[Rzeszów] Przetargi MPK

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Bartek

Post autor: Bartek »

Ahahahahahaha. Zdecydowanie najwięcej do powiedzenia mają osoby które nawet nie będą korzystać z tych autobusów. Rzeszów po tylu latach eksploatacji jelczy zasługuje na komfortowe autobusy jakimi są Mercedesy Citaro a nie turecke wynalazki. MPK Tarnów jakoś nie pieje z zachwytu nad kebabem.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Niby Tarnów nie narzeka na Otokary skoro kupił kolejny raz. To jak jest z tymi kebabami?

Awatar użytkownika
zanzar
Ekspert
Ekspert
Posty: 245
Rejestracja: 2008-01-26, 22:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: zanzar »

Technicznie Otokary dobre nie są - poszycie montowane na wkręcikach, trzaskające plastiki itd. Ponadto nie wiadomo jak te wozy będą wyglądać po paru latach - zimach. Jak zabezpieczona naprawde jest kratownica, jaka jest trwałość całej konstrukcji.
Mercedes to Mercedes - jak to mówią niech wygra lepszy.

Solcity

Post autor: Solcity »

Mercedes to nie Mercedes :mruga: . Ten zwrot już dawno stracił sens łącznie z jakością..

hermes

Post autor: hermes »

zanzar pisze:Technicznie Otokary dobre nie są - poszycie montowane na wkręcikach, trzaskające plastiki itd. Ponadto nie wiadomo jak te wozy będą wyglądać po paru latach - zimach. Jak zabezpieczona naprawde jest kratownica, jaka jest trwałość całej konstrukcji.
Mercedes to Mercedes - jak to mówią niech wygra lepszy.
Jak nie wiesz o czym piszesz to sugeruje nie zabierać głosu. Poszycie jest wklejane ,nic nie skrzypi a komfort jazdy zdecydowanie lepszy od np. MANa. Sprawują się super i mają minimalną awaryjność ,wiem co mówie codziennie mam doczynienia z Otokarem Kent.

Awatar użytkownika
zanzar
Ekspert
Ekspert
Posty: 245
Rejestracja: 2008-01-26, 22:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: zanzar »

hermes pisze:Jak nie wiesz o czym piszesz to sugeruje nie zabierać głosu. Poszycie jest wklejane ,nic nie skrzypi a komfort jazdy zdecydowanie lepszy od np. MANa. Sprawują się super i mają minimalną awaryjność ,wiem co mówie codziennie mam doczynienia z Otokarem Kent.
Ano jak widać prawdę prawisz bo w Warszawie na samych Otokarach jeździcie...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hermes, czy Mógłbyś - o ile nie jest to jakąś tajemnicą - napisać, jak często Masz do czynienia z Otokarem i gdzie ? Oraz czy Masz możliwość prowadzenia tego autobusu czy tylko Bywasz jego pasażerem ? ;)

hermes

Post autor: hermes »

J-31 pisze:Hermes, czy Mógłbyś - o ile nie jest to jakąś tajemnicą - napisać, jak często Masz do czynienia z Otokarem i gdzie ? Oraz czy Masz możliwość prowadzenia tego autobusu czy tylko Bywasz jego pasażerem ? ;)
Jestem kierowcą Otokara w Tarnowie. Zalogowany jako warszawa bo mieszkałem tam 14lat a w tarnowie mieszkam od 3lat ,czuje się bardziej warszawiakiem i chyba wróce do wawki:) bo tarnów straszna dziura.(nikogo nie obrażając ale taka prawda).

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Od MANa to wszystko lepsze. Ciekawi mnie tylko dlaczego wszyscy najeżdżają na nowe wynalazki których nigdy nie widzieli. To że tanie, nie oznacza że jest złe.

Awatar użytkownika
Biały
Posty: 276
Rejestracja: 2011-10-26, 01:22
Lokalizacja: Piła

Post autor: Biały »

Wojtek-MKM pisze:Ciekawi mnie tylko dlaczego wszyscy najeżdżają na nowe wynalazki których nigdy nie widzieli. To że tanie, nie oznacza że jest złe.
Bo Polaki myślą, że nie ma nic lepszego od Solarisa i że każdą inną (nową) markę trza zjechać od góry do dołu. Jak ktoś mądry powiedział "Ci co nie znają się wcale najwięcej mówią zawsze..."

Wojtek-MKM pisze:Od MANa to wszystko lepsze.
Tak tak i tak to sobie tłumacz :|

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Wojtek-MKM pisze:Od MANa to wszystko lepsze. Ciekawi mnie tylko dlaczego wszyscy najeżdżają na nowe wynalazki których nigdy nie widzieli. To że tanie, nie oznacza że jest złe.
A mnie ciekawi, na jakiej podstawie wysnuwasz taki wniosek?

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Kilka razy podejmowałem ten temat. Krakowskie MANy NG313, wyje, telepie się, możliwość ogłuchnięcia, albo dostania padaczki w czasie jazdy. Zero komfortu, a to wszystko w cenie biletu. Takim SORem się jedzie dużo lepiej.

sphinx

Post autor: sphinx »

Krakowskie NG są starej generacji, bliżej im do 3x2 niż Lionsów. Te ostatnie, szczególnie z silnikiem D20 są cichutkie.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Poza tym te krakowskie są chyba rzeczywiście jakieś felerne, bo w Krakowie prawie wszyscy na MAN-y narzekają a poza Krakowem prawie wszyscy chwalą.

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Czyli oceniasz markę MAN tylko po 10 egzemplarzach z Krakowa? Ciekawe.

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Post autor: Jack the Ripper »

Tak to jest, jak człowiek zatrzyma się parę lat wcześniej.

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Jeśli jeden egzemplarz jest jakiś dziwny to rozumiem, ale całe 10 sztuk?

Jack the Ripper: Twoja wypowiedź jest bardzo na temat.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Może produkowali je akurat po imieninach kierownika zmiany?

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Post autor: Jack the Ripper »

Wojtek-MKM pisze:Jeśli jeden egzemplarz jest jakiś dziwny to rozumiem, ale całe 10 sztuk?

Jack the Ripper: Twoja wypowiedź jest bardzo na temat.
A o gorszych partiach słyszał ? To normalka. Ale nie można przez ten pryzmat oceniać całej rodziny wozów sprzed X lat.

hermes

Post autor: hermes »

Oj ale ten Rzeszów kombinuje .. co z tym CNG ??? będzie w tym roku ??? to szok co oni odstawiają..

[ Dodano: 2012-07-02, 13:27 ]
Oj, rzeszów ryzukuje bardzo dużą kase! Odwołali się od wyroku KIO i w połowie lipca będzie sprawa w okręgowym w rzeszowie. Może ich to kosztować koło 2mln zł , <b>napewno</b> liczą na przychylność sądu w rzeszowie ale na rzeszowie to raczej się nie skończy. Ale przetarg ale kombinacje, ciekawe kto za tym stoi (mocny układ musi być) żeby urzędnicy mieli zielone światło na takie ryzyko ! To chyba pierwszy przypadek w przetargu na autobusy żeby zamawiający nie zgadzał się z wyrokiem KIO . W KIO ponieśli koszty ponad 20tyś a teraz ryzykują 2mln-ktoś powinien się tym zainteresować bo to nienormalne co się tam dzieje!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”