Elektroniczne tablice przystankowe

Tutaj dowiesz się o technice stosowanej w pojazdach komunikacji miejskiej Masz problem natury technicznej? Napisz tutaj.
voy

Post autor: voy »

Damhan pisze:I myslisz, że zamontują tam takie tablice?
Gdzieś czytałem, że będą takie tablice.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:J-31 jak się nie zapowiada? A remont Banacha - Gocławek to co? :mruga:
Projekt przebudowy tego odcinka przewiduje montaż systemu elektornicznej informacji pasażerskiej na przystankach. Czyli miałyby się pojawić tablice. Jednakże słyszałem głosy, że wobec unieważnienia przetargu na 15 tramwajów z PESY (one są elementem projektu), jest niewielka szansa na modernizację. A raczej jest szansa na utracenie dotacji z UE na modernizacji tego odcinka. Tak więc, póki co nie ma jeszcze tablic w Warszawie i jest trochę za wcześnie by o tym mówić. Dopiero jak zacznie coś się w tym kierunku dziać, to wtedy pogadamy... :D

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Od wczorajszego popołudnia na petli Sobieskiego działa jedna z dwóch nowych tablic informacyjnych, konkretnie autobusowa :strzałka: zdjęcie . Na chwilę obecna spisuje sie bez zarzutów. Obecnie czekamy aż zaprogramowana zostanie tablica tramwajowa

Również od wczoraj działa tablica na Górczynie. Tutaj można zaobserwować kilka ciekawostek:
- tablica pokazuje odjazd zarówno tramwajów jak i autobusów
- na ostatnim panelu pokazywany jest komunikat o zmianie tras, o miejscu podawanych godzin odjazdów tramwaju oraz również dokładną datę i czas

zdjecie 1: tablica+ ostatni panel z komunikatem

Tutaj niestety zauważyłem kilka błędnie wyświetlanych informacji: np. zmianę końcówek np. linia 8 Os Sobieskiego, 56 Auchan Sycowska zdjecie 2: tablica+ czas, data na ostatnim panelu+ błąd

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Ta tablica na Górczynie jest nawet ciekawsza niż ta na Ratajach, chociaż sam błędów nie zauważyłem.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:Ta tablica na Górczynie jest nawet ciekawsza niż ta na Ratajach, chociaż sam błędów nie zauważyłem.
Moze powiesz, ze na załączonym zdjeciu nie widać :P?

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

No widać ale 56 nie widać, tylko z linią 8 się machnęli, a ja dziś trochę się jej przypatrywałem i wszystko się zgadzało. :retard:

Robson

Post autor: Robson »

Nie podoba mi się to że tablice pokazują o której godzinie odjeżdża dana linia wg. mnie powinno być za ile minut planowy odjazd np.
Obrazek
Moim zdaniem jest to o wiele wygodniejsze niż spoglądanie na obecną godzinę i na godzinę odjazdu. Ale jak wiadomo to były by większe koszta ale nawet nie wiem czy by ludzie się "nauczyli" z takiego czegoś korzystać.

voy

Post autor: voy »

Fajne macie te tablice, nigdy takich nie widziałem. Widocznie Poznań jako jedno z nielicznych miast posiada takie bajery.

Robson

Post autor: Robson »

A mi właśnie chodziło o takim wynalazku:
album_pic.php?pic_id=3342

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Poznań ma wiele bajerów w przeciwieństwie do innego miasta, ktore ma praktycznie tyle samo mieszkańców na południu.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:No widać ale 56 nie widać, tylko z linią 8 się machnęli, a ja dziś trochę się jej przypatrywałem i wszystko się zgadzało. :retard:
No bo akurat nie uchwyciłęm tego. Zreszta mozna zauważyć jeszcze, zę godziny odjazdów rtamwajow sa niepoprawne

[ Dodano: 2006-02-26, 13:45 ]
Robson pisze: Moim zdaniem jest to o wiele wygodniejsze niż spoglądanie na obecną godzinę i na godzinę odjazdu. Ale jak wiadomo to były by większe koszta ale nawet nie wiem czy by ludzie się "nauczyli" z takiego czegoś korzystać.
W sumie takowe wyswietlane informacje też są podręczne, przydałyby sie np. dla osób ktorej nie umieją dodwać minut :P

jacool

Post autor: jacool »

Ciekawe czy Gdańsk się pofatyguje o takie, podczas zbliżającego się remontu okolic Dworca Głównego. Bardzo ładnie to wygląda i bardzo wygodna sprawa. A już turyści pialiby z zachwytu :)

Damhan

Post autor: Damhan »

jacool pisze:Ciekawe czy Gdańsk się pofatyguje o takie, podczas zbliżającego się remontu okolic Dworca Głównego. Bardzo ładnie to wygląda i bardzo wygodna sprawa. A już turyści pialiby z zachwytu :)
Z jednej strony przetargu nie ma, więc nie wiadomo jaka będzie specyfikacja, a z drugiej strony takie rzeczy to z reguły przydają się na pętlach. W Jelitkowie możnaby coś takiego zamontować. Z drugiej strony wydajaje się to małe prawdopodobne. :(

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Damhan pisze:
jacool pisze:Ciekawe czy Gdańsk się pofatyguje o takie, podczas zbliżającego się remontu okolic Dworca Głównego. Bardzo ładnie to wygląda i bardzo wygodna sprawa. A już turyści pialiby z zachwytu :)
Z jednej strony przetargu nie ma, więc nie wiadomo jaka będzie specyfikacja, a z drugiej strony takie rzeczy to z reguły przydają się na pętlach. W Jelitkowie możnaby coś takiego zamontować. Z drugiej strony wydajaje się to małe prawdopodobne. :(
Nigdy nie mów nigdy!. A rusz moze jutro sie cos wydarzy :). Kto wie, kto wie :). Gdansk duze miasto, dużo turystów, z pewnoscia takie tablica przydałyby sie na newralgicznych węzłach przesiadkowych

jacool

Post autor: jacool »

Poznaniak pisze:przydałyby sie na newralgicznych węzłach przesiadkowych
Dokładnie :) W Jelitkowie to raczej małe szase są. Ale na Dworcu PKP powinno być już dawno takie ustrojstwo :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

jacool pisze:
Poznaniak pisze:przydałyby sie na newralgicznych węzłach przesiadkowych
Dokładnie :) W Jelitkowie to raczej małe szase są. Ale na Dworcu PKP powinno być już dawno takie ustrojstwo :)
W sumie ja też sie poniekąd dziwie, czemu w Poznaniu na PKP nie chca na chwilę obecna takiej tablicy zamontować.

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Poznaniak pisze:W sumie ja też sie poniekąd dziwie, czemu w Poznaniu na PKP nie chca na chwilę obecna takiej tablicy zamontować.
To logiczne!! Czekają aż budynek Dworca będzie wyremontowany i wtedy na nim powieszą, chyba że autobusy znikną po wprowadzeniu tramwajów linii 12 i 14 ze Sobieskiego na peron 7.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:
Poznaniak pisze:W sumie ja też sie poniekąd dziwie, czemu w Poznaniu na PKP nie chca na chwilę obecna takiej tablicy zamontować.
To logiczne!! Czekają aż budynek Dworca będzie wyremontowany i wtedy na nim powieszą, chyba że autobusy znikną po wprowadzeniu tramwajów linii 12 i 14 ze Sobieskiego na peron 7.
Nie mów hop, przebudowy nie będzie, a nawet jakby miałą byc nikt sie nie określił w sprawie elektronicznej tablicy dla autobusów, dla kolei to inna bajka

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Poznaniak pisze:przebudowy nie będzie
Nie, no zabójczy jesteś... Skąd Ty to możesz wiedzieć?

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:
Poznaniak pisze:przebudowy nie będzie
Nie, no zabójczy jesteś... Skąd Ty to możesz wiedzieć?
No w najblizszym okresie nie, wkońcu nie dostalismy pieniedzy, coś jeszcze?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika”