[Stargard] Komunikacja miejska

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5717
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

[Stargard] Komunikacja miejska

Post autor: Przemek »

Czas na temat o komunikacji miejskiej w Stargardzie - kwestie organizacyjne komunikacji, bez informacji taborowych przewoźnika.

https://gs24.pl/mpk-w-stargardzie-obiec ... wiadomosci
MPK w Stargardzie obiecuje zrobić korektę w rozkładzie jazdy
Wioletta Mordasiewicz

Po kilku dniach funkcjonowania nowego rozkładu jazdy, pasażerowie nie szczędzą przewoźnikowi także krytycznych uwag. MPK zapowiada kilka zmian, które zaczną obowiązywać od marca.

Stargardzianie, na temat funkcjonowania rozkładu jazdy po rewolucyjnych zmianach związanych z otwarciem Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego, mogli zgłaszać uwagi m.in. za pośrednictwem fejsbuka. Pasażerowie twierdzą, że na niektórych trasach autobusów jest mniej niż obiecywano. Dyrekcja MPK tłumaczy, że rozkład jazdy autobusów obowiązujący od 1 lutego realizowany jest według rozkładu feryjnego. - W tym czasie nie są realizowane kursy wykonywane tylko w dni nauki w szkołach - mówi Mariusz Chybowski, kierownik działu eksploatacji w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji w Stargardzie. - Kursy oznaczone w rozkładzie literą E wykonywane będą od 11 lutego br. dzięki czemu zwiększy się częstotliwość kursowania autobusów. Mieszkańcy najczęściej skarżą się na to, że niektóre kursy nie są skorelowane z godzinami ich pracy. Uważają też, że dzieci będą miały problem z dojazdem na czas na lekcje. - Z osiedla Pyrzyckiego połączenie dla dzieci dojeżdżających do szkół w mieście jest tragiczne- uważa pani Monika. - Uniemożliwiają dzieciom dojechać na czas. - Po feriach dzieci, do szkoły na ul. Traugutta, nie mają autobusu z centrum - napisała pani Joanna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”