[Bielsko-Biała] Przetargi

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
BUS_z_KKozla

Nowy autobus dla K-Koźla

Post autor: BUS_z_KKozla »

Kędzierzyn Koźle ogłasza przetarg nieograniczony na ostawa na potrzeby komunikacji miejskiej jednej sztuki fabrycznie nowego autobusu jednoczłonowego niskopodłogowego o dużej pojemności. Główne miejsce realizacji dostawy : Miejski Zakład Komunikacyjny w Kędzierzynie-Koźlu. Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: Nie. Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie. Czas trwania zamówienia lub termin wykonania: Wymagany; data zakończenia: 29.09.2006. Wadium w wysokości 14000 PLN. 1. Kryteria oceny ofert: cena oferty 70%, ocena techniczno-ekploatacyjna autobusu 25%, warunki gwaracji 5%.
Ostatnio zmieniony 2006-07-13, 18:31 przez BUS_z_KKozla, łącznie zmieniany 1 raz.

PiNgWiN

Post autor: PiNgWiN »

Myślę, że ten przetarg wygra solaris. Jeżeli chodzi o autobus to czy chodzi o 15-metrowca?? Jeżeli tak to nie będie to raczej MAN, ponieważ deskorolki tej firmy nie przyjeły się w Polsce. Są bodajże 4 sztuki w SPPK i cyba nigdzie więcej. Może jestem w błędzie.

OZZY

Post autor: OZZY »

AFAIK poza NL313-15 z Polic to jest jeszcze jedna gazowa deskorolka MAN'a w Radomiu.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Dokładnie tak jest.
Generalnie rzecz biorąc to zależy, co to jest „duża pojemność”, i czy producenci zainteresują się przetargiem — 2 sztuki to mało, a co dopiero 1. Nie chcę straszyć, ale śmierdzi Jelczem. Swoją drogą, gdybym miał kupić 1 autobus, kupiłbym używkę (albo używki) albo postarał się o zezwolenie na zamówienie sektorowe.
Nie moglibyście kupić tramwaju? Na 1 sztukę, to rzuciliby się jak muchy do ekskrementu :retard:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Swoją drogą, to trochę śmieszne, organizować przetarg na zakup... 1 szt. (słownie: jednej sztuki) autobusu miejskiego.

Nie wiem, czy organizacja przetargu jest w ogóle opłacalna w przypadku tak małego zakupu. No, ale przyjmijmy, że MZK Kędzierzyn Koźle potrzebuje tylko jeden nowy pojazd ;)

marekJG

Post autor: marekJG »

plocmaster pisze:. Nie chcę straszyć, ale śmierdzi Jelczem
Dlaczego nie. Mogliby zakupic Vecto tak na próbę.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Nie wiadomo, czy Vecto. równie dobrze idąc wzorem Opola mogli by kupić Mastero, albo coś innego. Moim zdaniem powinien wygrać Solaris, gdyż autobusy tego typu sprawdziły się już w Kędzierzynie-Koźlu i podejrzewam, ze tamtejsze MZK zechce kontynuowac zakup tych wozów.

BUS_z_KKozla

Post autor: BUS_z_KKozla »

Tym pojazdem na pewno bedzie Solarka ale jaka to nie wiem

marekJG

Post autor: marekJG »

No prawdopodobnie SU12. Ewentualnie SU18. W przetargu chodzi przecież o autobus dużej pojemności. Wiadomo kiedy dotrze do KK i co w zamian skasują?

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

marekJG pisze:Wiadomo kiedy dotrze do KK i co w zamian skasują?
Przepraszam za wtrącenie się, ale wydaje mi się, ze skasują albo Ikarusy-lewary (bodajze już tylko 2 sztuki zostały), albo kolejne M11. Przecież Ikarusów-niskaczy nie skasują, bo sa jeszcze stosunkowo młode, a H6-06 pewnie jest przydatny przy obsłudze linii miejskich.

Adrian_

Przetarg na dostawę 7 nowych autobusów dla MZK Bielsko-Biała

Post autor: Adrian_ »

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej jakiś czas temu zainwestował w Solarisy III generacji. Pomysł okazał się sprawdzony, jednak w dobie braków taborowych, jak i wciąż dużej liczby przestarzałych autobusów przewoźnik ten, jak każdy inny musi inwestować w nowy tabor. Tym razem MZK w Bielsku-Białej inwestuje w mniejsze autobusy. Jak donosi informacja ze strony MZK Bielsko Biała:
"Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej ogłasza przetarg nieograniczony na dostawę dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego 7 sztuk autobusów klasy MINI, przeznaczonych do obsługi komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej."
Nie wiadomo jeszcze, jakie autobusy wygrają ten przetarg, ani nie wiadomo jeszcze, kto do niego przystąpił, ale z wymagań dotyczących dostawy nowych autobusów można domyślać się, iż mogą to być Jelcze M081MB. Tak więc oznacza to, iż po 15-stu latach przerwy w dostawie (w 1991r. do MZK Bielsko-Biała przyszły bodajze jedne z ostatnich PR110M) do MZK Bielsko-Biała powrócą Jelcze, choć nie jest to jeszcze pewna informacja.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poczekajmy na oferty producentów. ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Jest jeszcze Solaris Alpino (i Libero, ale to też Jelcz :chytry: ), trzeba poczekać i się zobaczy, jak to będzie.
Aczkolwiek widać, że przetarg został rozpisany w innych czasach ;-)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

plocmaster pisze:Jest jeszcze Solaris Alpino
plocmaster pisze:(i Libero, ale to też Jelcz ),
Masz rację tyle tylko, iż obydwa te autobusy nie weszły jeszcze do produkcji seryjnej, więc raczej nie będą liczyły się w tym przetargu.
plocmaster pisze:Aczkolwiek widać, że przetarg został rozpisany w innych czasach
Przetarg ten został rozpisany pod koniec września, lub na początku paźdzernika, więc w obecnych czasach :).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:Masz rację tyle tylko, iż obydwa te autobusy nie weszły jeszcze do produkcji seryjnej, więc raczej nie będą liczyły się w tym przetargu.
Jak będzie trzeba, to wejdą.
Przetarg ten został rozpisany pod koniec września, lub na początku paźdzernika, więc w obecnych czasach :) .
Ale przed Transexpo :retard:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Z hali produkcyjnych JZS-u wyjechały już wszystkie bielskie Vera. Już niedługo dotrą do Bielska-Białej :). Mają już malowanie zakładowe. Oto zdjecie jednego z nich: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-128803.html
Autor zdjęcia: xloloox

marekJG

Post autor: marekJG »

Na jakich liniach MZK planuje eksploatowac te pojazdy. Bo czytałem gdzieś że ten zakup jest dokonany w związku z utworzeniem kilku linii, które mają docierac na pagorkowate obszary miasta dotąd nie objęte siecią KM.

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

O widzę zę temat juz powstał więc napisze co wiem. :retard:
A wiec Jelcz już jest w Bielsku Białej ma obsługiwać linie 27 realizacji Lipnik Dolny - Dworzec PKS nie wykluczone jest że kolejną dostawa ma obsługiwać linię 26. Trzy pojazdy jak mi się dobrze wydaje mają być przekazane domom pomocy społecznej ale to nie jest potwierdzone. Nie wykluczone jest, że Jelcze będą też jeździć na liniach 5 obsługiwanej przez MZK Kęty i 18 obsługiwanej przez PKS Bielsko Biała, ale tak jak pisałem nie jest to potwierdzone. Nowe miniautobusy mają zastąpić Ikarusy 405 które są w kiepskim stanie ponieważ jeden się psuje a drugi jeździ i na odwrót a pożytek z nich marny: :(
Parę fotek linki:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-128925.html już na zajezdni.
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-128955.html i pierwszej w Polsce nowoczesnej myjni. :chytry:
(można ją było zobaczyć na filmie o MZK Bielsko Biała w trakcie uroczystego otwarcia)
Ostatnio zmieniony 2006-12-30, 19:57 przez Razor 688, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gratulacje. Bardzo ładne autobusiki. Jelcze M081MB bardzo ładnie prezentują się w Bielskim makijażu. :)

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

J-31 pisze:Gratulacje. Bardzo ładne autobusiki. Jelcze M081MB bardzo ładnie prezentują się w Bielskim makijażu. :)
Dziękuje w imieniu miasta Bielska . Tylko te drzwi mogły byc białe no ale najważniejsze że są. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”