[Tychy] Przetargi PKM i TLT

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Przepraszam Was, że dopiero teraz podaje kto wygrał przetarg. Oczywiście wygrał Solaris. Tutaj macie oficjalne potwierdzenie na stronie PKMu Tychy. Jeszcze w tym roku zgodnie z warunkami pierwszej dostawy zostanie dostarczonych 5 sztuk. Resztę terminów macie podane w linku ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nic nie szkodzi. Dzięki za info. Gratulacje dla Solarisa. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MKM Shadow pisze:Jeśli ten informacje nie zostaną potwierdzone, należy uznać ten temat jako spam.
Ok. Ile czasu potrzebujecie na ustalenie tej informacji - czy do końca tygodnia Zdążycie ?

Zatem ustalam, że jeśli do piątku nie Potwierdzicie tej informacji - linkiem - to w piątek zamykam temat ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:Ok. Ile czasu potrzebujecie na ustalenie tej informacji - czy do końca tygodnia Zdążycie ?
Już ustaliłem to i jednak przyznaje sie do swojego błędu niesłusznie oskarżając bolka który miał racje.
J-31 pisze:to w piątek zamykam temat
Nie zamykaj ponieważ tutaj masz potwierdzenie ;)

Pozostaje tylko pytanie co Alkom (firma zajmująca się sprowadzaniem i sprzedażą używanych autobusów/ autokarów za granicy) podeśle PKMow. Oby to znowu to nie były te okropne DABy 15-1200C :roll:

Może w końcu teraz coś porządnego na ten 1 rok umowy firma wydzierżawi ? :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

MKM Shadow pisze:Już ustaliłem to i jednak przyznaje sie do swojego błędu niesłusznie oskarżając bolka który miał racje.
Może jednak warto sprawdzić nowe informacje, zanim się kogoś ochrzani?

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Może jednak warto sprawdzić nowe informacje, zanim się kogoś ochrzani?
Można drogi kol. KKS, tyle tylko, że bolko założył temat 9 listopada, a informacje o tej dzierżawie pojawiła się dopiero dzisiaj na oficjalnej stronie PKMu Tychy, stąd moje oskarżenia były, ponieważ niegdzie o tym nie pisało, a bolko nie podał bezpośredniego linku skąd ma te informacje. Ważne, że chyba się wszystko dobrze skończyło ;)

Powróćmy do tematu.

bolko

Post autor: bolko »

Tutaj jest link http://ted.europa.eu/, ogłoszenie o przetargu pojawiło się bodajże w piątek.

Lopez

Post autor: Lopez »

KKS pisze:Może jednak warto sprawdzić nowe informacje, zanim się kogoś ochrzani?
Popieram. Można też wypowiadać się nieco ostrożniej niż:
MKM Shadow pisze:Co ty za przeproszeniem pierdzielisz ??? Skąd masz takie info. Drodzy koledzy z forum to stek bzdur
...
(EOT)

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Właśnie ostatnio przyuważyłem że w PKM Tychy zaczęto masowo kasować/sprzedawać tabor. Powiedzcie mi czemu jest taka sytuacja czy PKM ma jakieś problemy czy jak bo jakoś wydaje mi się to dziwne. :nuts:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

A co niby takiego PKM sprzedaje kasuje? Z pewnością potrzebuje mniej autobusów gdyż oddał kolejne linie Meteorowi, ale oprócz sprzedaży M121 nie zauważyłem innych dziwnych działań.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Razor 688 pisze:Właśnie ostatnio przyuważyłem że w PKM Tychy zaczęto masowo kasować/sprzedawać tabor.Powiedzcie mi czemu jest taka sytuacja czy PKM ma jakieś problemy czy jak bo jakoś wydaje mi się to dziwne.
Chcą mieć flotę 100% LFów, dlatego kasują Ikarusy 280.26, część wystawiają na sprzedaż, teraz chcą powoli zaczynać sprzedawać swoje Jelcze 120M/3 ex napędzane LPG.
Amalio pisze:Z pewnością potrzebuje mniej autobusów gdyż oddał kolejne linie Meteorowi,
Dokładnie Amalio! Ten przetarg na dzierżawę autobusów nie oznacza tego, że PKM sobie na rok sprowadzi jakieś autobusy, tylko to jest oddawanie kolejnych linii Meteorowi na rok czasu. Jak tak dalej będzie się sytuacja rozwijała, to z PKMu Tychy się zrobi jeden wielki PKM Meteor :roll:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A czy Meteor przemalowuje autobusy wydzierżawione od PKM Tychy ? ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:A czy Meteor przemalowuje autobusy wydzierżawione od PKM Tychy ? ;)
Meteor nie dzierżawi autobusów od PKMu. Autobusy jeżdżące na liniach PKMu należą do Meteora i oprócz rzecz jasna znaku MZK ma także logo PKMu i tyle.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Prawdopodobnie tak będą wyglądać nowe SU18 III dla Tychów. Jak widać jednak będą wyposażone w klimatyzacje dla kierowcy i prawdopodobnie w kabine zamkniętą ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Z tymi oknami to się nie postarali zważywszy, że tylko kierowca ma klime :/
Ciekawe co będzie z tą kabiną ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Fajna grafika, ja jednak poczekam na fotki. :)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:Ciekawe co będzie z tą kabiną
Liczę, że będzie zamknięta- tak jak w pozostałych Solarisach PKMu Tychy.

kilof

Przetargi w Tychach

Post autor: kilof »

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach powiększy swój tabor o kolejne 8 autobusów. Właśnie ogłoszono przetarg na dostawę 4 fabrycznie nowych autobusów klasy maxi oraz 4 używanych klasy mega.


Z obydwu ogłoszeń wiadomo, że żaden z tych autobusów nie zostanie w PKM-ie na stałe. Używane przeguby mają nam służyć przez trzy lata i mają zostać dostarczone na zasadzie dzierżawy, a nowe solówki przez pięć lat na zasadzie leasingu bez opcji wykupu.

Przegubowce - wszystkie tej samej marki - mają mieć mniej niż 13 lat oraz nie powinny mieć przebiegu większego niż 800 000 km. Muszą spełniać co najmniej normę EURO 2. Dostarczone mają być najpóźniej do 14 sierpnia 2008 roku.

Natomiast nowe solówki, również jednej marki, muszą być wyprodukowane w 2008 roku i powinny posiadać silniki wysokoprężne. Mają spełniać normę co najmniej EURO 4. Na ulicach pojawią się najpóźniej pod koniec września 2008 roku.

Wszystkie autobusy mają być w pełni niskopodłogowe, posiadać muszą otwierane okna i szyberdachy, automatyczną skrzynię biegów i trzy pary drzwi (przegubowce ewentualnie cztery).

Autobusy te mają zapewne uzupełnić lukę po Dabach. Według naszych informacji pojazdy te zostaną oddane firmie Alkom z Warszawy, która dostarczyła je do Tychów. Zresztą i tak tabor PKM-u jest od dawna wybrakowany (oddawanie kolejnych linii podwykonawcom), więc każdy nowy pojazd będzie mile widziany.
Znalezione oraz cycowane z:
Swoją drogą jestem bardzo very ciekaw jakie te solówki będą w tychach, i bardzo liczę na pojawienie się którejś z nich na stałe na linii 31 :) Dzisiaj jakaś solarka i gazowiec, a na 262 kultowy Ikar z klimą. Co do używek, to myślę ze będą to Many NG272 (lub coś podobnego) ew. Mercedesy te których oznaczenia nie mogę zapamiętać, no te takie brzydkie ;] Już Bus Trans ma takich kilka. Bo chyba nic innego im nie zaoferują ... Albo jakieś Daby im wcisną ;]

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Co za nędza w tych Tychach - przegubowce nawet nie mają określone czy ma być niska podłoga no i solówki bez opcji wykupu. Czy w Tychach tak ciężko pozyskać fundusze na zakup nowego taboru :?: ( miasto, unijna dotacja, fundusze z Euro 2012) :?:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:. Czy w Tychach tak ciężko pozyskać fundusze na zakup nowego taboru ( miasto, unijna dotacja, fundusze z Euro 2012)
Nie ciężko- problem w tym, że miasto nie chce za bardzo wspierać finansowo komunikacje miejską w ich mieście. Dobrze, że chociaż TLT coś dostało w związku z EURO 2012.

Powracając do przetargu. Cieszę się, że chociaż te 4 nówki trafią do PKMu- myślę, że to będzie Solaris z modelem U12, bo wątpie, żeby ich było stać na coś innego, a Jelcza nie kupią. Co do przegubów porażka, ale mam nadzieję, że sprowadzą coś fajnego innego niż MANy NG272 np. MB 0405GN ;)

W sumie ciekawe jest to, że jeszcze nie dotarła ostatnia partia Solarisów z 14 zamówionych SU18, które wzięli w leasing a już zamawiają następne nówki.
Amalio pisze:Co za nędza w tych Tychach - przegubowce nawet nie mają określone czy ma być niska podłoga
Wszystkie autobusy mają być w pełni niskopodłogowe

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”