - Os.Na Stoku.

linia S/6 odjazd z ul. ZAGÓRSKIEJ ul. ¯eromskiego – Seminaryjska - Tarnowska - AL. J. Popiełuszki - Wrzosowa Woj. Polskiego - Bukówka.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 » 2011-03-01, 20:52

Echo Dnia pisze:Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach chce negocjować z miastem kwotę, za którą firma wozi kielczan. Pismo motywujące prośbę o podwyżkę trafiło do prezydenta Kielc. Ale Wojciech Lubawski wyklucza możliwość dopłaty dla MPK. Sprawa dotyczy umowy przetargowej, jaką na dziesięć lat z miastem zawarło kieleckie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. W umowie tej MPK zgodził się wykonywać usługi komunikacyjne za 4,71 złotych. Oczywiście w grę wchodzi waloryzacja, zależna od stopy inflacji, która mierzona jest kwartalnie. Obecnie stawka za jeden "wozkilometr” wykonywany przez MPK wynosi niewiele ponad 5 złotych. Przy wciąż rosnących cenach paliwa oraz innych mediów kielecka firma komunikacyjna nie jest w stanie sprostać wymogom rynku. W tej właśnie sprawie zarząd MPK w ubiegłym tygodniu przesłał pismo do Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

DO WIADOMOŚCI: JEST ¬LE

- Władze miasta i spółka zarządzająca komunikacją w Kielcach muszą wiedzieć, jak obecnie wyglądają sprawy finansowe naszej firmy, że nie jesteśmy w stanie za te pieniądze, którymi dysponujemy inwestować w firmę i jeszcze utrzymywać się na powierzchni – tłumaczy Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.
Podaje, jej zdaniem, mocne argumenty na poparcie prośby o negocjacje stawki.

- Wydarzenia w Afryce oraz na Bliskim Wschodzie dotknęły całą europejską i światową gospodarkę. Wysokie ceny paliw sprawiają, że musimy liczyć każdy grosz. W piśmie przetargowym stoi, że możemy ubiegać się o waloryzację zależną od stopy inflacji, ale niestety od blisko pół roku, inflacja stoi w miejscu, więc my również podwyżek nie otrzymujemy. MPK musi za to wykonywać kursy, chociaż gdy pojazd stoi w korku kilometrów nie przybywa, a my jesteśmy stratni. To powinno być brane pod uwagę przy rozliczaniu naszych kosztów – tłumaczy.

INWESTYCJE, KORKI, WODA

Zgodnie z umową MPK przez dziesięć lat wykonywania usług komunikacyjnych powinno zainwestować nie tylko w tabor, ale i w całą infrastrukturę potrzebną do unowocześnienia komunikacji w Kielcach.
- W ubiegłym roku kupiliśmy do wszystkich autobusów nowe kasowniki, wymieniamy ciągle autobusy na nowe. Już wydaliśmy prawie pół miliona złotych, a minęły dopiero trzy lata – mówi prezes Śreniawska. – Podczas podpisywania umowy, nikt nawet nie śnił, że ceny zarówno paliwa, jak i wody, czy odprowadzanie ścieków pójdą tak drastycznie w górę. Nasze autobusy są codziennie myte, a woda jest teraz droższa o prawie 30 procent, niż to było trzy lata temu.

PREZYDENT: NIE MA CO LICZYć

- Pensje są już od dwóch lat zamrożone, pracownicy nie otrzymali podwyżek już od bardzo dawna. Wraz ze związkami zawodowymi negocjowaliśmy cięcia funduszu pracowniczego. Robimy z naszej strony co się da, aby minimalizować koszty. Przydałaby nam się pomoc ze strony miasta, chociaż w małym zakresie. Zwłaszcza, że przecież w 30 procentach miasto jest wciąż udziałowcem MPK – dodaje.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski zapytany o opinie w tej sprawie, stwierdził, że MPK otrzyma odpowiedź na wysłane pisma, ale raczej nie ma co liczyć na negocjowanie ceny.
- Podpisując umowę MPK musiał się liczyć z tym, że w kwestiach finansowych może się w ciągu tych dziesięciu lat dużo zmienić. Miasto nie może ot tak wyjąć kilku milionów i dać je MPK. To nie wchodzi w grę. Firma nie może raczej liczyć na to, że otrzyma od nas pieniądze – mówi prezydent Lubawski.
Ciekawe co z tego wyniknie :diabeł:

[ Dodano: 2011-03-09, 07:17 ]
MPK nie otrzyma większych pieniędzy na przewóz pasażerów

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach nie otrzyma od miasta większych pieniędzy na realizacje kontraktu dotyczącego przewozu pasażerów. To ostateczna decyzja Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach - poinformował Marian Sosnowski dyrektor ZTM.
Zgodnie z podpisaną umową MPK za świadczone usługi w latach 2008-2017 otrzymuje za każdy przejechany kilometr 5 złotych 11 groszy. Zdaniem przedstawicieli firmy przewozowej, przy rosnących cenach paliwa, realizacja kontraktu za te same środki może spowodować straty.

O tym, że prawdopodobnie nie będzie możliwości renegocjacji kontraktu kilka dni temu mówił na naszej antenie również prezydent Kielc - Wojciech Lubawski. Jak wówczas stwierdził wszystkie argumenty przedstawione przez MPK dotyczące zwiększonych kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej są zrównoważone zapisem w umowie mówiącym o przeszacowaniu stawki zgodnie ze wskaźnikami inflacji. Tak więc kontrakt nie podlega renegocjacji. Zastrzegł jednak, że możliwe jest odstąpienie od kontraktu przez przewoźnika i wówczas ogłoszenie nowego przetargu. Wiąże się to jednak z ryzykiem, że MPK mogłoby tego przetargu nie wygrać.

Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach mówiła wówczas, że spółka ma inne wersje awaryjne, na wypadek gdyby nie było możliwości renegocjacji kontraktu. Nie chciała jednak zdradzić jakie. Jedną z nich jak dowiedziało się Radio Kielce jest pozyskanie funduszy unijnych z programu Innowacyjna Gospodarka. Z pieniędzy tych MPK chciałoby kupić 40 nowych autobusów i włączyć się w badania naukowe.

Przypomnijmy, że kieleckie MPK ma podpisane z miastem dwie umowy. Pierwsza na lata 2008-2017, w której MPK otrzymuje za każdy przejechany kilometr nieco ponad 5 oraz drugi dotyczący wykorzystania autobusów unijnych i tu za każdy kilometr miasto płaci niecałe 3 złote.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 » 2011-07-22, 19:08

Nowe ceny i wzory biletów w Kielcach.
Kampania informacyjna dot. podwyżki cen biletów.
Obrazek

Obrazek
Kielce - Mniów, pierwsza podmiejska linia MPK

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach dostało pierwszą koncesję na podmiejską, komercyjną linię autobusową. Połączy ona Mniów z Kielcami, a pierwszy kurs odbędzie się na początku września- poinformowała prezes firmy Elżbieta Śreniawska.
Linia zostanie uruchomiona w porozumieniu z gminą Mniów. Na przejazd będą obowiązywały specjalne bilety miesięczne, natomiast jednorazowe będzie sprzedawał kierowca. MPK wyśle na trasy podmiejskie autobusy, które nie spełniają wymogów Zarządu Transportu Miejskiego i dlatego nie mogą obsługiwać tras w Kielcach.
MPK chce przyciągnąć do siebie pasażerów miedzy innymi punktualnością, możliwością przewiezienia jednorazowo większej liczby osób, a także ceną, która ma być konkurencyjna w porównaniu z innymi przewoźnikami.
Przedsiębiorstwo złożyło też wniosek o koncesje na kolejne linie. Jeżeli otrzyma je do końca wakacji, to we wrześniu, do linii z Mniowa do Kielc dołączą też połączenia ze Strawczyna, Chmielnika oraz Łącznej.
Uruchomienie komercyjnych podmiejskich linii ma podreperować budżet przedsiębiorstwa.
http://www.radio.kielce.pl/page,,Kielce ... 1fee7.html

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 » 2012-02-07, 11:43

Zacytuję fragment pewnego artykułu:
Pieniądze pójdą także na wprowadzenie elektronicznej karty miejskiej. - Będzie ją można wykorzystywać jako bilety okresowe i jednorazowe. System będzie jednak otwarty i nie wykluczone, że z czasem będzie można nią płacić także za inne usługi - mówi Barbara Damian, wicedyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach. Karta pozwolić ma m.in. na zmianę taryfy i płacenie tylko za przejechane przystanki. - Na pewno nie spowoduje ona podwyżek cen biletów - zapewnia Damian. Dodaje, że ZTM jest już przygotowany do ogłoszenia przetargu, a w autobusach są już odpowiednie kasowniki. - Z jego ogłoszeniem czekamy już tylko na formalną zgodę - podkreśla urzędniczka. Dodaje, że zaoszczędzone pieniądze pójdą też na ustawienie kolejnych elektronicznych tablic informacyjnych dla pasażerów.
Gazeta Kielce

_____________________________________________________

Urbino 18:
Obrazek

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 » 2012-06-15, 06:41

No i stało się !
ZTM Kielce ogłosił przetarg na wprowadzenie Systemu Kieleckiej Karty Miejskiej !

http://ztm.kielce.pl/pliki/przetarg/kar ... -karta.pdf

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29446
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 » 2012-06-15, 22:06

Jeśli KKM będzie miała trochę więcej funkcji niż tylko nośnik bilety komunikacji mieskiej, to ma to sens ;)

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 » 2012-09-20, 18:32

Od stycznia elektroniczna karta zamiast biletu okresowego

Za ponad 5 mln zł firma R&G Plus z Mielca wprowadzi do kieleckiej komunikacji elektroniczną kartę miejską. Już w styczniu przyszłego roku zastąpi ona bilety okresowe.
Kartę będzie można doładowywać w automatach do sprzedaży biletów albo przez internet, nie będą już więc konieczne wizyty w punktach sprzedaży. Kilka miesięcy później wprowadzona też zostanie tzw. e-portmonetka. - Dzięki niej pasażerowie zapłacą tylko za przejechane przystanki - tłumaczy Barbara Damian, wicedyrektorka Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

Przetarg już rozstrzygnięto, system za 5 mln 30 tys. zł wprowadzi firma R&G Plus z Mielca. Aż 85 proc. pieniędzy pochodzić będzie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013. Umowę ZTM planuje podpisać 20 września. - Od tego momentu wykonawca będzie miał cztery miesiące na uruchomienie biletu okresowego na karcie elektronicznej - zapowiada Barbara Damian.
Gazeta Kielce

[ Dodano: 2012-09-20, 17:32 ]
Kieleckie MPK planuje zakup nowych autobusów


Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach planuje zakup nowych autobusów. Na razie wiadomo tylko, że będzie to sześć pojazdów przegubowych. Nic więcej nie mogę powiedzieć, ponieważ negocjacje jeszcze trwają - powiedziała E-VIVE Elżbieta Śreniawska, prezes MPK.

MPK planuje zakup sześciu przegubowych autobusów o długości około 18 metrów. Autobusy trafią do Kielc w pierwszej połowie przyszłego roku. Będą kosztować około ośmiu milionów złotych.
Do wymiany taboru zobowiązuje MPK umowa z miastem, która zakłada, że średni wiek taboru nie może przekroczyć dziewięciu lat. W związku z tym co roku MPK musi wycofywać z użytku najstarsze pojazdy i zastępować je nowymi. Ostatnio nowe autobusy przyjechały do Kielc przed wakacjami - cztery 12-metrowe Solarisy Urbino i jeden przegubowy.
¬ródło: e-vive.pl

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 » 2013-02-06, 22:43

Trochę newsów z Kielc.
ZTM przedstawił wygląd biletów papierowych. Wyglądają one tak:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Na tej samej konferencji ZTM zaprezentował dziennikarzom karty i podał stronę internetową systemu KKM: http://www.kkm.ztm.kielce.pl

Od tej soboty autobusy linii 105, 37 i 32 pojadą eksperymentalną trasą.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Niedawno zakupiony Solaris #249 został ochrzczony...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Skoro jesteśmy w temacie wypadków to zobaczmy to...
Obrazek

Kończąc ten post dodam, że maluszki (MAZy) cały czas obsługują linie 2XX :)

¬ródła: MKM Świętokrzyskie Facebook & inwestycje.kielce.pl

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 » 2013-05-05, 14:20

Od dziś po ścisłym centrum miasta kursowały będą dwie nowe i bezpłatne linie - 0W i 0Z obsługiwane taborem 10m. Częściowo zmieniona została trasa linii 103, która również przejedzie "starówką".

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 1747_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 0266_n.jpg
(fot. Mateusz Ziarkowski - MKM Świętokrzyskie facebook)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5579
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: [Kielce] ZTM

Post autor: Przemek » 2019-01-24, 23:15


ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”