20 lat zajezdni "Telefoniczna" w Łodzi

Dział ogłoszeń o odbywających się imprezach związanych z komunikacja miejską.
Thomas78

20 lat zajezdni "Telefoniczna" w Łodzi

Post autor: Thomas78 »

20 lat temu uruchomiono Zakład Eksploatacji Tramwajów nr 1 przy ul. Telefonicznej. To najnowsza łódzka zajezdnia tramwajowa. Budowę rozpoczęto w roku 1978, ukończono w 1986. Teren zajezdni obejmuje 10 ha, na którym jest 12 km torów i 89 zwrotnic.
Obecnie w zajezdni stacjonują 192 wagony typu 805 (w tym 12 z nowym designem i 20 Elinów) oraz 8 Cityrunnerów. Tramwaje ze Stoków obsługują linie: 1,7,9,10 oraz część brygad na liniach 3,8,15.
Z okazji jubileuszu zajezdni 18 marca odbędzie się przejazd okolicznościowy, w którym wezmą udział dwa tramwaje: 805Na w barwach historycznych oraz Cityrunner.
Trasa przejazdu:
godz. 9.00
TRAMWAJOWA - Narutowicza - Konstytucyjna - Pomorska - ZAJEZDNIA TELEFONICZNA
zwiedzanie zajezdni
wycieczka:
ZAJEZDNIA TELEFONICZNA - Pomorska - Konstytucyjna - Narutowicza - Kopcińskiego - al. Piłsudskiego - STARY WIDZEW - al. Piłsudskiego - al. Mickiewicza - al. Bandurskiego - Bratysławska - Wyszyńskiego - WYSZYńSKIEGO - Wyszyńskiego - Bratysławska - pętla Bratysławska - Bratysławska - al. Bandurskiego - al. Włókniarzy - Limanowskiego - ¯ABIENIEC - Limanowskiego - Zgierska - Nowomiejska - pl. Wolności - Legionów - WŁÓKNIARZY/LEGIONÓW - Zielona - Narutowicza - Konstytucyjna - Pomorska - ZAJEZDNIA TELEFONICZNA

voy

Post autor: voy »

A 12 nie obsługuje?? Przecież pętla Stoki gdzie kończy 12 jest niedaleko.

Podi

Post autor: Podi »

Thomas78 pisze:805Na w barwach historycznych
Wow,macie takie coś?

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Podi pisze:
Thomas78 pisze:805Na w barwach historycznych
Wow,macie takie coś?
Specjalnie na tę okazję jeden skład będzie przemalowany na barwy historyczne (czyli kremowo-czerwone).

aleksej

Post autor: aleksej »

Juz jest pomalowany, ale od wczoraj mam problem z wymyciem farby z palcow :) rozpuszczalnik cos za slaby. Zapraszamy w sobote.

Pozdrawiam,
Aleksej

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

aleksej pisze:Zapraszamy w sobote.
Jeśli poczuję się lepiej i zamiast pojawić się na uczelni, wybiorę rocznicową wycieczkę, to będę :)
P.S. Czy oprócz przemalowania na barwy historyczne, wnętrze też jest oryginalne (tzn. niezmodernizowane) i czy są kasowniki starego typu? ;)

ppln

Post autor: ppln »

Z tego co widać ma guziczki, a starych kasowników mu pewnie nie zamontują ;)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

ppln pisze:Z tego co widać ma guziczki, a starych kasowników mu pewnie nie zamontują ;)
Gdzie widać? :P

ppln

Post autor: ppln »

http://www.kmlodz.pl/temp/image09.jpg

Takie małe przy drzwiach ;)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

No teraz widać, jak zaglądałem rano na stronę KMST nie było tego zdjęcia.
Dzięki :)

aleksej

Post autor: aleksej »

Wnetrze jest w miare orginalne (oprocz detali, jak czesciowo plastikowe laczenia poreczy czy wspomniane guziki), kasowniki ma normalne, poniewaz bedzie jezdzil liniowo (jak Ikarus w historycznych barwach). Ale najwazniejsze ze tablice przednie beda orginalne!

Pozdrawiam,
Aleksej

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Macie oryginalne tablice nieistniejących linii? :)

aleksej

Post autor: aleksej »

Moze zle sie wyrazilem, chodzilo mi o umiejscowienie tablicy i orginalny film. A tablice liniow nieistniejacych sa, KMST ma ich pelno, na pewno na imprezie pare bedzie :)

Przypomne ze tablica z numerem bedzie umieszczona pod szyba (po lewej stronie patrzac na przod), a na gorze bedzie film i kaseta z numerem ze strzalkami.

Pozdrawiam,
Aleksej

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

O.K. Wszystko jasne.

Podi

Post autor: Podi »

Czy mi się wydaje,czy ten pierwszy wagon ma inny odcień białego na górze,niż drugi?

aleksej

Post autor: aleksej »

To bylo zdjecie podczas malowania. Okazalo sie ze farba byla za biala, i oba wagony maja gore przemalowana na kremowo. Jutro wyjedzie i beda fotki.

Pozdrawiam,
Aleksej

jacool

Post autor: jacool »

Bardzo ładne malowanie :)
Tylko że ja jestem zwolennikiem ujednoliconego taboru, więc stare malowanie na jednym z wozów liniowych mi się nie podoba. Co innego zabytki, wypełzające z szopy na wielkie święta :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

aleksej pisze:Okazalo sie ze farba byla za biala, i oba wagony maja gore przemalowana na kremowo. Jutro wyjedzie i beda fotki
Mimo wszystko gratuluję Aleksej - piękna jest ta 805-tką. Aż nie chcę mi się wierzyć, że ją osobiście Lakierowałeś ? ;)

PS. Ja myślę, że to będzie naprawdę ciekawa impreza na "Telefonicznej". :)

aleksej

Post autor: aleksej »

No trzeba bylo pomoc MPK :) A ja tylko pomagalem jeden dzien, czesc kolegow z KMST pomagalo przez cale 3 dni. I im sie naleza najwieksze pochwaly! I rowniez dla MPK za pozytywne nastawienie do inicjatywy. Dodam ze te wagony beda braly udzial w przyszlorocznej imprezie w zwiazku z 30 leciem 805tek w Lodzi. A ze liniowo jezdzi to bardzo duzy atut, nie zniszczeje gdzies w hali, i duzo osob moze zobaczyc efekty naszej pracy. W dodatku MPK bedzie mialo odmalowany sklad :)

Pozdrawiam,
Aleksej

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Swoją drogą. Trochę szkoda, że tak późno się dowiedziałem, chętnie bym wpadł do Łodzi na "Telefoniczną", ale to już za późno - mam już na jutro zaplanowany dzień. :(

Jak by co Proszę o fotki. :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”