PKS Lubin

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5672
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

PKS Lubin

Post autor: Przemek »

http://infobus.pl/bedzie-kasa-z-ue-bedz ... 14325.html
Spore zakupy szykują się w Lubinie. PKS chce kupić 25 autobusów klasy MAXI na CNG. Oczywiście przewoźnik liczy na dofinansowanie unijne na ten cel. Spółka jednak nie traci czasu i chce mieć już wybranego dostawcę.

Co na celowniku PKS?
Lubiński PKS interesują w pełni niskopodłogowe konstrukcje z nadwoziami o długości 11,5 – 12,4 m, szerokości do 2,55 m i nie wyższe niż 3,4 m. Każdy umożliwi podróż min. 85 pasażerom, w tym nie mniej niż 29 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2.

Pojazdy mają być napędzane silnikami gazowymi, które spełniają normę Euro 6. Muszą to być jednostki o pojemności min. 7,5 l. Nie mogą być one słabsze niż 200 kW i osiągać min. 1100 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zostaną one zblokowane z automatycznymi, przynajmniej pięciobiegowymi skrzyniami biegów. Przekładnia musi posiadać oprogramowanie umożliwiające optymalizację zużycia paliwa. Nie zabraknie oczywiście systemu detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika.

Autobusy muszą posiadać klimatyzację z funkcją rozdzielenia pracy osobno na przestrzeń pasażerską i kabinę kierowcy. Moc chłodnicza agregatu ma być nie mniejsza niż 25 kW. Naturalna wentylacja ma być zapewniona przez wywietrzniki dachowe oraz przynajmniej cztery okna uchylne. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji gniazdko z portami USB. Nie zabraknie oczywiście także monitoringu.
Czyżby to na otarcie łez gminy wiejskiej Lubin, w której nie będą zatrzymywać się pociągi KD?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29484
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PKS Lubin

Post autor: J-31 »

Skoro lubiński PKS chce kupić nowy tabor - i to aż w ilości 25 szt - tzn., że muszą dobrze sobie radzić. I to w obliczu upadających PKS-ów w Polsce. Normalnie cud w Lubinie ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”