Autokar Jelcz: nagrzewające się gule z tyłu nad silnikiem

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
PAFAWAG

Autokar Jelcz: nagrzewające się gule z tyłu nad silnikiem

Post autor: PAFAWAG »

Grzebiąc we wspomnieniach :lol: przypomniałem sobie, kiedy jechałem z przedszkolem :biggrin: na wycieczkę autokarem Jelcz (z przodu z czterema reflektorami, z tyłu jak M11).
Po długiej jeździe mogliśmy trochę połazić po autokarze. I przed siedzeniami znajdującymi się pod tylną szybą, czyli równo nad silnikiem, znajdowały się coś jakby metalowe, lekko wypukłe, przyśrubowane pokrywki ("gule" ;) ), jedna albo dwie. Z ciekawości dotknąłem jednej z nich; okazała się gorąca :o: .
Czy ktoś może mi powiedzieć, co to mogły być za elementy?
A jak by ktoś jeszcze znał nazwę takiego autokaru, byłbym :rotfl: .

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

PAFAWAG pisze:Czy ktoś może mi powiedzieć, co to mogły być za elementy?
Wiatraki do chłodzenia przestrzeni pasażerskiej. Coś takiego mają też nasze Conecta, i produkuje to dużo hałasu i trochę przewiewu. A w ogóle nie przypomina to wam garnków?
PAFAWAG pisze:A jak by ktoś jeszcze znał nazwę takiego autokaru,byłbym .
PR 110D, PR110D Lux albo T120, ciężko odróżnić. Jak nie pamiętasz więcej szczegółów, już możesz zacząć się tarzać

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

plocmaster pisze: A <b>w ogóle</b> nie przypomina to wam garnków?
Pod tylną szybą nad silnikiem, a nie w suficie - bo przynajmniej w tym miejscu dekle od starych garnków są w SLach ( w NLach zresztą też)

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Może więcej szczegółów:
te "gule" znajdowały się na podłodze przedziału pasażerskiego, równo nad silnikiem, przed ostatnimi siedzeniami.
Poza tym były one małe, gdzieś tak 10-20 cm^2 powierzchni (nie powiem długości czy średnicy, bo nie pamiętam :roll:).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

PAFAWAG pisze:Może więcej szczegółów:
Jeśli chcesz wiedzieć czy to PR-a czy T120, to nie o takie chodziło

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Jeżeli pamiętasz układ okien, to coś się da zrobić, ale wątpię, byś to pamiętał :P

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Jak znajdę gdzieś zdjęcie takiego autokaru, to je tu zamieszczę i wtedy się okaże, co to za pojazd ;)

[ Dodano: 2007-08-22, 15:23 ]
KKS pisze:Jeżeli pamiętasz układ okien
Niedawno widziałem taki autokar, i mam układ okien od strony bezdrzwiowej xD :
jedno małe okno kabiny kierowcy i ok. 8 okien kabiny pasażerskiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”