Silesia KOMUNIKACJA 2011

Dział ogłoszeń o odbywających się imprezach związanych z komunikacja miejską.
Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

http://vimeo.com/22934160 - Zapowiedź targów

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »


Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Tam na liście jest VDL,a orientuje się ktoś może, jakie są szansę na zobaczenie Citei??

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Może jakąś Futurę z nowym przodem wystawią. A jeśli nawet Citeę to fajnie by było potestować w kilku miastach.

Awatar użytkownika
Mariolino
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-23, 14:24
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mariolino »

Autosan miał być, a coś go nie widać. Czyżby nie zdążyłi SanCity 10 zrobić na targi?....

Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tantus »

Autosanu w ogóle nie będzie na tych targach. Podobnie, jak Solarisa i Solbusa. Czyli generalnie polscy producenci nie pojawią się na nich.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Targi wypadły dość kiepsko, autobusów wystawionych było może z 10, przedstawię listę wystawionych autobusów:

MAZ: 205
Scania: Jakiś turystyk i przegubowiec dla Gliwic.
SOR: NB12, BN9,5 i C10,5
Irisbus: Citelis 10M CNG
Mercedes: Citaro K (trzydrzwiowy)
MAN: NL313-15 (PKM Jaworzno) NG323 (PKM Świerklaniec)
VDL: Berkhof Ambassador 200

Chyba tyle, wieczorem zamieszczę małą fotorelację.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Autosanu w ogóle nie będzie na tych targach. Podobnie, jak Solarisa i Solbusa. Czyli generalnie polscy producenci nie pojawią się na nich.
A to ciekawostka - czemu polscy producenci zbojkotowali Silesię ? :o:

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Aaa to nie jadę... Zbieram siły w takim razie na Kielce...

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

J-31 pisze:A to ciekawostka - czemu polscy producenci zbojkotowali Silesię ? :o:
W zeszłym roku też ich nie było, może Sonsowiec był za drogi po prostu :chytry:

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

A gdzie zaprezentowali M12LF? :retard:

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Ah no tak.. poza tym reszty i tak nie było ;)

Awatar użytkownika
Mariolino
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-23, 14:24
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mariolino »

No fakt, skromnie w tym roku to wypadło. Najbardziej, jednak nie wielkość tych targów przeszkadała, ale fatalne oświetlenie. Jak jeszcze przed uroczystym otwarciem na stoisku Scanii zaciemnienie jestem w stanie zrozumieć, tak niewielka poprawa, jaka później nastąpiła mnie na prawdę zastanawia. W niektórych wystawionych autobusach było masakrycznie ciemno. Nie wiem, jak tam spece od marketingu, ale chyba wielkiej filozofii nie odkryje pisząc, że światlo ma kolosalne znaczenie w odbiorze danego produktu. W tym roku jestem raczej rozczarowany, chociaż warto było pojechać zobaczyć Citelisa i tego VDLa, który mi nieco lata spędzone w Anglii przypomniał. Ale reszta, pozostawia wiele do życzenia. Całość można podsumować stwierdzeniem - postawili parę autobusów, dwa stoliki z krzesłami i ot targi gotowe. A gdzie jakieś multimedia, nawet odpowiednio oddzielone stoiska z plakatami na ściankach by swoje zrobiło. Jak wspomnieć na to, co pokazał Autosan w zeszłym roku w Kielcach - nie pozostaje nic innego jak tylko machnąć na nich ręką. Oby poprawili się na następny raz i mieli coś ciekawszego do zaproponowania.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

No to myślę że nie muszę już opisywać jak było bo idealnie zobrazował to kol. Mariolino ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Nie wiem co niby Mariolino dokładnie zobrazował. Bo raczej coś w stylu "nie ma Autosana - nie ma imprezy". Bądźcie łaskawi zauważyć, że mieliśmy aż pięć polskich premier na tych targach. Fakt faktem było trochę pustawo i zeszłoroczne targi były ciekawsze, ale tragedii nie ma i jest cieszące to, że zagraniczni producenci dostrzegają wartość targów Silesia Komunikacja przywożąc na nie dotąd nieprezentowane u nas pojazdy (jak Citelis 10,5 czy przegubowa Scania OmniCity) czy te kompletnie nowe czyli Citaro K w wersji trzydrzwiowej (wbrew pozorom to bardzo ważna premiera) i dwie turystyczne Scanie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:Nie wiem co niby Mariolino dokładnie zobrazował. Bo raczej coś w stylu "nie ma Autosana - nie ma imprezy".
Ja bym na to co napisał Mariolino popatrzył z zupełnie innej perspektywy. Wg. mnie powinniśmy się cieszyć z takiej opinii. Przecież jeszcze nie tak dawno temu wielu naszych forumowiczów tak strasznie krytykowało Autosana M12LE i M12LF. To była wręcz wojna na forum, w której Citaro LE stawiano za wzór - nie do osiągnięcia dla np. Sancity 12LE. :mruga:

A teraz, proszę, mamy coś zupełnie odwrotną tendencję - mamy targi, a to, że m.in. Evobus zaprezentował zupełnie nowy autobus to jest "nic"... bo Autosana nie było :lol:

Awatar użytkownika
Mariolino
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-23, 14:24
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mariolino »

O rany, nie chodziło mi tylko o Autosana, ale ogólnie rzecz ujmująć, niezbyt ciekawie to wypadło. Niemniej jednak byłem bardzo zawiedziony, bo z zaciekawieniem się przyglądam ewolucji Autosana. I bardzo liczyłem, iż się tam pojawi. Tylko wyjaśnijmy sobie jedną rzecz - nie jestem ślepy, nie jestem fanatykiem, i jakbym miał okazję powiedzieć projektantom o moich wrażeniach związanych z rodziną SanCity - to pewnie wyszła by spora litania pod ich adresem z rodzaju na nie. Bo niewiele poprawili wprowadzając kolejne modele.

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Oczywiście pomijając fakt, że targi zamknięto o godz. 14 (w piątek) i nie poinformowano ani mnie, ani mojego taty... Na szczęscie szukając kierownika, zeby go opieprzyć spotkaliśmy portiera, który nas wpuscił bez słowa ;) Odnośnie Autosana - panowie, spokojnie. Nie pojawił się - cóż to za katastrofa ? Nie ma się o co kłócić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”