Mercedes O405G panel deski rozdzielczej

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
Antonow
Posty: 1
Rejestracja: 2020-10-18, 19:17

Mercedes O405G panel deski rozdzielczej

Post autor: Antonow »

Mam prośbę. Zacząłem kurs na kat. D. Zacząłem dopiero jazdy mercedesem O405G. Prosiłbym o pomoc w następujących kwestiach: 1) jak nabić układ pneumatyczny autobusu przed jazdą i jaka jest kolejność tego co mam robić. Pamiętam tylko że robi się to przed odpaleniem autobusu 2) do czego służą kontrolki na załączonym zdjęciu, 3) dlaczego po zahamowaniu i włączeniu wstecznego biegu zanim zacznę cofać autobus jeszcze podjeżdża do przodu? W tej sytuacji na pewno mam włączony bieg wsteczny- załącza się kamerka cofania? Prosiłbym jeszcze o radę jak płynnie hamować autobusem dojeżdżając do przeszkody. Mam wrażenie, że naciskając pedał autobus nie wyhamowuje, a jak nacisnę mocniej to robi to zbyt gwałtownie.

Wiem, że zaraz będą komentarze, że to powinien wyjaśnić instruktor. Nie mam co liczyć. Wyszedłem z ZK, instruktor ma wywalone i mi to pokazuje, tylko się drze albo go nie ma. Szkoły nie mogę zmienić bo narzucono mi tą szkołę w ramach programu. Bardzo proszę o pomoc bo na inną liczyć nie mogę
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”