[Gdynia] Przetargi

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
kombino

Post autor: kombino »

No przeciez patrzysz na SIWZ to wiesz kto stanie do przetargu,kto oprotestuje i kto ma najwieksze szanse :P

Chociaz co do szans to stawia sie na Mana,a ja przekornie na Merca bo wg mnie man tez w obecnej wersji kryteriow nie spelnia :rotfl:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:Nie metanowe tylko na CNG
Dobrze napisał, CNG to metan (nie w 100%, ale nawet benzyna ze stacji nie zawiera samej benzyny).
bystrzak2000 pisze:minimum 5 (słownie: pięciu) sztuk autobusów miejskich przegubowych niskopodłogowych, zasilanych sprężonym gazem ziemnym
A Solaris już tylu nie wyprodukował? Mógł mieć jakieś zamówienia zagraniczne…

ppln

Post autor: ppln »

Wiecie, w radomskim przetargu był zapis o konieczności wyprodukowania 10 wozów na CNG i wygrał Solaris (to było trochę czasu temu)

A jeśli chodzi o silniki to sprawa dobrych prawników ;) Zresztą nie widzę tam żadnych haczyków (tylko w sekcji Silnik)

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Przyjrzałem się dokładnie SIWZ i na 100% wygra MAN :)

kombino

Post autor: kombino »

ppln pisze:A jeśli chodzi o silniki to sprawa dobrych prawników Zresztą nie widzę tam żadnych haczyków (tylko w sekcji Silnik)
Taaaaaaaak :?: :chytry: Nie wiedzialem,ze prawnicy zajmuja sie rozwiercaniem silnikow,tak ca. o 2.3L :rotfl:

[ Dodano: 2007-01-04, 18:11 ]
bystrzak2000 pisze:Przyjrzałem się dokładnie SIWZ i na 100% wygra MAN
Pewnie klatke schodowa zalicza do podestu pod siedzeniami,a nie do stopni posrednich wewnatrz pojazdu :/

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Wątpliwości mam mało, będzie to MAN lub MB z Citarem (czy w innych miastach które użytkują takie, zdarzają się pożary tak jak w wypadku dieslowych).

paput

Post autor: paput »

Adrian_ pisze:
ppln pisze:ewentualnie Irisbus - pójdą za przykładem innych miast.
Na irisbusa prawdę powiedziawszy bym nie liczył. PKM Gdynia zwykł kupować zawsze autobusy w miarę dobrej i wysokiej jakości, więc albo będzie to SU18CNG, albo też MAN CNG.
Jednak to przetarg zdecyduje o tym, kto dostarczy. Miałbym ochotę na MANa albo Solarisa... Adrian a dlaczego sądzisz, że Irisbusy są złej jakości?? W końcu na Agorze opier się tabor miast takich jak Paryż i wielu innych. Muszę jednak się zgodzić, że z nimi czasami jest coś nie tak. W Wałbrzychu są na razie dwie solówki CNG... Nic nie trzeszczy, ale mają problemy z elektryką (patrz: drzwi). Pierwszy awaryjny zjazd w trzeci dzień na trasie... Trochę szybko...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

paput pisze:Pierwszy awaryjny zjazd w trzeci dzień na trasie... Trochę szybko...
Są nowe, więc muszą się jeszcze dotrzeć... :devil:

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Mam bardzo ciekawą ciekawostkę odnośnie przetargu i gazowych Manów, dzisiaj w Gdyni widziałem białego testera Man Lion's City G CNG :mruga: .

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ep40 pisze:Mam bardzo ciekawą ciekawostkę odnośnie przetargu i gazowych Manów, dzisiaj w Gdyni widziałem białego testera Man Lion's City G CNG :mruga:
Rzeczywiście ciekawa ciekawostka :mruga:

Co wcale nie oznacza, że MAN LC G CNG będzie tym, którego Zobaczycie w Gdyni na stałe. :P

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Chyba jednak nic nie ma, to był zwykły Lion's który z daleka wyglądał inaczej.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

I mamy rozwiązanie :cool: The Winner Is... MAN
Za pięć nowiusich Lionsów PKM ma zapłacić w ratach, w ciągu 5 lat. Cena 1,86 mln PLN / szt.
(info za DB)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

A jaki dokładnie model?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gratulacje dla PKM Gdynia. Oby tylko wybór był dobry. Póki co, Będziecie mieli w Gdyni, piękne, gazowe przegubowce :)

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:Póki co
No właśnie - pewnie kilka lat, a co później to się okaże :retard:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Gratulacje dla PKM Gdynia. Oby tylko wybór był dobry. Póki co, Będziecie mieli w Gdyni, piękne, gazowe przegubowce :)
Hym... Bo ja wiem czy gratulacje :?: Cena ponad 1,8 mln zł (Normalnie taki autobus kosztuje coś około 1,3 mln zł) jest jakimś nieporozumieniem. PKM Nie nauczył się na numerach, które robiła firma Volvo i źle rozpisała przetarg- wymogi przetargu wykluczały Solarisa, Mercedesa, Scanie, Volvo i Irisbusa. Od samego początku było wiadomo kto wygra... :confused:
Co do samych autobusów CNG to wróżą one tylko upadłość PKM-u, ponieważ takie pojazdy muszą być 3 razy częściej serwisowane od normalnych autobusów, a co lepsze części są droższe do silników CNG. Fajnie, że wygrał MAN, bo o ekologię tak czy inaczej trzeba dbać, ale mogli zrobić normalny przetarg gdzie byłaby jakaś rywalizacja, a tak słono przepłacili...


P.S. Wracam po długiej nieobecności, mam nadzieję, że się cieszycie ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

B.A. Baracus pisze:(Normalnie taki autobus kosztuje coś około 1,3 mln zł)
Zaraz cię ppln zjedzie, że o wiele mniej :D
Myślę, że za taki najnormalniejszy 1,2 mln to góra, a jak się ma szczęście i argumenty to i za 1 mln się kupi.
B.A. Baracus pisze:Wracam po długiej nieobecności, mam nadzieję, że się cieszycie
Oj tak xD

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

plocmaster pisze:Zaraz cię ppln zjedzie, że o wiele mniej :D
Myślę, że za taki najnormalniejszy 1,2 mln to góra, a jak się ma szczęście i argumenty to i za 1 mln się kupi.
Spokojnie, nikt mnie nie zjedzie ;) Za 1 mln nie kupisz przegubowca na CNG... chyba, że firma nazywa się PKA Gdynia :diabeł:

barthezz_13

Post autor: barthezz_13 »

A kiedy wam dostarczą pierwszy z nowy gazowych busików?

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

barthezz_13 pisze:A kiedy wam dostarczą pierwszy z nowy gazowych busików?
Na przełomie sierpnia i września ma być już komplet.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”