Flixbus

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Flixbus

Post autor: Rudy »

Padną po roku. Rok temu Flixbus przejął odział Megabusa we Francji (też Souter Holding) od tego momentu jakość usług spadła, to samo z wynagrodzeniem kierowców, ceny za to poszybowały w górę.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5766
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Flixbus

Post autor: Przemek »

https://www.wroclaw.pl/flixbus-wroclaw- ... law-medyka
W połowie czerwca ma wystartować nowa trasa Flixbusa z Warszawy do Monachium przez Wrocław. Natomiast pod koniec maja pasażerowie będą mogli z Wrocławia dojechać bezpośrednio do Medyki (do tej pory koniec trasy był w Przemyślu), co ułatwi podróż na Ukrainę.


Dzięki nowej linii z Warszawy do Monachium przez Wrocław będziemy mogli dojechać bezpośrednio nie tylko do stolicy Bawarii ale i do Ingolstadt i Norymbergii. Pierwszy kurs planowany jest na 19 czerwca. Już można kupować bilety, najtańsze jakie znaleźliśmy w systemie kosztują około 90 zł. Podróż trwa około 12 godzin.

N1304 Warszawa – Monachium
Warszawa – Sieradz – Wrocław – Legnica – Bolesławiec – Zgorzelec – Görlitz – Drezno – Chemnitz – Bayreuth – Norymberga – Ingolstadt – Monachium

Pod koniec maja podróżni ze stolicy Dolnego Śląska będą mogli natomiast skorzystać z wydłużenia trasy dwóch linii z Berlina i Bremy do Przemyśla. Teraz autobusy nr 1360 oraz N1360 będą dojeżdżać aż pod granicę z Ukrainą do Medyki.

Flixbus pochwalił się jeszcze innymi nowościami na lato. Choć nie dotyczą one bezpośrednio Wrocławia to z jedną przesiadką wrocławianie mogą skorzystać np. z połączenia z Krakowa do Splitu. Taka linia sezonowa ma ruszyć 13 czerwca a także linii z Katowic w Pieniny, do Szczawnicy i Krościenka nad Dunajcem. Autobusy kursować będą 7 dni w tygodniu i odjeżdżać będą o godz. 9:15 z Katowic oraz 16:30 ze Szczawnicy. Czas przejazdu między krańcowymi przystankami wynosi 4h30min. Uruchomienie linii planowane jest na 18 czerwca.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”