Elektroniczne tablice przystankowe

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Fajna rzecz taka tablica, choć i tak to tylko bajerek. A czemu na pl. Zawiszy 06 przy 9 nie ma kierunku i czasu odjazdu?

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Dzisiaj wypowiadałem się na temat tych tablic dla TVN24 :D To była megakompromitacja

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:A czemu na pl. Zawiszy 06 przy 9 nie ma kierunku i czasu odjazdu?
Zazwyczaj jest tak, że gdy tramwaj danej linii stoi na przystanku, te dwa elementy, tj. kierunek i czas odjazdu, pulsują. No i właśnie w tym momencie zrobiłem zdjęcie - dlatego brakuje tam tegoż kierunku i czasu odjazdu ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

TLG pisze:Dzisiaj wypowiadałem się na temat tych tablic dla TVN24 To była megakompromitacja
ZTM-u i Ascomu, czy twoja?
J-31 pisze:Zazwyczaj jest tak, że gdy tramwaj danej linii stoi na przystanku, te dwa elementy, tj. kierunek i czas odjazdu, pulsują. No i właśnie w tym momencie zrobiłem zdjęcie - dlatego brakuje tam tegoż kierunku i czasu odjazdu
Myślałem, że wszystko pulsuje

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Myślałem, że wszystko pulsuje
Nie. Tylko te dwa elementy ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

plocmaster pisze:ZTM-u i Ascomu, czy twoja?
Moja :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TLG pisze:To była megakompromitacja
Taa. Megakompromitacja - założę się, że będą Cię cytować w Faktach TVN-owskich :mruga:

A propo. A o co Cię pytali ? Co ich interesowało w temacie tych tablic ? ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:założę się, że będą Cię cytować w Faktach
Na szczęście nie nagrywali mnie do "Faktów".
J-31 pisze:A o co Cię pytali ?
O komentarz do całej sprawy i parę słów o takich systemach. Wysłała mnie do tego redakcja "Przegubowca".

ppln

Post autor: ppln »

Fajna rzecz taka tablica, choć i tak to tylko bajerek.
W takiej formie - bajerek. Ale po zgraniu tego z odbiornikami GPS w pojazdach to to będzie naprawdę potężne narzędzie (pokazujące za ile naprawdę przyjedzie tramwaj, a to jest nieraz bardzo ważne, chociaż bardziej przydatne w przypadku autobusów). W Berlinie całe centrum miasta jest tym obstawione i zdaje się że komfort podróżowania znacznie wzrasta.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:Ale po zgraniu tego z odbiornikami GPS w pojazdach to to będzie naprawdę potężne narzędzie (pokazujące za ile naprawdę przyjedzie tramwaj, a to jest nieraz bardzo ważne, chociaż bardziej przydatne w przypadku autobusów). W Berlinie całe centrum miasta jest tym obstawione i zdaje się że komfort podróżowania znacznie wzrasta.
No w sumie racja, ale to drogie i raczej prędko się tego nie wprowadzi. Zresztą to i tak nie potrafi zastąpić papierowego rozkładu.

bystrzak2000

Elektroniczne tablice przystankowe.

Post autor: bystrzak2000 »

plocmaster pisze:No w sumie racja, ale to drogie i raczej prędko się tego nie wprowadzi. Zresztą to i tak nie potrafi zastąpić papierowego rozkładu.
Nie wiem jak to będzie w stolicy, ale we Wrocławiu we wszystkich tramwajch i autobusach trwa montaż sterwoników Pixel KPP-2 z modułem GPS. Tablice odjazdów są już zamontowane na nieczynnym jeszcze przystanku tramwajowo-autobusowym na rondzie Reagana (p. Grunwaldzki), a niedługo pojawią się także na pl. Powstańców Wielkopolskich. Mają one pokazywać faktyczny (nie rozkładowy) czas odjazdu tramwaju i autobusu, ale nie jak w Warszawie w formie minut do odjazdu, ale godziny odjazdu, co widać na fotkach z testów tablic: http://www.iv.pl/image/119026.jpeg oraz http://www.iv.pl/image/119024.jpeg Dokładnie jednak nie wiadomo, kiedy system ruszy.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Lepiej byłoby wyświetlać pozostałe minuty, jak w Warszawie

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

bystrzak2000 pisze:Mają one pokazywać faktyczny (nie rozkładowy) czas odjazdu tramwaju i autobusu, ale nie jak w Warszawie w formie minut do odjazdu, ale godziny odjazdu, co widać na fotkach z testów tablic:
Czyli tak jak w Poznaniu na dworcach - z tego co widzę, to każde miasto ma swój pomysł na takie tablice. :)

Lopez

Post autor: Lopez »

W Krakowie też mają być takie tablice. Będą jednak pokazywać chyba tylko 3 najbliższe tramwaje. Kiedy to się stanie zależy od wdrożenia systemu kierowania ruchem Siemensa. A ten ostatni będzie raczej nieprędko...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tablice - fajna rzecz. Szkoda, że zamontowali je tylko w jednym miejscu, ale... od czegoś trzeba było zacząć. Oby tylko testy wypadły pomyślnie i pozostaje mieć tylko nadzieję na więcej takich tablic we Wrocławiu :)

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

J-31 pisze:Tablice - fajna rzecz. Szkoda, że zamontowali je tylko w jednym miejscu, ale... od czegoś trzeba było zacząć. Oby tylko testy wypadły pomyślnie i pozostaje mieć tylko nadzieję na więcej takich tablic we Wrocławiu :)
Tablice jeszcze w tym roku pojawią się także w innych miejscach (ul. Lotnicza, "pl. Kromera" i pl. Powstańców Wlkp.), a w przyszłości także na wielu innych węzłach :)

Kamil

Post autor: Kamil »

Zastanawiam się czy te tablice nie zostaną rozwalone przez wandali. W Wałbrzychu by to długo nie powisiało...

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Kamil pisze:Zastanawiam się czy te tablice nie zostaną rozwalone przez wandali. W Wałbrzychu by to długo nie powisiało...
Tablice będą monitorowane. Na Rondzie Reagana kamery już działają i CR je cały czas obserwuje :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kamil pisze:Zastanawiam się czy te tablice nie zostaną rozwalone przez wandali. W Wałbrzychu by to długo nie powisiało...
Skoro w Warszawie nie są dewastowane, to tym bardziej we Wrocławiu nie zostaną zniszczone ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Dlaczego w Warszawie na tych tablicach przy niektórych pozycjach jest napis „ok. ileśtam min.”, a przy innych po prostu „ileśtam min.”?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”