Szybkie pytanie o... spalanie :)

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
jacool

Szybkie pytanie o... spalanie :)

Post autor: jacool »

Jak w temacie. Ile litrów pali SU18, 15, 12 na zwykłych liniach (bez większych górek i korków) na 100km?
To znaczy mogą być normy producenta, albo przewoźników :)
Bardzo mi to potrzebne :)
Z góry dziękuję...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Wydaje mi się, że tak 20-50 l/100 km, ale mogą być odchylenia (raczej w górę).
Stałem kiedyś za kabiną Solarisa z wyświetlaczem spalania chwilowego i wniosek jest taki: o [kobieta lekkich obyczajów] ile to pali…

ppln

Post autor: ppln »

plocmaster pisze:20
20l/100km to może terenówka palić, a nie autobus. Jak już to bym to zawężył do ok. 30 (U10)-55(U18)l/100. A to chwilowe spalanie to może jest standardowo jedną z plansz w komputerze pokładowym (coś takiego jak ilość paliwa, ciśnienie w hamulcach czy informacje o awariach (coś takiego w Citarach jest w każdym razie, a spotkać w Łodzi Solarkę nieraz graniczy z cudem))

jacool

Post autor: jacool »

Czy ktoś ma dokładne dane? Nie muszą być nawet Solarek, mogą być Merasi, Jelczydeł (byle nie Migów), MANów itd.
Chodzi mi o spalanie nowoczesnego pojazdu (bez złośliwości proszę, bo zaraz mi ktoś napisze, że taka a taka marka to złom i już kłótnia gotowa), która mogłaby być miarodajnym odniesieniem dla mnie, gdyż tworzę projekt dla PG :P

kombino

Post autor: kombino »

jelczedesy:ok.40L
volvo7000A: 60 i więcej
SU12 z silnikiem mana220KM :ok.32L
SU12 z silnikiem mana 280KM: 26-28L
MAN NG 313: 53-55L

marcin_1099

Post autor: marcin_1099 »

Tak:
MAN Lion's City NL263 - ~45l/100km (początek eksploatacji 60l/100km)
MAN Lion's City NG313 - ~60l/100km
Solaris U12 - ~40l/100km
Solaris U18 - ~55l/100km (Warszawski - 75l/100km)
Pozdro :)

Robson

Post autor: Robson »

Jak ostatnio GKMKM odwiedził MZK Zielona Góra to wozili nas tam MANem Lion's City NL263 #217(fotki na TWB) to wyszło po zatankowaniu że MANiek spalił 48l/100km a norma jest 38l :)
A za to jak zaczerpnęłem inforamcji nasze SU12 III pali ok. 50l/100km

jacool

Post autor: jacool »

Wielkie dzięki :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Swego czasu warszawski Connex miał zainstalowane w swoich Solarisach urządzenie, które pokazywały aktualne zużycie. Ono było różne w zależności od zachowania pojazdu. I np. przy ruszaniu te wskazania były naprawdę olbrzymie. Tak więc spalanie należałoby po prostu uśrednić. ;)

jacool

Post autor: jacool »

Dlatego właśnie najwięcej spala sie stojąc w korkach a najmniej na długich trasach bez przystanków

kombino

Post autor: kombino »

Fajne macie przepały w Poznaniu,albo porządne korki :mruga:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:20l/100km to może terenówka palić, a nie autobus.
Na autobahnie to spokojnie wyciągnie chwilowego 20 :rotfl:
J-31 pisze:Swego czasu warszawski Connex miał zainstalowane w swoich Solarisach urządzenie, które pokazywały aktualne zużycie.
O, to chyba coś takiego było w tym moim autobusie. To był U12 rzecz jasna.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:
J-31 pisze:Swego czasu warszawski Connex miał zainstalowane w swoich Solarisach urządzenie, które pokazywały aktualne zużycie.
O, to chyba coś takiego było w tym moim autobusie. To był U12 rzecz jasna.
Tak to było w SU 12. Muszę się przyjrzeć, może jeszcze gdzieś to znajdę. ;)

Kozik

Post autor: Kozik »

plocmaster pisze:o [kobieta lekkich obyczajów] ile to pali…
Te chwilowe spalanie to lipa. Czasami przy ruszaniu pokazuje, że bus pali 220l/100km.

jacool

Post autor: jacool »

Kozik, a jaki Ty miałeś limit spalania w SU12 III?

Kozik

Post autor: Kozik »

A u nas chyba czegoś takiego nie pokazuje bo chyba sprawdziłem działania wszystkiego co sie dało i takiej funkcji nie było..

gregory4752

Post autor: gregory4752 »

J-31 pisze:Swego czasu warszawski Connex miał zainstalowane w swoich Solarisach urządzenie, które pokazywały aktualne zużycie. Ono było różne w zależności od zachowania pojazdu. I np. przy ruszaniu te wskazania były naprawdę olbrzymie. Tak więc spalanie należałoby po prostu uśrednić. ;)
:strzałka: Jest na "REDUTOWEJ" wózek z takim "urządzonkiem" nie czynnym z resztą, a nazywa się 5566,jak był sprawny, to "pokazywał" po mieście na "ciężkiej' linii (155), podjazd pod "TAMKę" 250/100 l. I co wy na to :?:

[ Dodano: 2006-05-11, 19:46 ]
Kozik pisze:
plocmaster pisze:o [kobieta lekkich obyczajów] ile to pali…
Te chwilowe spalanie to lipa. Czasami przy ruszaniu pokazuje, że bus pali 220l/100km.
:strzałka: To nie "lipa z sosną równo rosną" tylko prawda :!: (wawa "REDUTOWA" 5566 JEST TAKI "TESTER". :wow:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Wskaźniki chwilowego spalania są równiez instalowane w samochodach osobowych. Miałem kiedyś okazję zaobserwować coś takiego w Audi - wskazywało ponad 50l.; ale jak sama nazwa wskazuje, jest to spalanie chwilowe, nie średnie. Powszechnie również wiadomo, że największe zużycie paliwa nastepuje... w momencie rozruchu silnika.

jacool

Post autor: jacool »

u2w pisze: Powszechnie również wiadomo, że największe zużycie paliwa nastepuje... w momencie rozruchu silnika.
Pamiętam taksiarzy, którzy z "oszczędności" gasili silnik na światłach. Potem trzeba było czekać, aż stary meraś zaskoczy i dopiero się ruszało. Ale chyba w końcu ktoś im wytłumaczył :P
Dziękuję jeszcze raz za pomoc, dzięki Wam praca na PG poszła bogatsza :)

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Troszkę wygrzebałem ten temat ;)
Mam pytanie:
W miastach, w których macie M081MB jaką macie normę? Prosiłbym o wpisanie lewar/automat. Z góry dzięki :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”