Oznaczenia wysokości podłogi

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Oznaczenia wysokości podłogi

Post autor: ep40 »

PAFAWAG pisze:Przecież człon B jest "wleczony" przez człon A autobusu - nie lepiej było chociaż przełożyć napęd na którąś z osi w członie A, a silnik pozostawić w naczepie
OZZY pisze:Zasadniczo problem polega na tym że nie bardzo jest jak "przerzucić" napęd na drugą oś w członie A przy zachowaniu niskiej podłogi, no chyba że przekładnia hydrauliczna ale to znacznie podniosłoby cenę autobusu.
I tak byłby to LE, gdyż nie ma jak (i po co) zrobić 100% LF.
Zaś Man SG242H który ma taki patent jak wiadomo jest średniopodłogowy.
PAFAWAG pisze:Coś podobnego z tymi skrętnymi kołami 3. osi jest też w autobusach 15-metrowych, np. Solarisach Urbino 15 czy Neoplanach N40x0 (nie pamiętam cyfry w miejscu x ), mimo, że w takich pojazdach przegubów nie ma, a silnik jest z tyłu
Napęd jest na 2 oś, a 3 oś pełni podobną rolę jak 3 oś w Ikarusie 280.
Ostatnio zmieniony 2007-12-26, 13:37 przez ep40, łącznie zmieniany 1 raz.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

ep40 pisze:Man SG242H (...) jak wiadomo jest średniopodłogowy.
Jak S, to chyba wysokopodłogowy?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KKS pisze:
ep40 pisze:Man SG242H (...) jak wiadomo jest średniopodłogowy.
Jak S, to chyba wysokopodłogowy?
Średniopodłogowy też jest wysokopodlogowcem :]

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ale średniopodłogowce MAN oznacza jeśli się nie mylę jako E, a S to wozy z podłogą na poziomie Ik260.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Faktycznie tak było: S - wysoko, E średniopodłogowe i N - niskowejściowe. Ale teraz jest inaczej : S - średniopodłogowe, E - niskowejściowe i N niskopodłogowe ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Od kiedy obowiązuje ten nowy podział? Ja jestem chyba nie na czasie - ten wóz jest z 2005 roku i jest wysokopodłogowy... I zdaje się, że Turcy sprzedają wciąż te wozy jako Lion's Classic. Spotkałem się też z wozami typu Lion's City T, które jeżdżą np. w Białymstoku i one są zdaje się niskowejściowe, a czy średniaki MAN też ma w ofercie, to nie wiem i nie wiem, czy oznacza je jako S, czy jako E. W każdym razie SG242 to patrząc na moc silnika dość wiekowy wóz, więc jest raczej wysokopodłogowy ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KKS pisze:Od kiedy obowiązuje ten nowy podział?
Zaczęło się to zmieniać odkąd do produkcji wszedł w pełni niskopodłogowy NL
KKS pisze: Ja jestem chyba nie na czasie -
Na to wygląda :P
KKS pisze:ten wóz jest z 2005 roku i jest wysokopodłogowy... I zdaje się, że Turcy sprzedają wciąż te wozy jako Lion's Classic.
Wprawdzie nie miałem nigdy do czynienia z polickimi przegubami, ale Lion's Classic są średniopodłogowe. W przednim i środkowym wejściu podłoga jest obniżona zaś w tylnym wejściu jest skałka wspinaczkowa ;) I Classic'i są właśnie oznaczone literą S np SL223
KKS pisze:Spotkałem się też z wozami typu Lion's City T, które jeżdżą np. w Białymstoku
W Jastrzębiu również jak i Lion's Classic ;)
KKS pisze:i one są zdaje się niskowejściowe,
Tak są niskowejściowe i są oznaczone jako EL2x3.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Amalio pisze:Lion's Classic są średniopodłogowe
A mógłbyś zarzucić fotką wnętrza? Bo ja gdzieś takową widziałem, tylko nie pamiętam w tej chwili, gdzie, a na TWB nie ma. I nie wyglądało mi to na wóz średniopodłogowy...


faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Zwracam honor, na zdjęciach, które ja widziałem, podłoga wyglądała na położoną wyżej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”