Krótkie pytanie o piasecznice

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Krótkie pytanie o piasecznice

Post autor: 204wras »

Zaobsrwowałem że w niektórych miastach są piasecznice a we Wrocławiu żaden liniowy skład ich nie ma (oprócz 16T). Dlaczego piasecznice są wykorzystywane nie we wszystkich miastach?

Robson

Post autor: Robson »

Bo to zależne jest od budowy wózka. Jako że Wrocek ma same 105Na i 102Na to tylko te drugie mogą mieć piasecznice.

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

204wras pisze:a we Wrocławiu żaden liniowy skład ich nie ma (oprócz 16T).
:wall: 16T jeszcze nie ma!
Robson pisze:Jako że Wrocek ma same 105Na i 102Na
Ma też Protramy 204 WrAs...

Robson

Post autor: Robson »

204WrAs to taka rozwinięta "stopiątka" wiec z tego co wiem też nie ma piasecznic.

mpConroe

Post autor: mpConroe »

Nie pisz bzdur. 204WrAs łączą ze stopiątką jedynie wózki (jednak są one bez piasecznic).

Robson

Post autor: Robson »

Kurrde to nie mogli wymyśleć jakiegoś innego wyglądu? Drzwi środkowe umieścić PO ŚRODKU wagonu? To ewidentne rozwiniecie "stopiątki". Obniżyć podłogi nie mogli przecież to nowy wagon który można inaczej zaprojektować. Rozmieszczenie instalacji jest w podobnych mijscach co w "stopiątce" to przypadek? Cegielskiego 123N to to samo no ale cóż jak Konstal mógł skopiować od Tatry to Protram czy Cegielski może zrobić wagon podobny do "stopiątki".

miut

Post autor: miut »

No właśnie budując 204WrAs na pewno wzorowano się na 105 bo zbyt duzo pdobnych rzeczy mają.

Robson

Post autor: Robson »

Pozwole się oprzeć cytatem:
www.transportszynowy.ndl.pl pisze:Wagony typu 204WrAs mają szkielet stalowy zamknięty oparty o budowę wagonów 105Na z wprowadzonymi ulepszeniami
Nie będzie mi nikt wciskał że WrAs ma tylko wspólne wózki ze 105Na.

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

Turbo94 pisze:
204wras pisze:a we Wrocławiu żaden liniowy skład ich nie ma (oprócz 16T).
:wall: 16T jeszcze nie ma!
Robson pisze:Jako że Wrocek ma same 105Na i 102Na
Ma też Protramy 204 WrAs...
Ale już niedługo przyjedzie i mam mieć automatyczne piasecznice. :nuts:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”