[Katowice] Przetargi PKM

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Gratulacje dla PKMu :)

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

978.570,00 zł. netto za autobus. Nie ma co, ale cena na prawdę okazyjna :)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

bystrzak2000 pisze:978.570,00 zł. netto za autobus. Nie ma co, ale cena na prawdę okazyjna
Szkoda tylko, że autobusy będą gołe bez żadnych dodatków typu klima, no ale cóż śląskich przewoźników raczej nie stać na taki bajer..

Btw według mnie powinni chociaż zamówić sobie u Mana przesuwane okna a nie uchylane.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie pozostaje mi nic innego jak dołączyć do gratulacji dla PKM Katowice - MAN, to pięknym, nowoczesny autobus.
MKM Shadow pisze:Btw według mnie powinni chociaż zamówić sobie u Mana przesuwane okna a nie uchylane.
Tak, to chyba jedyna wada tych autobusów. Będzie w nich duszno. Obawiam się jednak, że okna odsuwane mogłyby podnieść cenę pojazdu lub sprawić problemy takie jak firmie ITS Michalczewski Oddz. W-wa :]

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Hmm faktycznie Many są dosyć przyjemne również przyłączam się do gratulacji oby sprawowały się dobrze jak w Bielsku. :D

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

W sumie nie ma co gratulować, teraz to każdy autobus jest niezły, nawet Tantus jak za takie pieniądze... Martwi mnie tylko cena tych wozów, która sugeruje, że będzie to naprawdę słaba wersja, bez ciekawszych dodatków... Czas pokaże jak to się skończy dla PKM Katowice...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

B.A. Baracus pisze:Martwi mnie tylko cena tych wozów, która sugeruje, że będzie to naprawdę słaba wersja, bez ciekawszych dodatków... Czas pokaże jak to się skończy dla PKM Katowice...
Wiesz PKM Katowice nie należy do tych przewoźników, których stać na jakieś bajery. Raczej sądzę, że będzie to jak najbardziej wersja podstawowa ;)

PS. Mam nadzieje, że nie będzie im pękać często kratownica jak to w Manie bywa.

k.m.m.

Post autor: k.m.m. »

A czy Solaris stanął do Przetargu i ile za swe pojazdy chciał?

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Właśnie nigdzie o tym nie pisze, ale znając to firme pewnie startowała w przetargu.

Volvo 7000A

Post autor: Volvo 7000A »

no to ja tez pogratuluje PKM Katowice za wybor Mana, miejmy nadzieje ze nie bede sprawialy zadnych problemow

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Zapomniałem Wam jeszcze dodać, że te Many NG313 będą wyposażone w system głosowy zapowiadania przystanków
(ciekawe jak to się sprawdza u Mana?) i monitoring pojazdu. Niestety istnieje obawa, że te Many prawdopodbnie będą 3 drzwiowe z leżącym silnikiem, bo cena poniżej miliona jakoś nie sugeruje mi, że autobusy będą 4 drzwiowe.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MKM Shadow pisze:Niestety istnieje obawa, że te Many prawdopodbnie będą 3 drzwiowe z leżącym silnikiem, bo cena poniżej miliona jakoś nie sugeruje mi, że autobusy będą 4 drzwiowe.
Hmmmm. To byłoby dziwne, ale znając PKM Katowice - autobusy przegubowe trzydrzwiowe, to nie byłaby żadna nowość :roll:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Jeśli uznali, że 3 drzwiowe Neoplany N4021 sprawdzają się dobrze w centrum miasta, podczas wymiany pasażerów, to ze spokojem mogą kupić 3 drzwiowe nowe przeguby :/

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Oj wpuścić kanara do autobusu i wymiana pasażerów będzie bardzo szybka :D

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Oj wpuścić kanara do autobusu i wymiana pasażerów będzie bardzo szybka
Ale Polska to raczej nie Niemcy, gdzie kupuje się 3 drzwiowe przeguby z silnikiem Mana ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

MKM Shadow pisze:Ale Polska to raczej nie Niemcy, gdzie kupuje się 3 drzwiowe przeguby z silnikiem Mana
Co ma do tego silnik?
W sumie, KZK to zwisa i powiewa — cieszcie się lepiej, że to nie 3-drzwiowe deskorolki.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

plocmaster pisze:W sumie, KZK to zwisa i powiewa — cieszcie się lepiej, że to nie 3-drzwiowe deskorolki.
Wiesz co, ale to trochę dla mnie jest bezsensowne kupować trzydrzwiowe autobusy do dużego miasta.

Pożyjemy, zobaczymy...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

MKM Shadow pisze:Wiesz co, ale to trochę dla mnie jest bezsensowne kupować trzydrzwiowe autobusy do dużego miasta.
To co że bezsensowne? Wymogi spełnia? Spełnia. Tańsze jest? Jest. Nikogo nie obchodzi, czy coś ma sens, czy nie, ważne, że nikt ważny pretensji mieć nie będzie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MKM Shadow pisze:Wiesz co, ale to trochę dla mnie jest bezsensowne kupować trzydrzwiowe autobusy do dużego miasta.
Co innego autobusy używane. A co innego zamówić autobus fabrycznie nowy. Ja jednak bym cierpliwie poczekał na te nowe MAN-y. Może jednak będą cztero-drzwiowe ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Moim zdaniem będą to autobusy 4 drzwiowe tyle, że poza monitoringiem i głosowym zapowiadaniem przystanków nie będą miały żadnego dodatkowego wyposażenia... małe okienka plus brak klimy może się skończyć nieciekawie, no ale co zrobić PKM sam sobie wybrał taka opcje...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”