[Koszalin] Przetargi MZK

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Milenium

[Koszalin] Coś śmierdzi przetargiem na 10 metrowce.

Post autor: Milenium »

Obrazek
Tak, po sprzedaży Dabów na pewno będzie przetarg owocujący w nowe nabytki w koszalińskim MZK. A dlaczego tak uważam? Z dziwnego powodu, niby przypadkiem był u nas około 2 dni temu SU10 III z Włocławka #209. Na pewno bez okazjii pojawił się w Koszalinie na 3 dni. Ale o dziwo pojawił się też Man NM223 z zajezdni Kacza (Poznań), którego dzisiaj spotkałem. Miejmy nadzieje że Solaris przedstawi lepszą ofertę. Na razie o przetargu cicho albo w ogóle nie jest publikowany w internecie.
Ostatnio zmieniony 2006-06-10, 23:27 przez Milenium, łącznie zmieniany 4 razy.

Podi

Post autor: Podi »

Ja bym wolał NM223, ale zonk, że je jeszcze produkują...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Eee, po takich testowcach nic wam nie grozi. :D
Ja jestem za SU10, bo patriotyzm narodowy itd.

Podi

Post autor: Podi »

To ja powinienem być za Solarisem bo patriotyzm regionalny :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ja mam narodowy, ty regionalny. ;-)

Milenium

Post autor: Milenium »

Poczekajmy... ;) Byc może rostrzygnięcie będzie niedługo.

Michał

Post autor: Michał »

Myślę, że większe szanse ma Solaris jednak wolałbym, aby przetarg wygrał Man. A czy ten NM223 ma być z serii Lion's City?

Podi

Post autor: Podi »

Nie słyszałem o takim i niewidziałem takiego.

Milenium

Post autor: Milenium »

Podi pisze:Ja bym wolał NM223, ale zonk, że je jeszcze produkują...
Właśnie Podi wcześniej napisał w domyśle że błędem jest że nie ma 10 metrowca z rodziny Lionsów.

voy

Post autor: voy »

Co jak co, ale SU10 jest jedynym produktem Solarisa który uważam za lepszy od analogicznie MANowskiego. W MANie wnętrze jest skopane, w Solarisie się przyłożyli i nie dość że jest pojemniejszy, to jeszcze ma mocniejszy i oszczędniejszy silnik.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

10-metrowe Lion’s City jak najbardziej istnieją, chyba nawet J-31 cośtam narysował, więc są.
Co do typu — poprzednia wersja 3. generacji nie jest już produkowana.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ano Plocmaster ma rację. Istnieją 10-metrowe Lion'sy. Niedawno w Sadach, MAN wyprodukował kilka pojazdów dla jednego z włoskich przewoźników.

Po za tym gdzieś na zdjęciach widziałem 10-metrowego Lion'sa wyprodukowanego do Niemiec. :P

Podi

Post autor: Podi »

Apropo U10III - w Solarisie robili jakieś szkielety, ale raczej nie dla Koszalina (zresztą nikt o tym nic nie wiedział)...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Może to Włocławek? Kupili coś takiego.

Podi

Post autor: Podi »

Ale ci już swoje dostali.

Milenium

Post autor: Milenium »

Ostatni z dostawy #209? Tak wygląda z numeracji na TWB ;).

[ Dodano: 2006-06-22, 11:12 ]
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-96884.html :)

[ Dodano: 2006-06-22, 11:14 ]
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-96720.html

Milenium

[Koszalin]12 metrowe autobusy-przetarg na 4 sztuki

Post autor: Milenium »

W tym roku (prawdopodobnie) będziemy mieć 6 nowych autobusów. :) Tak, dwa 10 metrowe niskopodłogowe a cztery 12 metrowe niskopodłogowe. Na razie przetarg jest rozpisany, nikt się nie zgłosił. Czekamy na werdykt. Faworyt (mój) : SU12 III :) lub Man Lion's City ;) !

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Czekam z niecierpliwością na rozstrzygnięcie tego przetargu, gdyż sam jestem ciekaw, jakie autobusy do Was przyjadą. Co do tych 10-metrowców to podejrzewam, ze będą to Urbino 10, który jest moim faworytem (mimo, iż nie lubię Solarionów), a co do 12-metrowców to nie wiem, co przyjedzie, ale ważne, że Koszalin inwestuje w nowy tabor ;). Czy wszystkie autobusy ma dostarczyć 1 producent, czy też będzie ich 2? :).

Michał

Re: [Koszalin]12 metrowe autobusy-przetarg na 4 sztuki

Post autor: Michał »

Myślę, że jednak wygra Man bo w Koszalinie nie ma ani jeden Solarki a Manów jest kilka.

marekJG

Post autor: marekJG »

Może wygrają Salusy bo na Vecto nie ma szans. Ale tak poważnie to stawiam Na Mana, bo Koszalin opiera odnowę swojej floty na tych wozach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”