Za co pociągnął kierowca?

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
chudy5d

Za co pociągnął kierowca?

Post autor: chudy5d »

Witam!
To wydarzenie działo się ponad rok temu, ale zawsze lepiej późno spytać niż wcale. Najpierw opowiem o co chodzi. :)
Pewnego dnia stojąc na przystanku Swoboda czekałem na autobus linii 91. Kilka minut przed planowanym przyjazdem mojego busa na przystanek wjechał MAN NG272 linii 77.
Prawie wszyscy na przystanku wsiedli do autobusu, zamknięcie drzwi i... okazuje się, że autobus nie może ruszyć. Kierowca (którego pozdrawiam) wypuścił wszystkich i poszedł do tyłu otworzyć klapę. Po wykonaniu tej czynności pociągnął za czerwoną, taką jakby prostokątną rączkę, która była w prawym, górnym rogu. Po tym kierowca wsiadł do autobusu, odpalił, wcisnął gaz i... w końcu mógł ruszyć. Wszyscy wsiedli i autobus pojechał szczęśliwie w dalszą podróż.
Moje pytanie brzmi:
Za co pociągnął kierowca :?:

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Z Manami nie mialem do czynienia, ale może <b>poprostu</b> kierowca wyłączył i włączył prąd głównym wyłącznikiem, coś się zresetowało i pojechał.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”