Szukam części i podzespołów

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: wnyku »

ep40 pisze:pojazd którego modernizacja wyprzedza inne modernizacje o lata czyli niskopodłogowy PR110!
plocmaster pisze:Ta PR110 to chyba najciekawszy autobus, jaki widziałem.
MKM Shadow pisze:No to tylko pogratulować wyobraźni mechanikom w odbudowie tego wozu. W sumie nie spodziewałem się, że można tak PR110 przerobić ;)
plocmaster pisze:Ten cały Dyrda powinien mieć program na TVN Turbo. Po co kupować od amerykańców Monster Garage, jak w kraju taki talent się marnuje…
MKM Shadow pisze:Dokładnie plocmasterze, ten Pan Dyrda coraz bardziej mnie fascynuje
MKM Shadow pisze:No to tylko pisać do TVN Turbo, że miłośnicy chcą taki program
Jeżeli wasze wypowiedzi nie są tylko ironicznym podśmiewaniem się z Pana H Dyrda i podoba się Wam to co buduje to macie szanse się przyczynić do tego żeby "Pimp by Dyrda" jeszcze bardziej przypominały oryginały albo nawet były od nich lepsze :)
Sprawa dotyczy producentów elementów wykończenia i niektórych podzespołów, których nie mogę znaleźć:
Listwy podłogowe
Listwy ścienne
Listwy progowe
Listwy zewnętrzne (łączeniowe i maskujące)
Parapety (część wew. jak i zew.)
Listwy ochronne na słupki pomiędzy oknami
Uchwyty (elementy łączące poręcze z podłogą, sufitem i siedzeniami)
Elementy pulpitu (przyciski, kontrolki)
i nieszczęsne okna uchylne, (temat już jest na forum ale nie za bardzo doszedł do skutku)

Zawsze później jadąc takim wehikułem można powiedzieć "tą część wykończenia ja podsunąłem" :)
¯eby nie robić tu reklam poszczególnych firm możecie wysyłać wszystko na PW lub meila wnyczek@op.pl
Każda najmniejsza wiadomość będzie dla mnie cenna. Jeżeli macie to również schematy budowy, wszelkiego typu katalogi będą mile widziane
Z góry dzieki wnyku

ppln

Post autor: ppln »

A tak w ogóle to radzę tej firmie dla komfortu pasażerów zrezygnować z okien uchylnych i montować normalne, przesuwne, choćby z Ikarusa (co to jest przerobienie okna przy przeróbce PR-ki na niskopodłogową)

ppln

Post autor: ppln »

A tak poza tym to jeśli chodzi o części to moim zdaniem trzeba się kontaktować z producentem. Najwyżej będą z nowej generacji, ale oryginalne.

A nie myśleliście nad wstawieniem do tej PR-ki deski VDO? To by ciekawie wyglądało ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Te części to możnaby spróbować wyciągnąć z jakiejś kasacyjnej peerki odkupionej od jakiegoś przewoźnika

wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: wnyku »

plocmaster pisze:Te części to możnaby spróbować wyciągnąć z jakiejś kasacyjnej peerki odkupionej od jakiegoś przewoźnika
heehe ja nie masz nic do powiedzenia to nie bądź zgryźliwy.
Ze starego PR nie zrobię takiego wnętrza
np:

Kod: Zaznacz cały

http://www.km.wroclaw.pl/album_page.php?pic_id=1179
A pomijając twoje zachowanie i tak już wszystkie potrzebne rzeczy znalazłem. No może jeszcze nie dokładnie ustaliłem kto robi listwy krawędziowe stopni, ale cała reszta już jest w ulubionych stronach.
Co oczywiście nie wyczerpuje tematu. Jak ktoś ma jakiekolwiek ciekawe informacje odnośnie materiałów wykończeniowych to chętnie posłucham

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Ja tak na marginesie - sądząc po postach (i PW) szykuje się grubsza sprawa. Czy kol. wnyku mógłby uchylić rąbka tajemnicy odnośnie zainteresowania cżęściami itp. :?: Zadanie dla konkretnego przewoźnika, indywidualna budowa czy cuś... :?:

wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: wnyku »

Nie ma żadnej tajemnicy. Interesuję się producentami części i elementów wykończeniowych, aby remontowane autobusy wyglądały lepiej (żeby nie było tak bardzo widać, że są robione "domowym sposobem"), to wszystko. Jak na razie powstało z 10 nie potrzebnych postów, które z tematem nie maja nic wspólnego. Wynika z tego, że większość na forum jeszcze nie dorosła do pisania.
Ps. @u2w: jako admin pewnie masz możliwość kasowania postów? To możnaby te OT pokasować. Ja na swoim forum tak robię.
PS2: czekam na konkrety

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

wnyku pisze:aby remontowane autobusy wyglądały lepiej (żeby nie było tak bardzo widać, że są robione "domowym sposobem")
Masz na to jakiś wpływ?

wnyku
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-21, 19:46
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: wnyku »

Tak, jak My wszyscy. Nie będę pisał juz na takie posty, jak nie macie nic do tematu.
PZDR wnyku

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”