Impreza Jelczem PR110M po Nowy Sączu i okolicach

Dział ogłoszeń o odbywających się imprezach związanych z komunikacja miejską.
Hannibal

Impreza Jelczem PR110M po Nowy Sączu i okolicach

Post autor: Hannibal »

Jelczem PR110M po Nowym Sączu i okolicach

Powstający Sądecki Klub Miłośników Komunikacji pragnie zaprosić szanownych Kolegów na pierwszą w naszym rejonie imprezę komunikacyjną. Odbędzie się ona w sobotę 12.04.2008 r. (data może ulec zmianie jeśli spora część uczestników będzie o to prosić). Rozpoczęcie imprezy o godzinie 9:25 (synchronizacja z autobusem firmy Trans-Frej z godziny 7:15 z Krakowa do Nowego Sącza – kończy trasę na dw. MPK, więc osoby nie znające miasta nie zgubią się).

Cena imprezy jest zależna od ilości uczestników (szacowany koszt ze względu na bardzo duże odległości 20-25zł).
Czas trwania imprezy to około 7-8h.

Plan imprezy:

Impreza zacznie się na dw. MPK – pierwsze zdjęcia. Potem pierwszy fotostop - niestety dość krótki ze względu na niską przepustowość ul. Sienkiewicza na dawnych przystankach - koło policji i koło osiedla niedaleko skrzyżowania z ul. Grodzką (odcinek planowo nieobsługiwany od początku lat dziewięćdziesiątych pokonamy w oznaczeniu linii 12 lub 13). Potem przejazd do Rynku i postój na kolejne zdjęcia. W następnej kolejności kurs do Zabełcza (w oznaczeniu linii 31) i tam na odcinku od ul. Tarnowskiej do pętli parę fotostopów. Potem powrót ul. Tarnowską i od razu skręt w prawo na most na Dunajcu - może tam fotostop uda się zorganizować, ale to będzie zależeć od natężenia ruchu - wiadomo, że most jest wąskim gardłem. Z mostu kierujemy się w kierunku Trzetrzewiny (oznaczenie linii jako 22 – zlikwidowana około roku 2003). Fotostop na serpentynach w Biczycach - z widokiem na Nowy Sącz – możliwość zrobienia naprawdę pięknego zdjęcia! Następnie Trzetrzewina kościół. Potem chwilka na dawnej pętli linii 22 – też cudowne widoki. Potem zjazd z góry w kierunku Chełmca i skręt na Gaj (krótki odcinek nieobsługiwany planowo – przez kilka lat kursowała tamtędy szczytowa niegdyś linia 42). Kolejno udajemy się w oznaczeniu linii 42 po jej obecnej trasie z kilkoma fotostopami (nieużywana pętla Gaj i wysoki mostek nad strumykiem górujący w okolicy). Zmienimy oznaczenie na linie 19, 33 i 34 (19 zlikwidowana w 2004, 33 i 34 w 2003) i udajemy się do Podegrodzia. W Podegrodziu przerwa (do 30 minut) na stacji benzynowej i fotostop na dawnej pętli zlokalizowanej pod wzniesieniem, na którym znajduje się kościół. Z Podegrodzia po dawnej trasie linii 9 (zlikwidowana w przed rokiem 2000) jedziemy do Starego Sącza. Wcześniej krótkie zatrzymanie w celu wykonania paru zdjęć resztek wraku Jelcza PR110 (pozostał tylko dach). Potem fotostop obowiązkowy na pięknym kratownicowym moście nad Dunajcem w Gołkowicach. Następnie fotostop w Starym Sączu (zakręty w centrum a następnie na starosądeckim rynku) i skręcamy w kierunku Rytra (jako linia 21 – zlikwidowana w 1989 roku kursująca do Piwnicznej – niestety aż tam nie dojedziemy). Fotostopy na przejeździe kolejowym w Cyganowicach a potem w Barcicach i Zabroniu (dawna trzecia w kolejności przycinania pętla obecnie zlikwidowanej linii 8). Dotrzemy do Rytra i tam krótki fotoskop przy drodze głównej a następnie do Rytra Jantar (dość stromy podjazd) jako dawna linia 8 (zlikwidowana na tym odcinku w chwili likwidacji linii 21) z fotostopem na dawnej pętli. Potem zjazd w dół i możliwe, że kolejny fotostop w Rytrze. Dalej odwiedzimy Cyganowice osiedle i przez Stary Sącz (fotostop na wiadukcie nad torami kolejowymi) pojedziemy do Nowego Sącza. W Biegonicach skręcamy w trasę dawnej linii 18 (likwidacja 2006r. - teraz kursuje tam linia 28) i przejedziemy do dawnej pętli (obecnie używana jako przystanek) linii 3 w Porębie (fotostop) a potem kawałeczek na nową pętlę Poręba. Z Poręby zjazd przez Nawojową z fotostopem pod zamkiem (pętla skróconych kursów linii 1). Następnie udamy się w kierunku Jamnicy przez omijaną obecnie ul. Marii Dąbrowskiej (kursowały tamtędy linie 26, 35 i dwa kursy linii 3) i obie pętle (dawna i obecna). Wracając z Jamnicy zatrzymamy się na al. Piłsudskiego pod wiaduktem, następnie parę zdjęć na ul. Magazynowej i wrócimy na al. Piłsudskiego by dotrzeć do ronda będącego skrzyżowaniem z ul. Pierwszej Brygady po obecnie nieużywanym liniowo odcinku (dawniej kursowała tam linia 36 – zmiana trasy około 1995 roku). Przez ul. Gorzkowską, Stramki, Freislera wyjedziemy na ul. Wiśniowieckiego i skręcimy w ul. Królowej Jadwigi. Fotostop po skręcie w ul. Klasztorną. Potem zjazd na dawniej, drugą, co do wielkości pętlę w Nowym Sączu - Bulwar Obrońców Narwiku (obecnie nie zawraca ani nie kursuje tamtędy żadna linia – niegdyś kończyło tam trasę aż 11 linii a przejeżdżało ich 5). Następnie powrót ul. Kilińskiego, Rejtana i Długosza i parę zdjęć na zatoczce będącej pętlą na ul. Konarskiego. Potem zjazd al. Wolności i Batorego na dw. MPK gdzie zakończymy imprezę.

Dojazd do Nowego Sącza z Krakowa:
autobusem firmy Trans-Frej 7:15 – na ten kurs będziemy czekać
wcześniej:
6:40 PKS*
6:50 Szwagropol*
*kończy trasę na dw.PKS (około 10 minut na piechotę od dw.MPK)
Powrotne odjazdy z Nowego Sącza do Krakowa:
PKP IC ekspres Ernest Malinowski o 16:55 (w Krakowie o 19:50, w Warszawie Centralnej 22:50)
PKP PR osobowy 17:45 (w Krakowie o 20:40)
Trans-Frej 17:25 (w Krakowie 19:35)
Szwagropol 17:35 (w Krakowie 19:45)
PKS 17:00 (w Krakowie 19:20)

Prawdopodobnie PRką która została by użyta byłby 278 - najstarszy Jelcz MPK (przyjęty na inwentarz 01.01.1983r.) – lub pojazd nie mający reklamy a będący w bardzo dobrym stanie technicznym.

W załączeniu wstępna mapka z planem imprezy.

Obrazek

Mail zgłoszeniowy na imprezę:
pr110m@onet.eu
Ostatnio zmieniony 2008-05-23, 18:22 przez Hannibal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ho, ho, ho... impreza w kwietniu. Przejazd fajnym autobusem, po ciekawych okolicach. Hmmm... Tylko szkoda, że taki kawał drogi :)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

J-31 pisze:Ho, ho, ho... impreza w kwietniu. Przejazd fajnym autobusem, po ciekawych okolicach. Hmmm... Tylko szkoda, że taki kawał drogi
Zależy dla kogo hehe :) ja się może wybiorę :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

M_Szymkowiak pisze:Zależy dla kogo hehe :)
Szczęściarz... :mruga: .... ja mam problem z połączeniem. Korzystając z IC, najszybciej w Nowym Sączu mógłbym pojawić się o godzinie 12-tej :confused:

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

To przyjedź w pt. wieczorem i się zatrzymaj gdzieś :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

M_Szymkowiak pisze:To przyjedź w pt. wieczorem i się zatrzymaj gdzieś :P
Też o tym myślałem, ale za bardzo mi się nie chce. Chociaż u mnie wszystko jest możliwe ;)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Masz jeszcze czas aby wszystko zaplanować :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

M_Szymkowiak pisze:Masz jeszcze czas aby wszystko zaplanować :)
... plus parę dni zeszłorocznego urlopu, którego muszę w końcu kiedyś wybrać :cool:

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Hehe wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że J-31 jednak do NS się uda ::P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

M_Szymkowiak pisze:Hehe wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że J-31 jednak do NS się uda :P
Na pewno chciałbym. Bo w sumie Nowy Sącz i okolice są bardzo ciekawe. Aczkolwiek niczego nie obiecuję ;)

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

J-31 pisze: ciach i okolice są bardzo ciekawe
A no zapraszam do Krynicy. Poza tym kto wie, jak ta impreza się uda, to nastepnym razem może Krynica (linia A)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki za zaproszenie... :)

.... Wracając do tematu - Hannibal jakby coś się miało zmienić, to Daj znać. Będę wdzięczny ;)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Czyli J-31 się szykuję na wyjazd ;]

filimer

Post autor: filimer »

Będę na 75%, może mnie zatrzymać praca lub inne nieprzewidziane zdarzenia losowe.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

:!: UWAGA :!:
Ze względu na liczne prośby termin imprezy zostaje przesunięty na tydzień wcześniej czyli:
5.04.2008

Po uzgodnieniach w MPK oraz konsultacjach i prośbach osób zainteresowanych imprezą następują następujące korekty:

1. Zamiast Trzetrzewiny będą Chomranice
2. Część miejska będzie na początku imprezy
3. Z powodu synchronizacji z ekspresem Ernest Malinowski odjeżdzającym o 16:55 prawdopodobnie nie będzie przejazdu do Poręby i Nawojowej (zabrakło czasu)
4. W ramach urozmaicenia będą dwa pojazdy - w Starym Sączu podmienimy liniowy autobus linii 24 (w drodze wyjątku zamiast planowego MIDI pojedzie MAN NL222) w zamian oddając na linię naszą PRkę
5. Oba pojazdy przejdą w piątek po południu przed imprezą generalne sprzatanie - zorganizowane przez nas jako gwarancja solidnego wykonania
6. Przez całą imprezę będzie jechał jeden bardzo dobry kierowca który wie co go czeka (fotostopy itd.)
7. Jeszcze raz przypominamy o zmianie terminu na 5.04.2008r

Rozkład jazdy autobusu specjalnego:

09:35 dw.MPK
09:40 I Brygady
09:50 Piłsudskiego
10:00 Dąbrowskiej
10:10 Jamnica pętla
10:15 Jamnica stara pętla
10:20 Jamnica przystanek
10:25 Jamnica most
10:35 Piłsudskiego wiadukty
10:45 Magazynowa
10:55 Królowej Jadwigi zatoka
11:00 skręt z Królowej Jadwigi w Klasztorną
11:05 Klasztorna
11:20 Bulwar Narwiku
11:30 Bulwar Narwiku most
11:45 Kazimierza Wielkiego i Rynek
11:55 Zabełcze fotostopy
12:10 Legionów most
12:20 Marcinkowice
12:30 Klęczany
12:35 Kłodne
12:55 Gaj
13:05 Gaj stara pętla
13:15 Gaj mostek
13:25 Świniarsko
13:45 Podegrodzie
PRZERWA
14:15 Podegrodzie
14:20 Podegrodzie kościół
14:40 Gołkowice most
14:55 Stary Sącz os.Słoneczne
PODMIANA AUTOBUSU, ZDJęCIE GRUPOWE
15:00 Stary Sącz Os. Słoneczne
15:10 fotostopy na zakrętach
15:15 Stary Sącz Rynek
15:25 Stary Sącz wylotówka
15:40 Cyganowice kościół
16:00 Rytro
16:20 Rytro Jantar
16:45 dw.MPK

Mimo podanego rozkładu będziemy się starać by odjazdy odbywały się przed czasem. To najpóźniejsze pory odjazdów z wyznaczonych punktów.
Na imprezę przewidziane są dwa pojazdy:

Jelcz PR110 bez reklamy na pierwszym etapie - prawdopodobnie autobus #331
MAN NL222 w reklamie na drugim etapie - prawdopodobnie autobus #112

Niestety najstarsza PRka (#278) nabawiła się reklamy dlatego typujemy inny pojazd niż początkowo planowaliśmy.

Jeśli ilość zgłoszeń będzie adekwatna do zainteresowania na forach wynajmiemy po 2 pojazdy. Organizatorzy zastrzegają sobie jednak prawo odwołania imprezy przy bardzo niskiej frekfencji najdalej 5 dni przed terminem - czyli jeśli do 2.04.2008 nie będzie informacji o odwołaniu to impreza odbędzie się.

Potwierdzamy, że do Rytra Jantar dojedziemy o co wiele osób prosiło :)

Na koniec jeszcze raz przypominamy - impreza odbędzie się 5.04.2008r.

Koszt to maksymalnie 25zł od osoby.

Zgłoszenia i pytania należy przysyłać na adres: pr110m@onet.eu

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Może to błąd, że się chwalę, ale taki już jestem. Ja już zaplanowałem. Nocuję w Nowym Sączu, zatem rozpoczęcie imprezy o godz. 9.35 nie jest u mnie zagrożone - tyle, tylko, że jeszcze muszę zarezerwować sobie nocleg, ale to później ;)

Dzisiaj wysłałem maila zgłoszeniowego. W piątek rano nawiedzę Kraków, a potem, po południu już docelowo Nowy Sącz, którego również chcę zobaczyć nim zacznie się impreza.

Imprezę kończę spotkaniem z "Ernest Malinowskim" o godz. 16.55 ;)

PS. To kijowo, że MPK w Nowym Sączu nie oferuje biletów dobowych. :retard:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Imprezę kończę spotkaniem z "Ernest Malinowskim" o godz. 16.55
Dobrze, że będziesz tankować dopiero po wszystkim, bo jakbyście się nastukali przed imprezą, jeszcze byś na to nie poszedł, a tak najwyżej ktoś przyczepi ci w pociągu/autobusie kartkę „Wyrzuć mnie na Centralnym” i jakoś trafisz do domu

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Dobrze, że będziesz tankować dopiero po wszystkim, bo jakbyście się nastukali przed imprezą, jeszcze byś na to nie poszedł, a tak najwyżej ktoś przyczepi ci w pociągu/autobusie kartkę „Wyrzuć mnie na Centralnym” i jakoś trafisz do domu
¬le mnie Zrozumiałeś, ja tą imprezę ... zaczynam już w piątek w hotelu :mruga:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Oj, będzie się działo…

Hannibal

Post autor: Hannibal »

J-31 pisze:Dzisiaj wysłałem maila zgłoszeniowego. W piątek rano nawiedzę Kraków, a potem, po południu już docelowo Nowy Sącz, którego również chcę zobaczyć nim zacznie się impreza.
Miło mi, że wpadniesz :) Dworzec MPK skąd zaczniemy imprezę znajduję się tuż obok Dworca PKP, więc problemów z znalezieniem się nie będzie. Z dworca PKS na piechotę to około 10min, autobusem 2 przystanki.
Jeśli będziesz nocował w Orbis Hotel Beskid to masz bliziutko - 3-4min drogi :)
Na wszelkie pytania odpowiem - mogę również na życzenie sporządzić listę co można ciekawego zobaczyć w Nowym Sączu, dojazdy MPK etc. - problemu nie ma ;)
J-31 pisze:PS. To kijowo, że MPK w Nowym Sączu nie oferuje biletów dobowych.
Cóż, problem znany, ale potrwa prawdopodobnie jeszcze 2-3 miesiące :P
Zmienia się taryfa, jak również wygląd bilecików toteż "przy okazji" zostaną wprowadzone dobówki oraz bilety rodzinne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”